Zorlayıcı yokuşlar-beylikdüzü yokuşu /çıkış :)

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
Herkese Merhabalar,

Beylikdüzü yokuşunu merak edenlere, "Bu nasıl bir yokuştur?" diyenlere ithaf ettiğim videyomu paylaşmak istedim. :harika:

Videyo Beylikdüzü Florya dönüşü çekilmiştir.

20150521_075115.jpg

Videyo süresi uzamaması adına , bölümleri hızlandırdım,yokuşu çıkarken ortalama 12 km -9 km arasında seyir hızım vardı.

Untitled.png

Scudo

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Bende beylikdüzünde oturuyorum ama ne o yola girerim özellikle trafiğin olmadığı zamanda ne de o yokuşu tırmanırım :)

• Beğen
Tepkiler: canayaz0734

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
@canayaz0734 Bende bir tane ekleyeyim bu efsanedir yalnız. Adamın canını çıkaran cinsten...

http://i.imgur.com/4vzXKME.png

• Beğen

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Az önce ter ata ata bu yokuşu çıkıp perlavista da bu yokuşa ithafen kendime milkshake ısmarladım ve bu konuya rastgeldim :D Beni benden aldı dedikleri şeylerden biride bu yokuş kesinlikle:harika:

• Beğen

aze22

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Sedona
Yokuşsuz bisiklet sporumu olurmuş.Yokuş görünce dayanamıyorum.. Asıl gücümüz orada belli oluyor bence..

Matiz

Daimi Üye
Tepki
307
Bisiklet
Mosso
İlk çıktığımda acayip zorlanmıştım ama alışmaya başladım:) yine de sevmiyorum yokuş pis bir şey

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
insanın kendisini 10 saniye önce 50-60 ile uçarken akabinde 9-10 km/s hızla kan ter içinde çabalar halde bulması biraz üzücü oluyor.

• Beğen
Tepkiler: lealtad

ouzoo

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Sedona
Kullandığınız istikamet oldukça tehlikeli, oto serserilerinin üst limitlerde araç kullandığı bir yol. Lütfen çok dikkatli olun ve o yokuşu çok kolay bir şekilde almak istiyorsanız tavsiyem sırasıyla Carrefour/Media Mrkt/ Marmara Park'a uzanan arka yolunu kullanmanız. Pedalınıza kuvvet

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
@ouzoo Haklısınız , fakat dediğiniz rotadan gittiğimde bisikletle nefes almak için bile dursam mahalleli uzaydan inmiş gibi bakıyor...O gün Haramidere yan yolda kaza olmuştu ,bende ana yola geçtim.Dediğiniz gibi vızır vızır araçlardan sonra yine yan yola geçtim. Öneri ve uyarılarınız için çok teşekkür ederim.

Serkan B.

Üye
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
Beylikdüzünde oturuyorum. Arada bir ambarlıya işime bisikletle gidiyorum. Alışınca çerez gibi geliyor o yokuşlar. Tavsiye bu arada e-5 değil de yan yol daha güvenli.

Matiz

Daimi Üye
Tepki
307
Bisiklet
Mosso
Media market arkasında kalan yol daha dik.ama daha güvenlidir tabii.ben hep yan yoldan çıkıyorum minibüs be otobüsçüler dışında pek bi sıkıntı yok.aslında iniş daha tehlikeli.geçen sefer 2 kez öldürülmekten zor kurtuldum

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
@Serkan B. Tavsiyenize uyup tekrar deneyeceğim.

@Matiz Geçmiş olsun genelde sabah veya akşam saatleri çıkıyordum o gün iş çıkışı olduğu için yoğundu.

@z. usta Videyo aslında hep yokuş üzerinde idi :).En dik olan yokuşa" son sağlam yokuş" dedim. :harika:

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
Bu da benim sevimli yokuşum Pendik Marmara eğitim araştırma hastanesinin önündeki yokuş . ilk başladığım zamanlar bisiklet elimdeyken bile 2 molada çıkıyordum şimdi başladığım gibi bitiyor yakında hız bile yaparım :)

yokuş1.jpg

• Beğen

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
Ben yokuş çıkarken ,yanımdan arabalar geçtiğinde aklıma çok ilginç şeyler geliyor. Mesela geçenlerde yokuş çıkarken , Fatih Sultan Mehmet'in karadan gemi yürütmesi geldi aklıma :rolleyes:

Nereden ne alaka filan diye düşünürken ,benim altımda son teknoloji bisiklet var yinede çıktığım yokuş beni yoruyor,Sultanın fikri ve niyeti ortaçağda gemi yürütüp yeniçağı başlatıyor... :harika: Sonra arabalara tekrar bakıyorum.Trafikte arabaların içindeki mutsuz insanları görüyorum keşke araba yerine iki teker kullansalar diyorum :hhhhhh:

Böyle ilginç şeyler işte

Nedo

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Sedona
İlk kez 20 Mayısta çıktım .... çok zorlandım .... Tüyaptan döndüm .... iniş çok zevkliydi Bir ara 65 km. gördüm saatte
Bu sabah ta çıktım ama çok çok nefessiz kaldım bir tıkanma nefes alama ma gibi hissiyatım oldu.Carrefour önünde zor toparladım 10-15 dk dinlendim geçti.Nefes almada bir terslik var herhalde .
Yan yoldan kaçayım ben ana yola çıkayım diye düşündüm hep ama bir daha ki sefere yan yol deneyeceğim ..

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
'yarışlar yokuşlarda kazanılır' :) :)