zincir yaglama hakkinda

Tepki
3
merhaba

gecenlerde bisikletciye gittim.benim bisikletimi kuran kisiye.kullandigi yagi sordum zincir icin.bir yer onerdi.o yerdeki kisi zincir icin castrol rx vs gibi bir yag verdi :) bildigimiz araclar icin kullanilan yagi verdi galiba.

bu normal mi ? cidden bu yagi kullanmali miyim :)?

tesekkurler

Scudo

Muzaffer YILMAZ

Daimi Üye
Tepki
171
Sakın! Sanırım önerdiği motor yağı. En kötü 0.75-1.00 tlye satılan ince makine yağlarından kullanın. Eğer 15-20 lira düşünürsenizde Erdoğanlar Bisiklet'e bir bakın derim.;)

Tepki
3
Peki neden kullanmamam gerekiyor :)? bu bisikletci bisan umit bisiklet kurulumlari yapiyor bakimlarini yapiyor.servisligini yapiyor.

Muzaffer YILMAZ

Daimi Üye
Tepki
171
@metin kuzeyoglu

O motor yağı çok pis bir şeydir. Böyle kara, koyu. Mahfeder bisikletinizi.

Bisan, Ümit gibi bisikletleri yapan bir bisikletçi diyorsunuz, sanırım küçük esnaf. Yani mahalle bisikletçisi.

Sanırım İstanbul'dasınız. Orada kaliteli bisikletçi dolu, onlardan birine uğrayın, ellerinden geldiğince yardım ederler.;)

Tepki
3
Merhaba
Su an Tarsus dayim.Mersin in kucuk bir ilcesi :) Burda istanbuldaki imkanlar yok maalesef. Umit bisikletin servis islerini yapiyor resmi olarak.Mahalle bisikletcisine goturmemek icin ona goturuyorum.anlasmali serviscisiymis. :)

ne anlamda mahveder ne tur bir zarar verir aciklar misiniz?

Sabri Atalay

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Trek
Merhaba,
Zincir de çeşitli yağlar kullandım. Son kullandığım yağ Finish Line kuru ortamlar için olanını kullanıyorum. Kırmızı kutuda.İstanbul da fiyatı 8 dolar size kargo ile toplam maliyeti 20 TL civarını bulur.
Çok memnunum. Fazla yağlamamak şartı ile toz,toprak toplamıyor, kararmıyor.
Ancak yağlarken mutlaka eldiven kullanmalısınız yoksa yağ'ın elde bıraktığı etki bir hafta boyunca çıkmıyor.
Kolay gelsin.

Tepki
3
Castrol RX in kir toplama zincire nufuz etme cevirme ozelligi ne kadar var bilmiyorum acikcasi.bu linki daha once gormustum.arastirdigim castrol rx in neden zinciri mahvettigini dusunuyorsunuz ? su ana kadar kir tutmadi 2 haftada bir yagliyorum sorun cikmadi hic.

@sadana

hakan sancaktar

Daimi Üye
Tepki
171
ağır yağlar yoldaki tozu toprağı tutar bırakmaz. bir süre sonra da rubrede, arka makinada ve aynalarda katran tabakası oluşturur. bu hem dişlileri daha çabuk aşındırır ve hem de zincirin akıcılığını azaltır. bence spey yağlardan şaşma, onu da çok sıkma ve sık sık tüm sistemi temizle ve tekrar yağla. bu sayede sisteminin ömrünü çok uzatırsın ve daha rahat edersin.

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.404
@hakan sancaktar

Mantık olarakta doğru tespit. Ben arabaya en ince ve kaliteli yağ sorum. Herkes Castrol dedi. Çünkü birçok yağ ismi bilirim. Bu seçeneğin olması şaşırtmıştı. Cidden yağ performansı iyi.

Pahalıda olsa bence her zaman kaliteyi araştırıp seçmek gerekir.(İmkanlar dahilinde) Bilgi ve konular için herkese çok teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Recep TOPAL
Yukarı Alt