İzmir

zazoo

Daimi Üye
Tepki
136
saygısız vatandaşlardan hepimiz çekiyoruz anlaşılan, şehir içinde pedallamak çoğu zaman keyiften çok eziyete dönüşüyor bu yüzden!

Scudo

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
Hoşgeldiniz foruma, bizde 1 yıl önce kaçtık eşimle İstanbul'dan İzmir'e. 1-2 ay önce de bisikletlerimizi alıp başladık pedallamaya.. Forumda birçok uzman kişi var bisiklet alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında birçok yazılar da yazmışlar, O konuları okuyarak ve bulamadığınız soruları sorarak araştırmaya başlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Eğitim şart.

Kültür aşılamak gerekiyor bu insanlara, yaşam kültürü, saygı kültürü, hak hukuk kültürü, cahilliği yenmek yaptırımlar ile değil, eğitim ile olmalı, başta yönetim, medya ve insanımıza düşüyor bu konuda çalışmak, insanlar ile aynı sorunları istanbul sahil yolunda biz de yaşıyoruz, fakat bisiklet yolundan yürüyen bir insanı bisiklet yolundan yürümeyen bir insan uyarırsa asıl etkili olan odur, biz zaten sürekli uyarıyoruz insanları bisiklet sürerken.

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
Çok doğru söylüyorsun Ergün, ancak bir şekilde aksiyona geçmek gerekli eğitim Türkiyenin genel problemi, biz önce şu adamları bisiklet yolundan çeksek oda yeter.. :)

Rampa olayıylada artık patenciler ilgilensin bi zahmet, tabelamı yaptırıyorlar rampa üstüne yazımı yazıyorlar artık onlar bilir... bu konu dışı şuan.

Öneri istediğimiz konu yollardaki hatalı mazgallar, bisiklet yolu haricinde başka yerden yürümeme alışkanlığı.. ve buna benzer problemler.. Aklınıza gelen bir sorun varsa onuda yazın hatta yanında çözümünü ve ne yapılması gerektiğinide yazın bakarsınız bu işe soyunacak gönüllü bisiklet severler çıkar.

Tüm forum sakinleri, lütfen görüş ve önerilerinizi esirgemeyin. belki evde 2 kutu boya vardır kapar gelirim bi akşam halledelim yada ben çok güzel şablon hazırlarım diyeniniz vardır. Yada orjinal bir fikir.. Beyin fırtınası :)

lacordelio

Üye
Tepki
92
foruma hoşgeldiniz...sizin ve 1-2 arkadaşın da bahsettiği gibi seda bisiklet marka giyim parça vs... konularında oldukça geniş bir yelpazeye sahip...dediğiniz gibi bisikletinizi görerek ve deneyerek almanız daha iyi olur....ben 3 hafta önce kadar seda bisikletten amoeba husser aldım...öneririm...bir an önce aramıza katılmanız dileğiyle:)
(bu arada iyi ki istanbulun keşmekesinden kurtulmuşsunuz:))

goxelkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
111
forumda bi dosya veya konu açarak ve diğer bisiklet forumlarına bilgi vererek bir kampanya başlatalım ve bunu belediyeye ulaştıralım belki çoğunluk olarak hareket edersek dikkate alıp bir önlem alırlar (teknik anlamda nasıl olur bu konu hakkında çok bilgili değilm ama sanırım bi çaresi bulunur)

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
Arkadaşlar tekrar merhaba,

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesine dilekçe yazıp gönderdim. Özet olarak problemi anlattım eğer kısa süre içinde çözemeyecekleri birşeyse biz gönüllü olarak yaparız'a getirdim. Bakalım yanıt nezaman gelecek. :) hayırlısı...

