Zwift

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.678
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ben de aralık ayında kendi sitesinden 15 dolar karşılığı almıştım. Kartımdan 450 tl çekilmişti ama o günkü tl karşılığı 390 tl civarı falandı. Bu duruma anlam verememiştim. Play store üzerinden 400 tlye yenilendiğini söylemişti arkadaşlar fakat o gün için deneyememiştim. Anladığım kadarıyla kendi sitesinden alırsanız 14.99 + vergi, play store ve appstoredan alırsanız sabit 400 tl.
Teşekkür ederim. Playstore veya appstore dan yenileme nasıl yapılıyor peki bunu bilen arkadaşlar var mı?

Scudo

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.169
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkür ederim. Playstore veya appstore dan yenileme nasıl yapılıyor peki bunu bilen arkadaşlar var mı?
Onu ben de henüz öğrenebilmiş değilim. Zwift ve companion uygulamasını indirip denedim ama yapamamıştım. Biraz araştırdım ama sonuca ulaşamadım. Biraz daha uğraşıp öğrensem iyi olur çünkü bir daha üyelik yenilemeye kalksam siteden 500'ün altında çekmezler. Ayrıca yukarıda bir tavsiye üzerine cashback denilen sistemle bu ücret daha da düşebiliyormuş aşağıya bıraktım Abdülkadir abinin yazısını.

Farklı ödeme platformları (Nays, Tosla, Papara vb.) kullanarak dolaylı yoldan indirim almak mümkün. Ben (İş bankasının) Nays uygulamasıyla satın alıyorum. Bir kaç aydır devam eden %20 iade kampanyası var. Normalde 399 lira olan aylık abonelik 320 liraya denk geliyor. 6 ay açık tutarsam 480 lira kardayım demek. 7 ay için 560 lira. Hiç yoktan iyidir bence. Benim kullandığım uygulamanın davet linki aşağıda:

Artık finansal işlemlere para vermiyor, kolayca borç alıyor, üstüne bol bol da hediye para kazanıyoruz! Sen de Nays’a gel, birlikte kazanalım.
(link)

Ekleme: Papara kartta appstore ve playstore'da %5 var ve nays kartta %20 cashback imkanı 28 şubata kadar devam ediyor.

• Beğen
Tepkiler: Ceasar Bravo

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.678
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Onu ben de henüz öğrenebilmiş değilim. Zwift ve companion uygulamasını indirip denedim ama yapamamıştım. Biraz araştırdım ama sonuca ulaşamadım. Biraz daha uğraşıp öğrensem iyi olur çünkü bir daha üyelik yenilemeye kalksam siteden 500'ün altında çekmezler. Ayrıca yukarıda bir tavsiye üzerine cashback denilen sistemle bu ücret daha da düşebiliyormuş aşağıya bıraktım Abdülkadir abinin yazısını.

Farklı ödeme platformları (Nays, Tosla, Papara vb.) kullanarak dolaylı yoldan indirim almak mümkün. Ben (İş bankasının) Nays uygulamasıyla satın alıyorum. Bir kaç aydır devam eden %20 iade kampanyası var. Normalde 399 lira olan aylık abonelik 320 liraya denk geliyor. 6 ay açık tutarsam 480 lira kardayım demek. 7 ay için 560 lira. Hiç yoktan iyidir bence. Benim kullandığım uygulamanın davet linki aşağıda:

Artık finansal işlemlere para vermiyor, kolayca borç alıyor, üstüne bol bol da hediye para kazanıyoruz! Sen de Nays’a gel, birlikte kazanalım.
(link)

Ekleme: Papara kartta appstore ve playstore'da %5 var ve nays kartta %20 cashback imkanı 28 şubata kadar devam ediyor.
Çok teşekkür ederim. Sitesinden dolar bazlı alıyor dediğiniz gibi. Ben kardeşimin Apple hesabından üyelik acmistim bugün oradan bir deneyeyim

(link)

