Ghost RT Actinum 5700 Suspension Bike 2011 (yolda geliyor)

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
Yeni spariş verdiğim Ghost marka bisikletim geldiğinde kendi çektiğim resimlerimi paylaşacağım. Geldiği zaman ne kadar masraf çıkardığını gümrükte ne gibi işlemlerden geçtiğini yazacağım. 44cm (17,5 inç) kadro boyu. Tercihim hakkında yorumlarınızı bekliyorum..Bisikletimi aldığım site (link)

(link)

Model: RT Actinum 5700
Frame: RT Actinum DB SCL
Rear Shock: X-Fusion O2 RL 100 mm
Rear travel: 100 mm
Fork: Rock Shox Reba RL Air PopLoc 100 mm Tapered
Front travel: 100 mm
Handlebar: Ritchey Comp Flat 600mm 31.8 mm
Stem: Ritchey Comp 31.8 mm
Crankset: SRAM X.7 44-33-22 incl. PressFit BB
Rear derailleur: SRAM X.9 10-Speed
Front derailleur: SRAM X.7
Shifter: SRAM X.7 Trigger
Brakes: Avid Elixir 3 Disc 185 mm
Brake lever: Avid Elixir 3
Rims: Alex SX 44 Disc
Hubs: SRAM 506
Spokes: DT Swiss 1.8
Cassette sprocket: SRAM 10-Speed 11-32
Headset: Ritchey Tapered
Saddle: Selle Italia SL
Seatpost: Ritchey Comp 31.6 mm
Front tire: Schwalbe Rocket Ron 2.25
Rear tire: Schwalbe Rocket Ron 2.25

Scudo

Merih Demirkol

Aktif Üye
Tepki
43
Maşallah çok güzel... Kazasız belasız elinize ulaşır ve kullanırsınız :) Sitede fiyatı sterlin mi yok euro mu ? 853 Sterlin mi 853 Euro mu yani :)

• Beğen
Tepkiler: Kürşat AKINCI

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
853 paund yukarıdan para birimini değiştirebilirsiniz.. 1060 euro yapıyor..

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
@Görkem Kavasoğlu

+60 tl de gümrük masrafı olması gerekiyor..

Alper Uğur

Aktif Üye
Tepki
89
İsim
Alper Uğur.
Bisiklet
Fuji
Bisiklet hem görünüm hem donanım olarak gerçekten çok güzel. Gümrük prosedürleri ile ilgili detayları da merakla bekliyorum.

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

• Beğen

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Yorumu telefonda yapacağım ama açmıyorsun ki :)
çok güzel :)

sedat_slave

Forum Demirbaşı
Tepki
398
Bisiklet
Beldeyama
3.000 tl'yi geçer mutlaka.
GHOST 2012leri sitesinde yayınladı.biraz bekleseydiniz keşke.
yinede güzel bisiklet.
kazasız bol pedallar dilerim.

• Beğen

atakibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
302
CRC de kargo masrafları oldukça azaldı avrupa içerisine daha hızlı servis yapmak için bir kısım Royal mail(ptt ıle gonderım) ile anlaşmasını bozarak 75euro uzerı olan alışverışlerde hacımlı kolılerı özel kargo şirketi DHL ile gönderım yapıyorlar.Özel kargo gümrük işi biraz sıkıntılı olabılır.Yani havaalnına gidebılırsınız havaalanındakı gümrük presüdürleriyle bir hayli uğraşacaksınız demektir.Kargo şirketi sizi telefonla arayıp kemşimento evraklarını duzenlemelerı için vekalet ucreti isteyecekler o da bir haylı b yuksek,örneğin 2 sene önce ıtalyadan sipariş verdiğim UPS ile özel kargo ıle gelen 350TL lık bır fren seti için 400TL vekalet ucreti istediler, tabıkı bunu kabul etmeyıp en yakın havalanına sevkını isteyıp komşimento evraklarını kendınız duzenleyerek yaklaşık 25-30 sayfadan oluşan sacma sapan evraklar... havaalanında gidip sız kendınız uğraşarak teslım alacaksınız ve sadece fren setı için benden 90TL depo parası ısteyen firma bisiklet için tahmın edemıyorumkı cok yuksek depo ucretı alabılırler.Umarım ptt ile gümrüğe takılır ve sadece %18 vergisini öder ve ptt nın sadece 3TL depo parasını ödeyıp teslım alırsınız...Bu arada kredi kartı ekstrenizi bankadan onaylatmayı unutmayın :)

