Zincir yağlama

sivribey

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
salvador dali
Bisiklet
Carraro
N11 deki formulaX satıcısı chain-l zincir yağı satışı başlamış arkadaslar..49.90 ucretsiz kargo
(link)

Scudo

ilknac

Üye
Tepki
4
İsim
İLKCAN
merhabe ben decatlon daki o ring zincir yağlama spreyini aldım.Herhangi biryere sıktığımda yağ gibi kayganlık hissi vermiyor ve çabuk kuruyor yarın zincirde kullanıcam acaba doğrumu almışım Amacım yıkamadan sonra yağlamak
Screenshot_20160504-220530.png Screenshot_20160504-220530.png beni bilgilendiridrseniz sevinirim

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.300
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
@ilknac
Ben de aynı yağdan aldım ve kullanıyorum.
Daha önce başka bir marka yağ kullanmadığım için kıyas imkânım olmadı ama bu yağdan memnunum, toz toplamıyor, gıcırtı vb. sesleri yok ediyor.

Tepki
52
Merhabalar, Zefal Bike Wet Lube kullanıyorum. Ama zincir, ruble ve aynakol çok çabuk toz topluyor. temiz bir görüntü istiyorsanız haftada bir kere silip yeniden yağlamanız gerekiyor. Eğer yağışlı ve nemli bir yerde tutuyorsanız bisikletinizi (benim gibi) wet lube en iyi çözüm olacaktır. Kuru bir yerde iseniz dry lube tercih edebilirsiniz.
Saygılar...

kutsaruzgar

Daimi Üye
Tepki
267
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
Bende de yamaha motosiklet zincir yağı var. İş görürmü?
Bir de silahlarımda kullandığım asit oranı gayet düşük browning yağım ve vazalin var. Bisiklette kullanılabilirmi acaba? Yoksa ille de shmano veya zefalmi?

• Beğen
Tepkiler: sercanbaltalı

kskbiker

Üye
Tepki
21
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar bu iş için çok paralar verip kafanızı karıştırmanıza gerek yok zincir için en güzel temizleyici mazottur. Küçük spreyli parfüm şişelerinin içine koyup zincire, rubleye ve aynakola kolayca püskürtebilirsiniz.Akabinde elinize mikrofiber tarzı kalın yumuşak bir bez alın ve zincirin aşağı kısmından bir yerden bu bezi sarmalayıp avucunuzda sıkıştırın pedalı 20 -25 tur çevirin zincir temizlendi akabinde makina yağınıda aynı şekilde parfüm şişesiyle püskürtebilirsiniz o size kalmış ben böyle yapıyorum tüm bisikletlerime. Bu işlemi 1 kere yapayım uzun süre götürür diye düşünmeyin sık sık yapılan bir işlem olduğundan makina yağı bunun için biçilmiş kaftan :) İyi forumlar..

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cem Ö.
Makine yağı pardüm şişesiyle onun kanalından püskürüyor mı

kskbiker

Üye
Tepki
21
Bisiklet
Diğer
Püskürtüyor lakin mazot gibi saçılmıyor iğneden çıkar gibi çıkıyor. Sıkacağım yerelere denk getirmek için ben böyle kullanıyorum daha temiz ve orantılı bir yağlama oluyor :)

• Beğen
Tepkiler: macerakolik

kutsaruzgar

Daimi Üye
Tepki
267
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
Mazotta ucuz bir şey değilki. Onun yerine orjinal bir balata temizleyicisi almak daha mantıklı gibi. Makina yağı çok toz toplar. Ve kaliteli olmayan yağlar çözücüdür. Metale fatda kadar zarar da verir.

• Beğen
Tepki
77
İsim
Can Göksay
Bisiklet
Scott
Sürekli olarak dağda sürüyorum, Joe's mtb bisikleet yağı kullanıyorum.. çok memnunum..dişlilerim hep temiz kalıyor, zincirde geç kirleniyor..

domino.tr

Üye
Tepki
87
İsim
Orhan T
Bisiklet
Ghost
Mikrofiber de olsa parçası takılır hav bırakır. Benim tavsiyem 2 li diş fırçası. Üst üste bantlayın mazotlu zinciri arasına alıp döndürün.

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@kutsaruzgar mazot ucuz değil mi yapma hocam 10tllik alsan senelerce yeter bisikleti hortum ile mazotla yıkama yapmıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: metinnitem1

kutsaruzgar

Daimi Üye
Tepki
267
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
10 litreye 37 tl vereceğine 15 tl ye balata temizleyici sprey al. Temiz temiz kullan.

• Beğen

BARTHEZ

Üye
Tepki
43
İsim
GÖKHAN DEMİR
Bisiklet
Lapierre
Bana bisikletçi bunu verdi. Alman malı kendiside bakımda bunu kullanıyor. Daha kullanmadım ama kullanınca fikrimi yazarım.20160511_234244.jpg

Dosyalar

metinnitem1

Aktif Üye
Tepki
103
Bisiklet
Bisan
@kutsaruzgar ; Yapmanız gereken;mazotu alıp, evdeki boş sprey banyo temizleyici kutularından birine koymak.

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@kutsaruzgar
Ben ne yazdım abicim. Bi oku istersen.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: HAYRO35

aydın tuzersoy

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
aydın
Bisiklet
Ümit
bende bugun zefal 4 mevsim zincir yagı aldım. marka olarak castrolde buldum, 40 lira dedi benim için pahalı geldi. zefali 20 tl ye aldım yağladım kullandim harika oldu. şimdi bisiklet BMW gibi cekiyo memnunum.....:):):)

Labienus

Üye
Tepki
2
İsim
Metecan Işık
ARKADAŞLAR bisiklet yağı olarak satılan ürünler var piyasada biliyorum.fakat pahalı.şahsen size söyleyebileceğim bu. ben profesyonal bir bisikletçi olarak size önereceğim yağ araba hidrolik yağıdır. bakımdan sonra bisikletlere bu yağdan kullanmaktayım. hem biraz daha az akışkan hemde zincir ve rublede kalan en ince pisliği alıyor ve atıyor. az akışkan olması hem iyi hemde avatajlı.çünkü zincirden hemen akıp gitmiyor. ama sakın gres yağı sürmeyin. bisikleti direk çöpe atın daha iyi. diyeceğim o ki ATF 2 yağı hem uygun hem yararlı.

• Beğen
Tepkiler: Tolstoy ve SOZUAK

abidin89

Aktif Üye
Tepki
73
İsim
Abidin
Bisiklet
Salcano
Whurt 2040 ultra al hem yaglar hem kirini soker