'' anadolu performans yeni sistem ,ayda bir ağır tur.''

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet goggle mapste bazen km ler şeşbeş oluyor 73.7 hesaplıyor sonra 69.3 oluyor bu da şunu gösteriyor bu iş sahada anlaşılır turun zorluk derecesi,,
yeniden goggle mapste tek tek etapları topladım 160 km lik etap çıktı bu güzergah yeni güzergah oldu ,teke köyünün güzergahı bu,
yalnız dönüş tam olarak güvenli olmuyor güvenli olması demek aydos cafeden teme değil direk aydostan devam ederek kayışdağı istikametten başıbüyük olurda artık bunun için günlerin uzaması gerekecek 16.45 de hava kararmakta bahara doğru bakarız tekeye gene ..aynı yol ,ama dönüş farklı olur o da ulupelitten olacak oradan göçbeyli ve aydos .....ulupelit yolu ,yaza kadar olur o yolu bu pazar gördüm hafriyat kamyonları orada idi.....
gelelim geçen pazar yapılan 160 km lik ıron man turun kriterlerine çıkış çok hızlı oldu ortalaması....
dudullu çıkış baz alındığından ilk 43 km ama rampalar ile 60 km ye eşdeğer şile rampalarını 2 saatte geçtik durma yapmadan
ortalama 30 dur......rampaları hatırı sayılır bi şekilde aldık... erkan benzinciye önce vardı,3 dakika sonra ben 2 dakika sonra bahtiyar bu dakikalar önemli değil...sabah gerçekten sis var idi görüş mesafesi 1 metrede idi bazı yerlerde..ömerli inişi hıza ayar çektim ....15 dakika şile benzincide bekledik ve sonra hiç durma yapmadan çavuşbaşı köyünü .yeni köyü ,yaylalı köyünü en son teke köyününe ulaşarak tahmini sürenin 30 dakika altında alarak saat 12.00 de teke köye ulaştık en sorunlu yer teke köyünden sonra olan toprak yoldu ama sert düz toprak olmadığını gördük ..bundan sonra antreman tur keşif turuna dönüştü haliyle konsantrasyonlar değişti bildiğimiz yollarda sürat yapmak başka bilmediğimiz yollarda sürat yapma olayı malesef endişe getirmekte çünki yalnış bir sapaktan girme olayı bizi çok uzaklara düşürür idi..nitekim kafamda endişe başladı çünki ulupelit girişini bulamadım sonra değirmen çayırı köyünde çocuk bana durumu anlatınca anladım hafriyat kamyonlarını görmüş idim yol inşaatı olan yerden girecektik tabi orayı hatırladım sonra taşlı yol idi bu da bizim için handikap idi...değirmen çayırı köyünün muhtarından izin alarak internete girmemiz çok iyi oldu ve yolu bulduk ve not aldık denizli göletinin olduğu yere çıkacak oradan mollafenari yapacak idik daha önce mollafenariden izmit çene dağına gittiğim için o yolları avucum içi gibi biliyordum orayı bulmamız zor olmadı..evet saat 20.00 de bostancıya ulaştım...saat 19.00 da erkan ve bahtiyar eve girmiş.....dönüşü ben farklı yerden yaptım dönüşte grup koptu erkan ve bahtiyar 1 saat önümde idi..onların farklı yerden gideceğini tahmin ederek ben kurtköy pendik sapaktan aşağı sahile inerek tuzla istikametten sahilden döndüm tem o saatlerde kalabalık idi polis izin vermez diye düşündüm..erkan ve bahtiyar teme dalmış ama polis çevirmiş .....evet 12 saatte tamamladım olayı 160 km toplam km si ama 200 e eşdeğer ıron man turu olmakta .....
yollar nispeten güzel idi bir çok rampa çavuşbaşı ,yeniköy ,yaylalı , teke,kargalı , değirmen çayırı çengilli,yağcılar, köylerinde mevcut idi araç sıfır idi...yalnız bu etap bir daha olursa ulupelitten yaparız yaza kadar o yol tamamlanır oradan göçbeyli ve aydos cafe günlerin uzaması lazım..aralık ayına ağır turun orta şekeri 130 km ye eşdeğer olan bıçan dere olabilir ve şile ulupelit...bu teke güzergahı ulupelitten ve bıçan dereden bence zor etap..

her zaman gittiğimiz şile -ulupelit yolu..

http://goo.gl/maps/6AGze

dönüş...

(link)

aydos cafeden emniyetli dönüş güzergahı..

