Zincirim koptu...Kron XC250 icin yeni zincir?

Tepki
27
Arkadaşlar merhaba...

Sezonun son turlarını atarken zincirim koptu. Evden baya uzakta olduğum icin ve zincir fazlasıyla yağlı olduğu icin ben de olduğu yerde cöpe attım eve doğru yol aldım. Şimdi yaklaşık 1,5 aydır bisikletimden uzağım ve kar kış olsada artık arada bisikletimle turlamak istiyorum...

Kron XC250 icin yeni zincir olarak ne almamı önerirsiniz.

İkinci sorum bu zincir olayı garantiden karşılanıyor mu? Gerci ben kırılan zinciri attığım icin büyük ihtimalle garanti hakkımı da cöpe atmış oldum ama eğer zinciri atmasaydım garantiden değiştirebilir miyidim?

Scudo

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Zinciri atmasaydınız değiştirilebilirdi ama değiştirmeye de gerek yoktu,bir baklasını çıkartıp tekrar kullanılabilir.Yeni zincir olarak shimano'nun 7 li sisteme uygun zincirlerinden 30-40 liraya temin edebilirsiniz.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Merhaba. Zinciri çarpraz kullandınızmı ?

Tepki
27
Teşekkürler, shimano zincirlere bir bakayım o zaman...

Zinciri çapraz kullanıyordum. Genelde o konuya pek dikkat etmeden o anki performansıma göre hangisi uygunsa onda gidiyordum bu da zinciri yıprattı sanırım.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Umut SEFLEK

Çarpraz kullanmak çok zararlı bütün çekiş sistemine zararı var .

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
sonra böyle çatıdanank yolda bırakır işte. zararından cok yolda kalma korkusundan düz kullanın zinciri bari :)

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Zincir, shimano, kmc veya iyi markalardan biriyse, ve ömrünü doldurmamış ise, kopma sebebi tamamen fabrikasyon işleminden; pinin yanlış bir şekilde yerleştirilmesinden kaynaklanıyor olabiliyor, ben bundan 3.5 sene önce sedona 711 imi aldığım gün, abim eve götürmek istemişti, yokuştan çıkarken zincir koptu. Sebebi ise pinin yanlış şekilde konumlandırılmasından kaynaklanıyordu. O zinciri yaptırdım üstüne binlerce km yaptım halen patlamadı, fakat çok belirli bir esneme var o başka mesele. :)

Onat GÜRSOY

Daimi Üye
Tepki
86
neden attınız ki? ekletebilirdiniz...

Onat GÜRSOY

Daimi Üye
Tepki
86
benim zincirim 3 kez koptu hep eklettim hiçbir sorun olmadı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Zaten 3 kez ekletmişsin.demek oluyorki 3 kez kopmuş.
Bende zincir sıkıştığı için bi bakla aldırmıştım sonra zincir kopmuştu.İthalatçı firmaya giderek garantiden komple zinciri değiştirmiştim.