Tekrar Selamlar. Apple cihazdan uygulamayı açıp 'üyelik yenileme' seçeneğine onay verince 400 e yeniledi. Bilgisayardan Windows üzerinden 15 dolara yapıyordu. Aklınızda olsun.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: M.İhsan

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.169
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rica ederim. Companion uygulamasından maalesef yapamadım. Zwift uygulamasını indirip oyuna giriş yaptıktan sonra yenilemek gerekiyormuş. Bu yenilemeyi de nays karttan yaparsanız bir süre sonra %20 yani 80 tl tutarında geri ödeme yapıyorlar. 28 şubattan önce değerlendirmek lazım.
1000000613.jpg

• Beğen
Tepkiler: Ceasar Bravo

Mazm

Daimi Üye
Tepki
388
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Az önce web sitesinden 1 aylık aldım 14.99$'a, karta 480 TL olarak yansımış.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Apple ekosisteminden ödeyin arkadaşlar. Apple cihazında abonelikler kısmında görünüyor oradan yenileyeceksiniz aboneliğinizi. Orada sabit 399 lira. Daha önce de yazdığım gibi Nays ile öderseniz %20 de iade alıyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.678
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Apple ekosisteminden ödeyin arkadaşlar. Apple cihazında abonelikler kısmında görünüyor oradan yenileyeceksiniz aboneliğinizi. Orada sabit 399 lira. Daha önce de yazdığım gibi Nays ile öderseniz %20 de iade alıyorsunuz.
Hocam oradan olmuyor. En azından benim olmadı. Oraya girince biten aboneliklerde görünüyordu. Girince ödeme yöntemini guncelle dedik, zaten günceldi, bir degisiklik olmadi. Ama ios üzerinden zwift uygulamasını açınca zaten aboneliğe devam edecek misiniz diye soruyor. Ona ok deyince 399 TL den dediğiniz gibi. Fakat bunu Windows üstünden yapınca 14.99 dolar alıyor. Tabii 399 TL ilerde belki 7 dolar eder, 14.99 dolar ödemek sıkıntı olacaktır.

Aynen dediğiniz gibi, Apple üzerinden yapmakta fayda var.

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.698
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Zwift fiyatı artınca ben de indieVelo kurdum. Neredeyse aynı, hatta daha ileri olduğu yönler de var. Sosyal yanı Zwift'e göre daha az çünkü kullanıcı sayısı Zwift gibi değil. Yine de yeterince sayıda gerçek sürücü var.

(link)

Bu arada, kapalı beta dediğine bakmayın. E-posta adresi girince hemen kayıt mesajı geliyor.

• Beğen
Tepkiler: Tuzlu_Fıstık

Mazm

Daimi Üye
Tepki
388
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Zwiftte ftp yaptım, tabi bu konularda pek bilgili ve bilinçli değilim, zwiftin frp'si doğru mudur, tutarlı mıdır onunda çok anlamıyorum malesef. Rica etsem bu sonuçlar bana ne anlatıyor, verileri okumayı bilen bir dostum beni aydınlatabilir mi :)
IMG-20240227-WA0007.jpg

• Beğen
Tepkiler: Clal

lrfan

Cyclist
Tepki
8.048
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ekrandaki protokole uyduysanız doğrudur, ama iç mekandaki FTP'yi yine iç mekan sürüşleri planlarken kullanın, dışarıda FTP daha yüksek çıkıyor, onu da ayrıca ölçmek iyi olur dış sürüşler için.

132 Watt FTP demek bu değerde ve altında uzun süre gidebilirsiniz. Keza, antrenman zonlarında bu veriyi kullanarak doğru fizyolojik adaptasyonlar daha düzgün hedeflenir. Düzenli sürüyorsanız 4-6 haftada bir test tekrarı önemli

Mazm

Daimi Üye
Tepki
388
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ekrandaki protokole uyduysanız doğrudur, ama iç mekandaki FTP'yi yine iç mekan sürüşleri planlarken kullanın, dışarıda FTP daha yüksek çıkıyor, onu da ayrıca ölçmek iyi olur dış sürüşler için.

