Zincirin Düşmesi ve Pedal Boşalması

Roti

Aktif Üye
Tepki
182
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar 21 vites Salcano NG 550 aldım 2 ay önce. Bu gece sahilde turlarken vites 2 -5' te pedallıyordum. Pedala yüklenince sert bir şekilde zincir kopmasına benzer bir ses çıkıp pedal boşa gidiyordu(birden aşağı çöküyordu) ardından gıcır gıcır ses geliyordu ve vitesi tekrar 2-5'e getirince kesiliyordu. Tekrar yüklenince yine aynı durum oluyordu. Bu durum çok moral bozucu ve tehlikeli. Daha evvel bu gibi nedenlerden ayağımı yaraladığım oldu pedaldan kaydığı için ayağım.

Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler! :)

Scudo

Ayhan Şahan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Ayhan Şahan
Bisiklet
Salcano
Her viteste böyle oluyorsa vites ayarlarından dolayı olabilir tam ayarlı değildir.

Efecan UZUN

Daimi Üye
Tepki
72
Bisiklet
Corratec
Arka attırıcıyı kontrol etmenizi tavsiye ederim gergide problem olabilir. Çok anlamam ama 10 gün önce bir akrabamın arka attırıcısı bozuk bisikletinden attırıcıyı söküp bakla azaltıp manuel olarak kullandırdığım için ister istemez aklıma gergi mekanizması geldi :)

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.307
Bisiklet
Scott
Zincirinizin uzunluğu olması gerekenden fazla olabilir. Bir bisikletçiye gösterip, gerekirse zincirin birkaç baklasını eksilterek zincir boyunu kısaltabilirsiniz.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Rotinda A.

Zincire aldığınızdan beri hiç müdahale etmediyseniz zincirin uzun olması olasılığını eleyin. Tek sorun zincir bakımı, vites ayarı ve belki arka aktarıcı ergonomisi. Önce zincir bakımı ve vites ayarlamayı deneyin. Vitesi ayarlayan kişi arka vites aktarıcısını da kontrol etsin eğilme, yamulma varmı diye..[emoji106][emoji2]

Roti

Aktif Üye
Tepki
182
Bisiklet
Diğer
Zincirim yağsız ondan olabilir mi acaba?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Rotinda Demiştim Sana Zincirden Sesler geliyor,vitesi değiştirince zincir tam oturmuyordu.Şimdi yaglattim herşey düzeldi zinciri yağla bence.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Rotinda A.

Ben olası sorunları ve çözümlerini yazdım..