Zincirden Garip Sesler Geliyor

Tepki
1
Merhaba Beyler,
Bisikleti yeni almıştım ve sadece 2 kere bindikten sonra koşarken düştüm ve kolumu kırdım tabii bu arada bisiklet 2 ay binilmedi ve üzerini bir toz bultu kapladı. Bisikleti temizlemesi için verdim sonra aldığımda tam sürecekken zincir attığını gördüm. Taktım bir süre sürdüm fakat büyük viteste 3'de giderken 2'ye geçtiğimde berbat sesler duydum hatta bir ara pedalı itemedim. Bu olayı nasıl düzeltebilirim.

Ek bilgi; Bisikletimin modeli Specialized Hardrock!

Scudo

Koray Altıntaş

Daimi Üye
Tepki
136
Muhtemelen zincirin yağsız kalmasından dolayı oluşan bir sorundur,
yahut TEMIZLETTIM demişsiniz nereye temizlettirdiniz,temızlenirken kimyasal kullanıldımı,bunlarıda bilmek gerekir.En basiti zinciri güzelce temizleyerek tekrardan bir yağlayınız.İnternette zincir ve ruble temızliği hakkında detaylı anlatım yapan yerler mevcut yardım alabilirsiniz.

Koray Altıntaş

Daimi Üye
Tepki
136
Vites ayarının bozulmasıda bir etken olabilir,yahut bisiklet arka makinanın ustune dustuyse herhangi bir yamulma varsa orantısız dengesiz çalışabilir.Bakılması gereken bir sorun bisikletede hasar verdiğini söyluyorsunuz işinin ehli bir bisikletçiye göstermenizde fayda var diye düşünüyorum.

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
arka attırıcının üstünde gevşetme vidası var.silindir şeklinde.onu biraz kurcala,çıt çıt diye ses geliyorsa sorun dediğim gibidir.