Zoom maşa yumuşatma

emrhngkdmn

Üye
Tepki
2
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar bisikletim de zoom marka maşa var hassasiyet ayarı yok nasıl hassaslaştırabilirim ? nasıl yumuşatabilirim

Scudo

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Herhangi bir marka yağ al ben sürekli ince makina yağı kullanıyorum.Yağı al maşanın içine giren kısmında siyah plastik bir parça var onu yukarıya doğru çek borunun dibine yağı sür 2-3 tur etrafına sür sonra plastik parçayı tak ve ön freni sıkarak maşaya bastır hepsi bu kadar.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Umut Kılınç37

Bu kadar basit yani, öylemi??????

emrhngkdmn

Üye
Tepki
2
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
saolun onu ben yapıyorum ama dahaa da yumuşak olmalı :D daha da yumuşak

alican33

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Salcano
aynı konuyu bnde acıcaktım tam bu konuyu gördüm umut dediğin yöntemle maşa dip görmezmi yani sorun yaratmazmı

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
@alican33

Eğer çok fazla sürersen dip görür ilk başta 1tur yağ sürdüm çok fark olmadı ama 2-3den sonra gayet yeterli oluyor,giderken ön freni sıktığımda (20 km/h +/-) maşanın dip görmesine 2-3cm falan kalmıştı fotoğrafları var.

emrhngkdmn

Üye
Tepki
2
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Umut Kılınç37
foto atarsan sevinirim :D

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
@Emirhan Gökduman

Usb kablosunu bulmam gerek,bulursam atarım.

emrhngkdmn

Üye
Tepki
2
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Umut Kılınç37 tamamdır kardeş

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@volkert
Volkert senin yaptigin is cok güzel ve basarili ama arkadas masayi sökmeden bulmus cözümü. Makina yagi....:D:D:D

• Beğen
Tepkiler: tt2000

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
@Emirhan Gökduman

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/10/14/l6sMA.png

videodan çektiğim için pek belli olmayabilir.Bu yöntemle 2 yıl boyunca mm kıpırdamamış maşayı açtım.

arslanalp

Üye
Tepki
17
bendede zoom maşa var, ama çok sert.. yağlamakta pek işe yaramıyor... sökme istiyorum ama nasıl.. ????? :mlk: :mlk:

Tepki
3
İsim
Onur Semi Tosun
Bisiklet
Salcano
Benim de aynı maşam var arkadaş wd40 sık dedi ama biryerde okuduğuma wd40 yağ sokucudur yazıyordu doğrumu bilemem ama buda maşanın ömrünü kısalıtır diye mantıklı gelmedi wd40 sıksam olurmu yada gres yağı makine yağı işlevini görür mü

@Umut Kılınç37
Pek anladığım sayılmaz zahmet olmazsa bi ara yağlarken adım adım fotolarını çekip atamazmisin yada biraz daha aciklarmisin

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Onursemi Tosun Hocam bisikletiniz yeniyse zaten amortisörleri tam açılmamıştır. wd-40 sıktım benim maşaya ve kir-pas hepsini temizliyor. Kokusu falan da berbat bu arada.

Tepki
3
İsim
Onur Semi Tosun
Bisiklet
Salcano
@BisikletKolikK valla tam hatırlamıyorum ama 3 senelik olması lazım , ama 3 sene boyunca etkin binmedim bisiklete son 5 aydır etkin kullanıyorum .ha birde iki sorum var 1)wd-40 ile balata spreyinin (balata temizleyici) farkı
2)wd-40 gres yağı farkı
Birde amorsitörler dediğiniz gibi açılmadıysa daha hızlı açılması için ne yapmam lazım

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Benim eski 2 bisikletimde de bu maşadan vardı,aman bana uzak olsun o_O:kedicik:

demir.demiray

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Demir Demiray
Bisiklet
Sedona
@Onursemi Tosun wd 40 ı balata spreyi yerine kullanıp farkı görün. Şaka bir yana sakın. Bir arkadaşım denemişti gerisi muamma :D

2. Valla wd 40 'ın anlamı suyla yer değiştiren demek (w)ater (d )isplacement yani yağlamadan önce suyun gitmesi için kullanılır. Aynı zamanda yağlayıcı etkisi de var ama bence çok uzun sürmüyor bu etki.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Onursemi Tosun Farkı tam olarak bilmiyorum hocam, ama zoom maşa gerçekten çok kalitesiz. Birdaha bisiklet alırken ilk şartım zoom maşa olmasın olacak.
Bence yumuşaması çok zor, zaten kalitesiz maşa zoom. Kendimde kullanıyorum ama daha tövbe zoom maşaya.

@Emre Yönlüer Kesinlikle hocam, zoom maşa berbat ötesi.

Tepki
3
İsim
Onur Semi Tosun
Bisiklet
Salcano
@demir.demiray @BisikletKolikK o zaman ben en iyisi ilk olarak wd-40 ı sıkıp sonra bulabilirsem makine yağı bulamazsam gres yağıyla bi yağlıyım birde makine yağını bisikletciler satarmı yorumlarınız için teşekkürler