Gazelle Orange

Açıklama

Bisiklet Marka
Diğer
Bisiklet Model
Gazelle Orange
Kadro Boyu (inç/cm)
61
Jant Boyu
28 Jant
Fren Sistemi
Mekanik Disk
Türü
Kilitli Amortisör
Çekiş Sistemi
1 x 8
Garanti Durumu
Garantisi Yok
Kargo Seçenekleri
Elden Teslim
Fiyat
1.950
Kullanım Süreniz
1 Ay - 100 KM (benden önce de kullanıldı)
Durumu
İkinci El
Merhaba arkadaşlar, Hollanda'dan ikinci el olarak aldığım Gazelle Orange'ı satıyorum. Bisikletin herhangi bir sıkıntısı yok, zaten Gazelle ömürlük bisiklet üreten bir firma.

Nexus 7
göbekten vitesli ve disk freni var. Bisiklete entegre olarak dinamolu bir ön far ve pilli bir arka far var. Yine entegre olarak güzel bir bagajı, ön arka çamurluğu ve bagaja takılabilen küçük bir pompası ve en güzel özelliği olan yine entegre tekerlek kilidi var. Bisikleti ikinci el olarak almış olmama rağmen herhangi bir yerinde çizik dahi yok.

Bisikletin kabloları interval(içten) şekilde konumlandırılmış. Ayarlanabilir bir gidonu var, 175 boyum olmasına rağmen kullanabildim bisikleti bu sebeple. Ama tavsiyem kadro boyundan(61) dolayı 180 182 üstü bir kişi alırsa daha rahat edecektir. Bisikletin selesi de amortisörlü ama herhangi bir güç kaybına sebep olmuyor, sert tümsekler hariç devreye de girmiyor aslında. Ama tümseklerde işe yaradığını söyleyebilirim. Bisikleti tartmadım ama ağır bir bisiklet olduğunu söyleyebilirim. Bunun sebebi de bisiklete entegre çok fazla şey olması ve Gazelle'nin ömürlük çelik kadrosu.

Bisikletin arka freni kontra pedal olarak eklenmiş, sanırım göbekten vites tercihiyle aynı sebepten: Bakım masrafı yok. Jantları dayanıklılık olarak çok beğendim ama bisikletteki diğer parçalar gibi jantlar da ağır :) Lastikler ise biraz aşınmış, bisikleti beklerken elcik, sele ve lastikleri değiştiririm diye düşünüyordum ama seleyi değiştirmekten vazgeçtim çünkü rahat geldi(Ve Brooks B17'ye 300 küsür lira vermek istemedim.) elcikler de işi kotaracak seviyede gibi geldi ama lastiklerin değişmesi gerekebilir, en azından sonbaharda değiştirilmeli.

Bisikletin Artıları (+)

-Gazelle'nin verdiği güven, dayanıklı kadro ve malzemeler
-Bakım gerektirmeyen bir yapıda oluşu, arka fren, vites ve zincir bakımı yapılmasına gerek yok(3500-4000 km'de bir bakım yeterli)
-Ayarlanabilir gidon
-Bisikletin üzerinde entegre olarak gelen çok fazla parça oluşu: Bagaj, tekerlek kilidi, ön ve arka farlar, elcikten zilli bir sistem, çamurluklar.
-Deforme olmuş bir parçası yok

Bisikletin Eksileri (-)

-Bisikletin ağır olması
-İlk birkaç gün kontra pedala alışmanın zorluğu(yokuş kalkışta)
-Lastiklerin Sonbahar gelmeden değişmesi gerekiyor, yağmurlu günlerde sağlıklı bir performans alınamayabilir(Safety First)

Bisikletin artı ve eksileri böyle, çelik kadro ve donanımı nereye konuçlandıracağımı bilemedim. Bisikleti ağırlaştırıyorlar(-), evet ama mükemmel dayanıklı bir bisiklet(+) haline de getiriyorlar. Bisikletle ilgili ne yazsam boş, görüp, bakıp kararı verecek olan sizsiniz.

Teknik Bilgiler

Kadro Model/Tip
Çelik - Gazelle Special Design
Maşa
Ayarlı/Kilitlenebilir Amortisör
Ön Aktarıcı
Yok
Arka Aktarıcı
Nexus 7
Ön Fren
Shimano Nexus Gazelle Ergo-grip
Arka Fren
Kontra
Vites Kolları
Nexus 7
Zincir
-
Gidon
Çelik
Gidon Boğazı
Ayarlanabilir
Materyal
Çelik

İlan bilgileri

Paylaşan
Demir Atlı Prens
Okunma
4.272
Yorumlar
2
Güncelleme
Yukarı Alt