Gelişmelerden haberdar ederim, ayrıca bu hallolursa havaya girip tüm dertlerimizi kombo halinde gönderebiliriz, baraj yapın!, bunu yıkın! şunu yapın şeklinde :D

lacordelio

Üye
Tepki
92
gelişmeleri merakla bekliyoruz...bir gün karşıyaka'daki ya da izmir'deki forumcular olarakta bostanlı sahilde bir tanışma toplantısı yapabiliriz arzu ederseniz...konuyu da değerlendiririz hem:)

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
Çok iyi olur biz katılmak isteriz, hatta bisiklet yolu hallolursa o yolu kullanarak bile gelebiliriz ;)

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
@rochas

Düzeltiyorum Haziran 11 ile 21'i arası zamanım olacak. O sırada bodruma pedallamak isteyenler haber versin lütfen :)

• Beğen
Tepkiler: gencizmirli
Tepki
39
iş yoğunluğu nedeniyle bir süredir foruma pek bakamıyordum, ilgilenen herkese teşekkürler..

ve yine aynı yoğunluktan dolayı bisiklet seçimiyle de pek ilgilenemedim ancak net olarak verdiğim bir karar var: bu kadar yoğun olduğum sürece en azından bu sene çok fazla kullanamayacağımı bildiğim bir bisikletin yükset ücretli olmasını istemiyorum. bu nedenden şimdilik gözüme kestirdiğim sedona'nın scud modeli ama bir süre daha bakınacağımdan her an karar değiştirebilirim.

ek olarak: henüz 6 ay oldu, izmir'e gelmiş olmaktan oldukça memnunum :rolleyes:

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
Merhaba,

Haziran 11 ile 24'ü arası. (Bu tarihler arası herhangi bir tarih dilimi veya tümü olabilir.) Tabiki bisiklet ile, bir gezi ve yol planı hazırlayıp yollara düşmek istiyorum.

Aslında amaç bodrum'da tatil değil, biryerlere gitmek, pedallamak. İlk orayı gözüme kestirdim. O nedenle farklı fikir ve önerilere de açığım. Mıy mıy ve üşengeç değilimdir, yolda bırakmam, herzaman beklerim, uyumluyumdur, önden basıp gözden kaybolmam vs.. :) Maksat gezide yeni yerler görmek, fotoğraf çekip, deniz, doğa, konaklama yerleri ve yolların keyfini çıkarmak.

Ayrıca daha önce bu tip tatile çıkmış olanlar, yol için konaklama, yol seçimi, tavsiye ve tecrübelerini benimle paylaşırlarsa çok sevinirim.

Eşlik etmek isteyenler lütfen mesaj atın veya sener@lifetoweb.com adresinden iletişime geçin.

gencizmirli

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Abi selam güzel bir tur planlamışsın gittiğin yerde güzel ama zamanlama pek iyi değil çünkü tam o tarihlerde öss sınawı oluyor daha sonra yaparsan 17 hazirandan sonra yani partner bulursun sanırım.İyi sürüşler;)

gencizmirli

Forum Bağımlısı
Tepki
381
İzmir li arkadaşlar hiç bir planımız yokmu gezi organizasyonu olarak falan.Herkes istiyordur sanırım böyle bir tur gezi tanışma amaçlı ve gezi amaçlı çok güzel olur cewaplarınızı beklyorum...;)

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
Malesef, Eşim o sırada eğitim için yurt dışına çıkacak. bende tek başıma evde kalmayayım diye böyle bir gezi planladım.. olmazsa artık tek başıma gidicem :)

Tepki
6
bende çıkmak isterim tura sizlerle ama sadece 1 hafta ayırabilirim oda 11inde çıkılacaksa uygun benim için öteki hafta işlerim çok yoğun işyerinde

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
Bu arada yolda kask, ışık vs.. güvenlik önlemleri alınarak gidilecek bunu belirtmek isterim. Birde bir yol ve konaklama planı yapılması gerekli.

Fikirleri ve deneyimi olan arkadaşlar gezi de ihtiyacımız olacak şeyler ve konaklama yerleri, yol seçimi hakkında bilgi yazarsa sevinirim.

Şimdiden herkese önerileri için teşekkürler :)

ahmetttt

Forum Demirbaşı
Tepki
43
tur programları bana uyarsa neden olmasın
herkese selam
msn:kornnn_21@hotmail.com mesaj atarsanız sevinirim

gokturkgunal

Aktif Üye
Tepki
129
@guvden

corratec ve canondale bisikletler ve uygun ödeme koşullarıyla bulabilirsin

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@gokturkgunal

Forumda mağazası olan, bisiklet satış yerleri olduğu için dışardan link vermemiz yasak.
Teşekkür ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: Selim Çam