Zweiter Frühling

Saburié

Always do FAVORS Never take ORDERS
Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
Uzuuun zamandır ailemi bisiklet konusunda ikna edemediğim için staj maaşım ile satın aldığım , kaç yılında üretildiğini bilmediğim alman malı bir bisiklettir kendileri. 1892' de kurulup 1998 de kapatılan bir firma aynı zamanda.

Alalı bu gece dahil iki gün oldu 10 kilometrelik çok kısa bir turdan sonra , bu gece bisikleti en ufak vidasına kadar söktüm (geri nasıl toplayacağım bilmiyorum).

Mazotu fırça ile tüm parçalara buladım ve çok ufak parçalar şuan mazotun içinde , kadroyu boyamayı düşünmüyorum bazı yerlerde yüzeysel paslanmalar var mazotla çıktı çoğu ancak halen paslı yerler mevcut.

Kırmızı ok ile gösterdiğim somunu çıkaramıyorum dönüyor ama çıkmıyor bir tek ok zorluk çıkardı onun dışında hiçbirşey uğraştırmadı.

Öneri ve görüşlerinizi bekliyorum iyi forumlar.

Dosyalar

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Cok guzel bi bebek bu masallah dostum
.Boyamayi umarim dusunmuyorsundur. Bu renk harika durmus. Pasli parcalari coca cola icine yatirip beklet bi gun sonra dis fircasi gbi bseyle fircala tertemiz olur. Tekrar hayirli olsun.

Fırat İler

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
-
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de boyanmaması gerektiğini düşünüyorum. Benim de pedaldaki vida çıkmıyor ama pek sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar. Downtube shifter olayı biraz sıkıntı, indexli olmadığı için vitesi tam olarak ayarlamak sıkıntılı. Benim de benzer bir bisikletim var, benim yaptığım değişiklikleri yazayım belki faydası olur. Jantları ince lastik takmak için değiştirdim. fren kollarını değiştirdim. fren bacaklarını dual pivot ile değiştirdim, fakat klasik bisikletlerde ölçüler biraz faklı olduğu için uzun bacak fren seçmek gerekiyor. normal fren bacakları uyumlu olmuyor.

Klasik bisikletlerde gidon değiştirmek biraz değişik, gidon boğazı adaptörü ile gidon boğazı takılacak kıvama geliyor, sonrasında istediğiniz gidon boğazını ve gidonu takabiliyorsunuz.

Aynakolu, rubleyi wd40 ile temizlerseniz tertemiz bisiklet olur bence.

Ben boyası bozulan yerlere sticker yapıtrmayı tercih etmiştim. hoşuma gidince tüm bisikleti sticker ile kapladım.

• Beğen
Tepkiler: Saburié

Onur Alp İNAN

Aktif Üye
Tepki
121
Bisiklet
Dahon
Çok güzel, güle güle, kazasız belasız kullanman dileklerimle. Boyaya hiç gerek yok. Dağıtmak kolay da toplamak çok emek ister, kolaylıklar dilerim. Sökemediğin parça yalama vb. bir şey olmuş olabilir. Bir tornacıya götürmekte fayda var gibi...

• Beğen

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Renk bence de harika bence fazla dokunmayın bisikletin bu hali bile çok klasik ve güzel. Paslı kısımlar için mazot doğru tercih ancak zımpara kullanmanız gerekebilir. Ya da aliminyum bulaşık teli de aynı işi görebilir kalın olanlar ile yüzeysel pasları temizlersiniz.

Çok şık çok hoş bir bisikletmiş, güle güle kullanın

• Beğen

Saburié

Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
cevap yazan herkese teşekkür ederim , @mariokaldato boyayı değiştirmeyeceğim zaten yanlış anlaşılma oldu galiba.

@Onur Alp İNAN bu akşam eve gidince (şuan işteyim) o çıkmayan vida ile uğraşacağım alttan ayarlı pense ile tutarsam çıkarırım gibime geliyor.

@Fırat İler sticker güzel fikir düşünebilirim.

@alper 76 tavsiye için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: şamilkafkas

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@Saburié hayırlı olsun. Bu haliyle çok güzel . Sadece bakım yapıp, yürür hale getirin derim.

• Beğen

Saburié

Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
@Çağdaş78 amacım o zaten boyasını ellemeyeceğim , dün akşam mazotladığım tüm parçaları sabunlu su ile yıkayıp arındırdım , somon ve vidaları eşleştirmeye çalıştım (bazıları boşta kaldı). bu akşam parçalarını da parçalarına ayırdığım , bisikletimi yavaş yavaş toplamaya başlayacağım.

ve bir sorum da var rubleyi ruble anahtarı olmadan sökemez miyim ?

bu gün her şeyin montajını bitirdim ancak lastileri söktüğümde iç lastiklerin üzerinde 700x47 yazıyordu dış lastikler 700x35 jant ise 22x622 , lastik önerisi alabilirim.

ve bir sorum daha var gresi bol kullanmanın zararı var mıdır ?