132 Watt FTP demek bu değerde ve altında uzun süre gidebilirsiniz. Keza, antrenman zonlarında bu veriyi kullanarak doğru fizyolojik adaptasyonlar daha düzgün hedeflenir. Düzenli sürüyorsanız 4-6 haftada bir test tekrarı önemli
Teşekkürler hocam, dediğiniz gibi bir sonraki teste kadar bu değerleri nasıl kullanabileceğimi biraz daha araştırayım, sonra yeni bir test

• Beğen
Tepkiler: lrfan

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkürler hocam, dediğiniz gibi bir sonraki teste kadar bu değerleri nasıl kullanabileceğimi biraz daha araştırayım, sonra yeni bir test
Sistem zaten o değere göre antrenman programlarını ayarlıyor. Ayrıca sürüş sırasındaki performansın da FTP değerin ve birkaç veri üstünden hesaplanıyor.

• Beğen
Tepkiler: Mazm

geniusbjk

Aktif Üye
Tepki
286
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zwift fiyatı artınca ben de indieVelo kurdum. Neredeyse aynı, hatta daha ileri olduğu yönler de var. Sosyal yanı Zwift'e göre daha az çünkü kullanıcı sayısı Zwift gibi değil. Yine de yeterince sayıda gerçek sürücü var.

(link)

Bu arada, kapalı beta dediğine bakmayın. E-posta adresi girince hemen kayıt mesajı geliyor.
Bir bu eksik kalmisti, bunu da kurduk bakalim, kisa zamanda deneriz :)

Ancak programin konfigurasyonlarinin cok detayli oldugundan yola cikarak sanirim guzel birsey geliyor.. Tabii ucretli hale gelene kadar deneriz :)

• Beğen
Tepkiler: ag249

Oğuzhan Yazman

Daimi Üye
Tepki
173
İsim
Oğuzhan YAZMAN
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti

(link)

ben bittikce yeni hesap açıp strava ile senkronize ediyorum :D amaç sürmek neon bisikletim olmasın :) :)

gerçi mail onay gerekmiyor ama ben yinede cihaz yedek için kayıtlı mailden devam ediyorum.o kadar mail adresi nereden derseniz
mailadresiniz+1@gmail.com +'dan sonra yazdıgınız tüm sayıları random yaparsanız hepsi ana mail adresine gelir

örnek :
main adres : mailadresiniz@gmail.com

klonlar :

mailadresiniz+1@gmail.com
mailadresiniz+2@gmail.com
mailadresiniz+3@gmail.com

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.684
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Zwift'te ilginç bir akşam yaşadık.
Zwift games Elite categorinin ilk yarışları bu akşamdı. Peşpeşe 3 yarış var ve ilk yarışta 30 kişi 2. yarışa geçiyor, gerisi eleniyor. İkincide de ilk 10 son yarışa kalıyor.
Bu günkü yarışlar Sprint serisiydi, bana uymuyor ama ekipmanı ve akşam yarışını vb deneyip rakipleri görmek istedim.
İlk yarış epey heyecanlı oldu. Kıl payıyla 2. yarışa kaldım

Bilinen Türk Zwiftçilerden Kayın kardeşlerden biriyle aynı anda geçtik bitişten.

İkinci yarışta tırmanış pek yoktu, haliyle toplu sprintle bitmesi olasıydı. Bizim takımda 2 güçlü adam vardı ama sprintleri güçlü değildi.
Haliyle 5 benzemezle rest çekme zamanı gelmişti. Ben önde kaçınca peleton önce biraz bıraktı ama sonra gazladı, ataklar oldu vb ve sprint uzun ve bizimkilere uygun hale geldi.
Ben de neredeyse ilk 10 yapıyordum.
Benim gözümden:

Canlı yayında kameralar bana dönüyor:
(link)

Epey heyecanlı bir kovalamaca oldu. Sonuçta asıl rakibimiz takım hem dha güçlü hem de 5 kişi olmasına rağmen finale 1 kişi sokabildi. Biz de 3 kişiyken 1 kişi yolladık, iyi oldu.

