NIKON F80 Fotoğraf Makinası + Nikon Lensler

Ginger Fergus

Aktif Üye
Tepki
65
Arkadaşlar Nikon fotoğraf makinamı satıyorum ,

modeli F80 yaklaşık 2 yıl kadar temiz kullanıldı , amatör filmli Nikon SLR makinaların en üst modelidir , F80 den sonraki modellerin tümü profesyoneldir.. ileri amatör seviyeye kadar her tür teknik çekim imkanını sunar.. son derece kullanışlı ve iyi bir makinadır...

Bu makinayı gövde + 28-100 MM kit lensi ile 400 YTL ye satıyorum ,

takasa da açığım ayrıca ,

bu makina ile birlikde elimde 70-210mm F4-5.6 bir zoom lens var , çok temiz, japon yapımı ve ucuz bir lens alternatifidir.... Fiyatı = 180 YTL

ve birde 24-85mm F2.8-4 lensim var çok az kullanıldı , neredeyse sıfır ayarında , yenisi 600 Usd ben 420 USD ye vereceğim ,

tüm lenslerin üzerinde hama marka ultraviyole filtresi mevcuttur.gövdeyi alana Lowepro marka çantasını hediye edeceğim...

ilgilenenler duyurulur...

Scudo

güray

Daimi Üye
Tepki
84
@Ginger Fergus

bir resim koyabilirmisiniz?bu herkes için daha iyi olur...fotoğraf makinesinin fotoğrafı yani :)

Ginger Fergus

Aktif Üye
Tepki
65
@gryars

gün içerisinde koyacağım fotoğrafı.. ilanı dün gece koydum fırsatım olmadı fotoğraf için ...

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Var ama, malum öğrenciyiz. Filmdi, tabdı derken harçlığı komple yatırma durumu olmasa alınacak iyi makinelerden birisi. Bizi anca dijital paklar :) Umarım en kısa zamanda satarsınız.

BuRroM

Forum Bağımlısı
Tepki
218
@Sercan

aslında kaçırılmayacak bir makine bence.. bende de nikon f 50 var.. ve ben de senin gibi öğrenciyim:) ama illa ki tab ettirmen gerekmez.. örneğin 5 liraya 400 asa renkli film alırsın 2 lira banyı ve 2 lira da cd ye tarama yapıyorlar.. böylece 36 poz 9 liraya gelir.. tamam dijitaller gibi olamaz ama bu kalitede bir dijital fotoğraf makinesi(örn: nikon d70s-d80 ya da canon eos 400 d ) zaten 1000 eu gibi fiyatlarla satılıyor.. eğer ihtiyacın var ise almanı tavsiye ederim.. ayrıca lensler de süper bence.. ve fiyat da süper..

ekleme: bu arada filmli makinelerin siyah beyaz dokusu da bir ayrı olur.. ayrıca çok daha büyük zevk alırsın bence fotoğraf çekerken(en azından benim için öyle oluyor:D:)) bir de en büyük artılarından biri(bence) makina filmli olduğu için(ve öğrenci olduğumuz için tabii:D) pozlar boşa gitmesin diye çook uğraşıyoruz.. yani her önümüze gelen şeyin fotoğraflarını çekip de güzel kareyi güzel bir fotoğraf olarak deerlendirmiyoruz.. yani filmli makinada insanın eli deklanşöre gidene kadar büyük emekler harcanıyor.. fotoğrafların üzerinde daha büyük bir emek oluyor bence..

Ginger Fergus

Aktif Üye
Tepki
65
@BuRroM

çok doğru söylemişsin. emek konusunda .. fotoğrafla azda olsa ilgilenenler anlayacaklardır ki , fotoğraf hayatta bir anın (ki o anın sürecini sizin manual olarak belirleme şansınız vardır) sizin manipülasyonunuz ile kaydıdır. o fotoğraflar üzerinde teknik olarak şekillendirme yapmanız mümkündür ve sanatçının imzası ve kişiliğide o an la beraber kareye yansır . ancak analog fotoğrafda her şeyin üzerinde o an gerçektir ve hayatınızda bir yeri vardır.

ben digital fotoğrafa çok sıcak bakmıyorum çünki pratiklik anlamında kazançları yanında malesef ruhu geride bırakıyor. ve malipülasyon sınırlar dışına çıkabbildiği için gerçekliğini kaybediyor ve artık sanal oluyor. bir fotoğraf sadece kaydedilmiş ve üzerinde oynanmamış olsa bile kullanıla medya itibarı ile gerçekliğin dışında yeralıyor.

BuRroM

Forum Bağımlısı
Tepki
218
@Ginger Fergus

ben de sizin gibi düşünüyorum... örneğin dijital makinede fotoğraf çekerken bir şeyin elli tane fotoğrafını çekip içinden güzel olanı seçiyorsunuz.. ama analoglarda bir fotoğraf hakkınız olduğu için(ya da daha az imkanınız olduğu için) o karenin mükemmelliği için çok uğraşıyorsunuz.. Örneğin haftasonu ankara kalesine gittim.. bir makara harcadım:) gayet güzel fotoğraflar çektim.. ama dijitalle gelen arkadaşlar 300 kare çektiler yaklaşık.. tabi ki çok güzeel fotoğrafları onların da var ama.. hatalı da çok yani..