(link)

toplam 132 km rampalar ile 160 a denk olur..

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet diğer topiğe ağırlık verince burayı unuttuk,,şimdi keşif yapma durumu darlık-teke için ,haftaya engin ile bir ayar çekme durumu pt veya perşembe havaya endeksli, evet darlık a hiç gitmedim mundarlıyada ovacık köyünede darlıktan tekeye yol arayacağım ...böylelikle tekeden sonra darlık ı çözmüz olurum teke bence güzel idi rampaları ile teke , ulupeliti es geçerek oruçoğlu köyünden de olur yalnız değirmen çayırı köyü hakikaten mesafeyi uzatmakta günlerin uzaması lazım ora için

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
saat 04.00 evet koğuş kalktı ;) saat 08.00 de hareket ile, yeni keşif yerimiz belli olacak anadolu performans durmaz çalışır yeni etap şile teke -1 bir de şile teke -2 var biri darlıktan dönüş diğeri oruçoğlu köyünden dönüş böylelikle etap sayısı 6 oldu ...

1- şile teke-1 darlık dönüş
2- şile -teke 2 oruçoğlu dönüş
3- şile -bıçan dere
4- şile -ulupelit..
5- şile teke -3 mollafenari dönüş en zoru..
6 - şile ağva zorun zoru..

bizim sabiha gökçen ile işimiz olmaz 64 km için bisiklete binmeyiz 100 artılar vardır bizim için ,anadolu yakası pek bu topiğe gelmiyor çoğunluk anadolu yaka tarafına topik açıyor ne hikmet ise oraya topik açtığımda katılım olmuyor evet keşif sonucunu buraya yazarım önce şu darlık köyünü bir çözelim..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet bu gün engin haritaları getirince düğüm çözüldü ,,yalnız oruçoğlu köyüne giden yolun toprak olduğunu engin söyledi bu nedenle teke etapları 2 ye düştü,,,şile teke -1 darlıktan dönmece mundarlı ve ovacık köyü.bu gün ovacık köyüne gittik ovacık köyünden mundarlıya ve darlık a gitmedik haritaya bakınca iş anlaşıldı tekeden darlık a olan yolun haritası artık elimde ,,,ovacık köyünün yolları fena değil ovacıktan dönüşü göçbeyli yolu üzerinden yapmadık onun yanındaki yola girdik bu yol bizi formulaya çıkardı,,,,,ve oradan aydos cafe taraflarına geldik..giderken yolu temin yanındaki yoldan yani sultan beyli taraflarından yaptık ama sonra klasik aydos cafe etabının yoluna çıkarak oradan formula ve göçbeyliye gittik göçbeyliden sağa dönerek ovacık a yöneldik..

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
teke turu mükemmel oldu yollar şahane ormanlık sessiz kafa dinledik be

