Felt AR3 2017 (51 kadro) + Supra RCA Elite 55mm

Açıklama

Bisiklet Marka
Felt
Bisiklet Model
AR3
Kadro Boyu (inç/cm)
51
Jant Boyu
28 Jant
Fren Sistemi
Paralel Baskı
Türü
Amortisörsüz
Çekiş Sistemi
2 x 11
Garanti Durumu
Garantisi Yok
Bulunduğu Şehir
İstanbul (Anadolu)
Kargo Seçenekleri
Elden Teslim
Fiyat
13250
Kullanım Süreniz
2 yıl / 10.000 km
Durumu
İkinci El
Merhabalar,

Tırmanış kadrosuna geçmek için, 2 yıldır keyifle kullandığım bisikletimi satılığa koyuyorum.
Özelliklere girmeden, yazayım, üzerine 5-6k TL vereceğim tırmanış bisikletleriyle takasa açığım.
Tercihim görülerek elden teslim etmek. Fakat isteyene kargo bana ait olacak şekilde istenilen yere Yurtiçi kargo ile de gönderebilirim.

Bisiklete gelecek olursak,
FELT AR3 2017 Aero (51 kadro) ve Supra RCA Elite 55mm jant.

Bisiklet oldukça agresif bir aero bisiklet. Detaylı incelemerini aşağıda linkler ile veriyorum. Benim yorumum, eğer aero bir bisiklet arıyorsanız gözünüz kapalı alabileceğiniz bir bisiklet. Düzde üzerindeki Supra jantlar ile limit sizsiniz. Müthiş rijit, ve doğru fit ile harika bir aerodinamiğe sahip oluyorsunuz. Tırmanışta da sizi üzen bir geometrisi yok fakat hafif bir bisiklet değil. Üzerindeki Supra RCA 55mm jantlar (1850gr) ile 8,2kg ağırlığa sahip.
Ciddi alıcıların velodromda denemesini isterim, hızlanması, reksiyon hızı vs. çok iyi durumda.
Bisikletin gidonu 3T AERONOVA 42mm gidondur.
Üzerinde değişiklik olarak, rublessi 11-25 ultegra yerine 11-30 ultegra (R8000 olan) ruble var. İsteyene eski (çok az kullanılmış) rublesi ile de verebilirim. Zincir olarak da şu anda 1500km kullanılmış Sram zincir var. Ayrıca kendi selesini de Selle SMP'nin Well modeli ile değiştirdim. Burada da PRO'nun stealth selesi de mevcut. İsteyene o seleyle de verebilirim. Ayrıca TUFO'nun 25mm comtura duo lastikleri var üzerinde. Bir de gidon sargısı olarak 280tl'lik supacaz sargı mevcut.
Kadroda herhangi bir çizik vs. yok, bogazda ve ultegra aynakolda çizikler mevcut. İsteyene detaylı fotosunu gönderebilirim. Mekanik olarak 9/10, görüntü olarak da 8,5/10 verebilirim. 1,5 puanı boğaz ve aynakoldan kırıyorum.
Özellikle aero kadro arayanlar veya triatlon da yapmak isteyenler için çok ideal bir bisiklet. Aerobar takılırken, sele borusunu da ters taktığınızda tam olarak bir TT bisiklet oluyor. Sele borusu ve sele yapısı tamamen buna uygun dizayn edilmiştir.
Kadro boyu 51mm, aşağıda geometrisini ekledim. Ben 1,72'yim 90mm boğaz ile kullanıyorum 1,67'den 1,76'ya kadar rahatlıkla kullanılabilecek bir kadro. Boyunuza göre boğaz değişimi isteyebilir tabi, isteyene 70mm'lik Felt'in kendi boğazıyla da verebilirim (bisiklete ekstra alınmış)

FELT AR3 Karbon Yol Bisikleti
AR Serisindeki tüm modeller gibi, AR3 de en zorlu yarış koşullarında gerçekleştirilecek şekilde üretilmiştir. Felt'ın tarihindeki en gelişmiş aerodinamik özelliklere sahip AR3'ün benzersiz kadrosu, hesaplamalı akışkanlar dinamiği yazılımı ile geliştirildi ve rüzgar tünelinin içinde mükemmelleştirildi. Karbon jantlar sadece daha fazla aero kazanç ekler. AR3, bisikletin yol yarışları için ve aynı zamanda triatlon veya zamana karşı etkinlikler için de ideal olmasını sağlayan "flip" tasarımına sahip, Felt'in benzersiz Titreşim Azaltıcı Aero Yolu karbon sele borusunu da içerir.

Bazı linkler:
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.


Bunun dışında da jant seti Supra RCA Elite jant 55mm ile değişmiş durumda. Bu jant setinin sıfırının satış fiyatı da 750€ civarında. Fren yüzeyleri dışında karbon profilli. Fren yüzeylerinin alüminyum olması, rahatlıkla antrenmanda kullanılmasını sağlıyor. Jantlar müthiş akışkan ve rijit. Fren pedlerini değiştirmeden karbon jant performansı elde ediyorsunuz ve TR yol şartlarında hiç bir şekilde karbonu kırma vs riski gibi risk içermez. Jantlar çok sağlam, şimdiye kadar hiç akord ihtiyacı duymadı. Çok güzel bir hub sesi var, yanımda süren pek çok kişi özellikle modelini sormuşlardır. Piyasadan kolaylıkla bulunabilecek bir jant değildir. 2017 şubatta Merlin'den alınmıştır. Tahmini 8k kadar kullanıldı. Ömrünün oldukça başında.

Bazı linkler:
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.


Fiyat olarak, jant ile birlikte 13250TL.
Jant hariç bisiklet: 11250TL
Sadece Jant: 3000TL


İlanda elimden geldiğince detay vermeye çalıştım, isteyen özel mesaj yolu ile de sorabilir, detay foto video vs. gönderebilirim.

Teknik Bilgiler

Kadro Model/Tip
AR3
Maşa
Carbon
Ön Aktarıcı
6800 ultegra
Arka Aktarıcı
6800 ultegra
Aynakol
52/36 6800 ultegra
Ön Fren
6800 ultegra
Arka Fren
6800 ultegra
Vites Kolları
6800 ultegra
Ruble
11-30 R8000 ultegra
Zincir
Sram 11s
Gidon
3T Aeronova 42mm
Gidon Boğazı
3T 90mm
Sele
Selle SMP Well
Sele Borusu
Felt AR3
Jant Seti
Supra RCA Elite 55mm
Lastikler
Tufo 25mm comtura duo
Ağırlık
8,2 kg
Materyal
Karbon
Açıklamada detaylı olarak var.

İletişim

İletişim Şekli
can.celik@hilti.com
Yukarı Alt