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
@atakibrahim

İbrahim bey yorumunuz için teşekkürler dikkate alacağım. Fakat ben daha önceden de böyle DHL firması ile yurt dışından CRC firmasından satın aldığım bir ürünü getirttim ve özellikle DHL firması ile gelmesini istediğimi firmaya belirttim neden mi? Çünkü DHL firmasının kendi gümrük birimi var benim takılan ürünüm hakkında DHL firmasını aradığımda gümrük işlemleri için dosya açılsın mı diye soruyorlar açılmasını istediğinizde size gerekli evrakları ve izleyeceğiniz yolu gösteren bir evrağı mail atıyorlar o evrağıda aşağıda paylaştım..

(link)

kanbozli

Daimi Üye
Tepki
225
İsim
Emre Y.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Başlığı takip etmekte yarar var bisiklet çok güzel umarım kısa zaman içinde elinde olur bisiklet eline geçtikten sonra yaptığın işlem ve masrafları buaraya yazarsan daha sonra benzeri alışverişler yapmak isteyenler için çok faydalı olur.

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
Bisikletimin gümrük işlemlerini bitirdim yukarıda paylaştığım resimde gerekli işlemler yazıyor.
Bisikletimi her şey dahil 3178,87 tl ye aldım. Bunun içinde;
2666,98 TL : bisiklet,
511,89 TL : %18 vergi ve 65 TL ardiye masrafı,
Bisikletimi aldığım fiyat: 1066,39 euro + 29,99 euro kargo = 1096,38 euro
Yarın elime ulaşacak, ulaştığı zaman resimlerini bu başlık altında paylaşacağım sorusu olanları yanıtlamaktan memnun olurum. Saygılar bol pedallar..

sedat_slave

Forum Demirbaşı
Tepki
398
Bisiklet
Beldeyama
Kazasız sürüşler dilerim. bende cesaret buldum.
aklıma yıllardır takılmıştır.emin olduğum birşey, ama net birşey şu ana kadar duymadım.
dolar kurunu 1,90 dan alıyor paypal.
kart ile " direkt" ödeme yaparsak acaba kurda değişiklik olurmu.birde denedim, sitenin para birimini değiştirince, mesela frank; ödeme tutarı epey değişiyor.alacak olursam sanırım türkiyede ki en ucuz paraya göre bir birim belirleyip alabilirim.
bilmiyorum deneyen oldumu. 3 , 5 lira değil oldukça fark ediyor.

• Beğen

Gökhan S.

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
@sedat_slave

dolar kurundan almaya özen gösterin. Diyelim ki frank aldın, banka onu önce kendi paritesinden dolara çevirir sonra da Türk Lirasına. 2 kez banka kuruna maruz kalırsın. Bu arada en iyi dolar kuru da akbankta. hatta wings le alırsan peşin fiyatına 5 taksit de yapıyor. yurtdışına çok çıktığım için biliyorum :)

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
Bisikletim geldi bunlarda fotoğrafları, detaylı fotoğraf yükleyemedim yükleyici de sorun var saatlerdir uğraşıyorum 3 fotoğrafla idare edin :) Bisiklet sorunsuz geldi ve yanında çok şık alyen takımı, barend, kadro koruyucu, basit bir çanta, suluk, suluk kafesi büyük bir pedal açma kapama anahtarı hediye geldi, bunların yanında 2011 ghost katalog, Rockshox reba stickerları, süspansiyonların kullanım kılavuzları, reba maşa için 2 adet ufak yedek parça, Tanıtım CD si ve garanti çizelgesi geldi.
Deneme sürüşünü yaptım oldukça güzel bir sürüşü var :) çok keyifli..

(link)(link)
(link)

Barış Güney

Forum Bağımlısı
Tepki
999
Bisiklet
Specialized
keyifle kullanın.. harika görünüyor..kazasız sürüşler dilerim..

• Beğen