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@bahtiyar közen

bahtiyar biliyorsun kafa dinlemek için nerelere kaçıyoruz..buna deymekte tabi şile teke darlık dönüşü olsun ve molllafenari olsun buralarda araç yok az ,,,sabah şile yolundan erkenden kaçıyoruz trafiğe yakalanmıyoruz....kışın saatler 08.00 oluyor mecburen yazın ise 07.00 çıkış yapıyoruz...kafa dinlemek isteyen bize takılacakta hem kurallarımız var hemde etaplar oldukça ağır etaplar..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet sessizlik var bu topikte,,kunduzlar gibi değiliz kışın gelince yer altına kaçmayız....yalnız bizim handikapımız yerlerin ıslak olması neticesinde kayma riskimizin çok olması tekerim 1.32 ,inişlerde sorun yaratır,,,yokuş inişlerimiz var özellikle aydostan sonra kartala gelirken oldukça dik iniş yeri orası ,yerler ıslak olursa çok dik yerlerden ince teker sorun yaratırki prolar bile düşmekte altında milyonluk bisikletler ile...ki bizim kendimizi kasmaya hiç bir zaman ihtiyacımız olmadı..önemli olan etaplarımıza talip olmamız bu etaplar kolay sayılmaz şile rampaları çetindir..anadolu yakada şilede çalışmayan adam bence zoru tadamaz..zorun adresi şiledir...bu etaplar hep bizimle idi...şimdi şile etabında rüzgar hep kuzey doğudan esmekte,giderken ip gibi arka arkaya diziliyor idik ama rüzgar hep sağ yandan vuruyor idi ip gibi dizilmenin pek faydası olmuyor idi emniyet şeridinin geniş olmasına rağmen kamyonlar azda olsa sabah var idi ve sağolsunlar uyarı kornası çalarak geldiklerini ikaz ediyorlardı ip gibi arka arkaya gittiğimiz halde gene de korna sesi duyar idik..bu hep böyle oldu ve asla 3 adam hata yapmadı orada yan yana sürmedi orada yan yana sürülmez ....yan yana olursa 3 adamdan biri telef olur...işin rajonu çaprazlama sürmek nedeni kuzey doğudan esen rüzgar tam sağdan vurmakta yandan tabi ama bu pozisyona geçemeyiz tehlike var yol boş olsa sorun değil ama kazın ayağı öyle değil...kış aylarında şile yolları sakin sabahları...
ama genede tek tük araç ve kamyon oluyor...kasım ayında yaptığımız şile -teke olayında giderken malum gene yol yapımı var idi ve yol çok dar bir yerden devam ediyor idi ama kısa sürdü...buna rağmen tam tempo 60 km ye eşdeğer etabı 2 saatte aldık ortalama 30 dur..sis var idi görüş mesafesi 1 metreye düştü ömerli inişinde...
şile teke darlık dönüşü yapacağız tabi günlerin uzaması ile birlikte ve ulupelitte güzel idi ama tekedeki rampaları çok tuttum..
şile bıçkıdere zati klasik antreman yeri olarak kalmaya devam edecek te yeni gelmek isteyen olursa etap için zorluklar var tabi önceden alt yapısı olmayan bıçkıderede dağılır ..bura sabihaya benzemez dümdüz yol değil rampalı bir antreman etabı...adımıza yakışanı hep yaptık..darub idi adımız dağ bisikletlileri rampa grubu, bu gruba gelip basanlar rampalar ile cebelleştiler ama ne cebelleşmek şimdi bakıyorumda hepsi buradan emekliye ayrılıp kayboldular..
rampa edebiyatı bitmez...rampa olmaz ise bisiklete binildiği anlaşılamaz her rampada hırs bizde bitmez..
kışın yatıya çok bisikletli geçer istanbul cenahta ..sonra birdenbire mayıs gelince bisiklete binmek isterler ve hatta öyle binmek isterlerki 200 km ye bi günde soyunmak isterler tabi dağılırlar ..işin rajonu kışında antreman yapanlardadır..
yağmurlu havalarda koşu yapanlar 50 km kadar bu bile adamı dinç bırakır 50 km düz yol olmayacak başıbüyük rampalarından aydos a kadar koşup oradan tekrar erenköye dönmek bana 50 km in üstüne gelmekte- ki, bu kış yapabilirim yani bisiklet ile yaptığımız güzergahlardan koşarak antreman yapmak, kaslar kuvvetinden kaybetmeyecek ,,,bu kış geçen seneki kıştan kötü olabilir ya da olmayabilir bilemiyoruz ama sadece pazara gebe olduğumuzdan ct lerinin yağmursuz olması ve pazarında yağmursuz olması gerekecekki pazara yerler kuru olsun bu kış tek sorun yağmurdur ve ayrıca ısı 0 ın altına düştüğü vakit koşu devreye girecek..
evet dağ bisikletlileri rampa grubu emekliye ayrıldı yeni grubumuz sayko kros yol bisikletçileri cyclo cross road team kısaca...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sevgili ferhat köse dostum,
19 mayıs 2013 den sonra herhangi bir etkinlik artık düşünmüyorum burada artık niyadımı tamamladım bisiklet forumun eski yöneticilerine ve yeni yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür ederim.2009 dan beri gerek düşük tempolu gerekse performans turlar düzenledim..artık yorulduğumu hissediyorum,bundan sonra istanbul cenahtan performans gerektiren turlar forumda açılırsa katılırım bunu sadece enver dost yapabilir, ferhat dostum geliboluda hasret gidereceğiz ,olaki sen performans turu açarsın seve seve gelmeye çalışırım,,senden ricam bu topiğin kapanması teşekkür ederim..

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi topik kapatılır, açılır sıkıntı yok nasılsa kontrol elimizde ama daha benim bu yaz istanbul Anadolu turum var Eskişehirden İstanbula pedallayacağım beni pamukovadan sonra kim karşılayacak, kim yol gösterecek, ben bilmem o tarafları kaybolurum sonra :) bu konuyu netleştirelim topiği yine kapatırız sorun değil :)

• Beğen
Tepkiler: mehmet kendir
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.