Zıplamanın bele faydası

Tepki
15
İsim
Murat dizdaroğlu
Bisiklet
Beldeyama
Arkadaşlar ben çevredeki bazı arkadaslarımdan etkili bir hareket duydum. Dediklerine göre,eller havada düz bir zemin üzerinde zıplayıp durmak Bel çevresindeki yağları %80'e kadar yakıyormuş sizce de doğru mu? Bu hareketi yapmalı mıyım? Teşekkürler..

Scudo

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
Böbrek taşın varsa onlarda düşer ;) bisiklet binin siz, her derde deva bir şeydir.

• Beğen
Tepkiler: FelixTheCat
Tepki
15
İsim
Murat dizdaroğlu
Bisiklet
Beldeyama
Belimi eritecek bişey istiyorum bisiklete binmek zevkli güzel ama belim için yok mu araştırıyorum esneme hareketleri çıkıyor onlarda saçma geliyor bana

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Duyduğum en saçma şeylerden biri benim bildiğim zıplamayla boy uzar derler yağ yakmada neymiş? Bel çevrenizin eriyebilmesi için düzenli beslenme (diyet) ve kardio çalışmalar yapmanız gerekiyor başka türlü erimez. Bölgesel olarak yapılan antrenmanlar sıkılaşmaya yarar yağı eritmeye değil.

KuzuBoyz

Daimi Üye
Tepki
392
İsim
Bülent Kuzu
Bisiklet
Trek
%100 sonuç alabileceğin basit bir hareket.
Aynı zamanda şunu yap: Hazırol vaziyette dur. Sonra parmak uçlarını diz kapaklarının yan taraflarına değecek şekilde bir sağa bir sola esnet belini. Bu hareketi 300 defa yap. 150 sağa 150 sola.

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@KuzuBoyz
Dünya sağlık örgütünün son açıklamasına göre twist hareketi zararlı bir hareket olarak yasaklandı. Fakat videodaki yapılış şekli tamamen doğru fakat bilinçsizce hızlı hızlı yaparak belde bulunan sinirlere zarar vererek bel fıtığına, boyun fıtığına neden oluyor.

sergen27

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Sergen Bağcı
Bisiklet
Focus
Can boğazdan geçer yag yakacaksan... Yiyipte sabaha kadar zıplasanda boş :)))

Tepki
15
İsim
Murat dizdaroğlu
Bisiklet
Beldeyama
Zıpladığın zaman göbek olsun bel olsun bütün vücut zıplayıp ayaklar yere değince vücuttaki yağlar titriyor. Titreme sonucunda da yağlı bölgeye sinyal yolluyor buda yağ yakımını hızlandırıyor diye biliyorum ve uygulamaya başladım bence saçma değil Betül hanım tabi herkezin kendi düşüncesi. Saygı duyarım. Ayreten kuzuboyz arkadaşımın verdiği videolu bilgi için çok teşekkür ederim. Mutlaka o Hareketi'de uygulayacağım..

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Titreşimle yağ eriyorsa sürekli sallanarak yaşıyalım jole gibi. Vücuttaki her sinyalde titreşimle geliyor zaten. Spor fizyolojisi, anatomi v.s derslerin hepsi saçmalık yaşasın titreşim teorisi ??

Tepki
15
İsim
Murat dizdaroğlu
Bisiklet
Beldeyama
Ben illaki zıplayıp duralım demiyorum karşıdan zıplayıp duran birisine spor yapıp yağlarını titretiyor demek biraz saçma tabi bende duyduğumu paylaşmak istedim. Ama arkadaslarımızın büyük çoğunluğu işin alaycı kısmında..:))))))image.jpg image.jpg

Tepki
39
Bisiklet
Scott
Zıplamak en fazla kalori yaktıran hareketlerden biridir.. Bu noktada yağ yakmanız doğaldır fakat vücutta bölgesel yak yıkımı diye bi şey olması düşünülemez, sadece çalıştırdığınız bölgelerde sıkılaşmalar (kas yapımı) olur diye düşünüyorum ancak sizin istediğiniz gibi düz bir karın, bel bölgesinin yağlarının sıfırlanması için sağlam diyet ve spor birlikte yürütülmeli, bu durum bir yaşam biçimi haline getirilmelidir. (Şeker, tuz, un vs.gibi maddelerin kullanımına sınır getirilmelidir.) Diye düşünüyorum :)

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bos bos ziplamayin ziplayacaksaniz :)

Boksorlerin ozellikle tercih ettigi sekilde seri olarak ip atlayin. Lise caginda cadde basketbolu oynadigim donemde cok faydasini gordum. Iyi kalori yakarsiniz bacak kaslariniz (baldir kaslari) ozellikle yuksek ziplama icin forma girer, bisiklette de faydasini gorursunuz.
Ayrica omuz ve el bileklerinizde calismis olur. Seri ip atlarken koordinasyon ve ritmik hareket duygunuzda gelisir.
Komik gelebilir ama ip atlamada kisa surede gelisir ve keyif alirsiniz :)

Degisik teknikleri kombine ettiginizde sıkılmadan surekli degisken ve uzun bir antrenman serisi yapabilirsiniz. Nefese de dikkat cok yorucudur yoksa :)

Bilmeyenler Turkce bu videodan fikir ve teknik anlamda faydalanabilir ;)

EDIT - NOT: Uzman TV de "ip atlama" olarak ararsaniz guzel bilgi ve teknik klipleri de cikiyor. Yahu yine baslasam mi bende acaba :)

Tepki
15
İsim
Murat dizdaroğlu
Bisiklet
Beldeyama
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Bencede başlayın. Bende başlamıştım bir ara,ama bir türlü beceremedim mutlaka ayağıma takılıyordu. Çok denedim ama olmadı. Burlarda ipi yokmuş onun. Bende kendi yöntemimle ince bir ip yaptıysamda olmadı ne yazık ki. Ama kol,bacak ve vücudun heryerini titrettiği için :))) bu konu üzerinde çok durdum,faydası vardır tabiki. Size %100' katılıyorum...

• Beğen
Tepkiler: suat akman