zincir sıyırması??

Tepki
1
Bisiklet
Bisan
arkadaslar daha öncede bu basıma gelmisti pedal çevirirken arka dişliden bazen zincir kaçıyor tak tak diye bedal birden basa alıyor ve sonra duzeliyorbunu her pedal cevirişimde yapmıyor bazen yapıyor ve arka dişli yi zinciri ve arka vites attırıcıyı yeni aldım aynı sorun yıne devam ediyor buyuk dişlilerde bu sorun yokk özellikle en kucuk dişlide bunu yapıyor pedala yuklenince birkaç cevirme sonra dişli kaçırmaya başliyor lutfen yardım edin cok sinir oldum su duruma ...

Scudo

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
bu durum zaten hızlı değil yavas yavas pedal cevirriken sakin sürüşlerde oluyor hepsini yeni değişdirdiyseniz. tek ihtimal var oda ayarı iyi yapılmamış ayarı iyi yapılsada yeni malzemelerde bi ayar kaçma muhabbeti oluyor iyi kötü bi ustanın elini değmesi yeter sinir olcak bişi yok

F.Ertuğrul Aydın

Forum Demirbaşı
Tepki
99
Bisiklet
Scott
arka aktarıcının ayarı bozulmuş olabilir, yeni zincir taktıysanız alışma süreci var rubleye veya arka teker yamuk ? ruble veya arka aktarıcı hasar yemişte olabilir.

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Hazır tüm parçaları değiştiysek,bir de orta dişliyi değiştirin.

Yatkın

Üye
Tepki
18
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
9 sene sonra gelen bir cevap der ki; bir bakla bile kilitlenmişse zincir yeterince bükülemeyip yerinden çıkıyor ve tekrar oturuyor olabilir. Dolayısıyla diş atlamış gibi, pedal boşa düşüp tekrar tutunur. Bu durum özellikle zincirin esnekliğe en çok ihtiyaç duyduğu en küçük dişlideyken oluyor. Tecrübe ettiğim, ağır problem yaratan bi durum 😑😑