Sedona, Trek, Focus, Scott sizce hangisi ?

Tepki
12
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

merhaba herkeze bir bisiklet alıcam fakat çok çeşit var ister istemez kafa karışıklığı oluyor, ne istediğini bilmek çok önemli burda, ben aşağı yukarı kafamda birşeyler çizdim ve modeller ekledim.Fakat hangisini almalıyım bilemiyorum.Öncelikle Scott hariç diğer markaları kullandım, bunlardan focus çok hoşuma gitti (aynı yukardaki modeli kullandım) bisiklet çok hafif harika hızlanıyor, Trek de kullandım ve aslında gönlüm Trekten yana, sedonada çok güzel belkide türk markalarda eniyisi sedona yani hem dağ bisikleti hemde şehir bisikleti kullandım bu modellere bayağ bi kafa tutuyo bence rahatlığı ve gidişi çok güzel(zaten bende hem konfor ve kaliteli giden bir bisiklet seviyorum) yani beni biraz sizin yorumlarınız yönlendirecek, siz neler diyosun ...

Scudo

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Focus is the best :) Yakından bakma fırsatım oldu gerçekten çok iyi makine. :)

Emre Aslan 1981

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Scott
Markalar hakkında yorum yapmayayım ama tavsiyem şu olur. Geçen sene Scott Sportster 30 kilitlenebilir maşalı ve hidrolik disk frenli bisiklet alıp yaklaşık 3000 km kullanım tecrübesinden sonra şu anki bilincimle kesinlikle sabit maşalı ve V frenli bir bisiklet alırdım.

Kullanımımın %95'inde maşayı kilitli tutuyorum (belki de %99). Bir de disk frenden memnun olsam da uzun süreli ve kilometreli turlarda disk frenin problem çıkarması durumunda tamirinin zor olmasından dolayı v fren tercih etmek daha mantıklı. Karar sizin.

• Beğen
Tepkiler: Çağatay Çağlar

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
En mantikli secim Trek gibi duruyor. Focus'un disk fren dezavantaji olmasa focus derdim. Gerci konfor ucin trek daha iyi bir secim olurdu.

Tepki
12
Ya ben hidrolik diskli Focus u kullandım ve fren sistemine hayran kaldım, çok hoşuma gitti, harika bi sistem yapmışlar, Çat diyede duruyo milim milimde çok güzel, birde yağmurda çamurdada daha iyi olucağını duydum, kullanmadım ama öyle diyolar, Scott da bu işin babalarından gibi kullanmadığım için sadece tasarımları cezbediyo, maşa derken amartisörden bahsediyosunuz galiba, amartisörde aslında bayağ bi iyi oluyor rahatlık açısından mesela amartisözrsüz bir bisiklet te çok sert oluyo çukura girince, bilmiyorum hepsi düşünüldüğünde trek'in belki bi disk modellisi yada bi riske girip sedona 341 diyorum...

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
sabit maşa kullanacaksınız trek 7.3 ama ön amörtisor olacaksa sedona 341 fp oranı en yüksek ürün.

Tepki
12
@özençekçen

ya evet ya sedonada çok güzel hem eski model kullandım (şehir bisikleti) hemde dağ bisikleti, gidişi on numara...

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Emre Aslan'a harfi harfine katılıyorum. Nasıl pişmanım kimseler bilemez... Yollar bozuk dedim, çukur tümsek var dedim, amortisörsüz olmaz yahu dedim, gittim kilitlenebilir amortisörlü bisiklet aldım. Bisikletimden inanılmaz memnunum, hiçbir kalite bisikletten geri kalmıyorum turlarda, çok yüksek hızlara rahat çıkıyorum ve atik bir bisiklet. Ancak amortisör neredeyse hep kilitli.. Yol biraz bozuksa şehir içinde, laf olsun diye açıyorum amortisörü ama açmasam da olur yani. Ve amortisör açıkken ve kapalıyken hız ve yorgunluk baya fark ediyor. Bence sabit maşa bisiklet alın, pişman olmayın sonra. Param yetse ve amortisör takıntım olmasaydı düşünmeden Trek FX 7.3 alırdım..

• Beğen
Tepkiler: Emre Aslan 1981
Tepki
12
TREKKKKKKKKKKKKK, on numara ya bendede işte konfor takıntısı ve trek sevdası var bakalım ya sedona 341 yada trek olucak...