geniusbjk

Aktif Üye
Tepki
286
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir bu eksik kalmisti, bunu da kurduk bakalim, kisa zamanda deneriz :)

Ancak programin konfigurasyonlarinin cok detayli oldugundan yola cikarak sanirim guzel birsey geliyor.. Tabii ucretli hale gelene kadar deneriz :)
IndieVelo'yu deneme sansim oldu. Izlenimlerim genel olarak olumlu. Ilk goze carpan eksisinden baslayayim; grafikler (her makinada calismasi icin) cok ayrintilandirilmamis, ya orman icinde ya da deniz kenarinda yollarda gidiyorsunuz. Zwift'teki gibi kus, bortu bocek, isiklandirmalar, bir suru harita vs. yok :) Yine de genis bir alan var. Ayrica konfigurasyonlardaki bir suru detay da uzerinde detayli dusunulup calisilmis oldugunu gosteriyor.

Sahibi eski Zwift eSport kurul baskanligi yapmis sanirim ve bir yerde okumustum amaci Zwift'ten daha cok yarislara ve rekabete yonelik bir uygulama yapmakmis. Dolayisiyla bu baglamda ortaya cikan ve en hosuma giden noktalar:
- Ruzgarin yonu ve siddeti onemli,
- Draft'tan ne kadar yararlandiginizi gosteren ve sizi motive eden bir bar var,
- Selelerin altinda ufak isiklandirmalar var, aniden hizlanan (yesil) / yavaslayan (kirmizi) ya da yavas yavas hizlanan (turuncu) kisileri gorebiliyorsunuz, bu da birilerinin yanindan gecerken motive ediyor, ayrica sprint yapilacagi zamanlar kimin ne yaptigini cok guzel ortaya koyuyor. Taktiksel acidan guzel.
- Kalabalik suruslerde Zwift'teki gibi birilerinin icinden gecemiyorsunuz :) Dolayisiyla ne zaman ataga kalkacaginiz ozellikle yukarda yazdigim 3 ozellikle beraber daha onemli hale geliyor.
- Ayrica beraber surdukleriniz listesinde herkesin direk o andaki hizi gozukuyor (w/kg vs degil) bu da daha gercekci bir izlenim veriyor ve daha cok hirslandiriyor.

Yarismadigim ve serbest surus yaptigim halde hosuma gitti. MyWhoosh'taki gibi kasilma vs yok. Wahoo Roam ne gosterdiyse cok benzerini verdi, Strava'ya/Training Peaks'e sorunsuz aninda yukledi.

Bir baska eksisi de Companion app'i henuz yok. Sadece bilgisayardan kontrol ediyorsunuz. Uzerinde calisiliyormus.

Yine de artilari eksilerinden fazla bence. Beta surumunden gercek surume gectiklerinde ve ucretli hale getirdiklerinde Zwift kadar pahali olmazsa devam etmeyi dusunurum. Bakalim neler olacak. Ara ara gordugum eksilerini ve artilarini yazmaya devam ederim. :harika:

ps: Eklemeyi unuttum, MyWhoosh kadar az Zwift kadar cok kullanicisi yok ama yine de fena sayilmaz. Bot olup olmadiklarini test etmek icin birseyler yazdim ve insan olduguna karar verdigim bircok kisi vardi :)

(Ayrica baslik acmak yasaklanmis miydi birsey olmustu ama bence bu baslik gibi bir IndieVelo basligi acmanin zamani geldi cunku bu uygulama daha cok yayginlasacaktir)

Son düzenleme:

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.276
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhaba zwift üyeliğim bitti yenilemekte istemiyorum uzun zamandırda stravaya aktarmadığım kayıtlarım vardı premium olmadan onları aktarma şansım varmı aradım bulamadım

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.015
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhaba zwift üyeliğim bitti yenilemekte istemiyorum uzun zamandırda stravaya aktarmadığım kayıtlarım vardı premium olmadan onları aktarma şansım varmı aradım bulamadım
Zwiften fit dosyalarını indirip, stravaya manuel olarak yükleyebilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Tuzlu_Fıstık

Bilal Akbaş

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Biloo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet