Zincir atma sorunu

meseduzu

Forum Bağımlısı
Başlık
33
Tepki
398
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar ayna koldaki en büyük dişliye aldığım zaman zincir içindeki yuvarlaklardan Dişlilerin en ucundan tutunuyor ve o şekil en büyük dişliye çıkıyor sonra yerine oturucağına dışarı çıkıyor ve pedaltarafına zincir atmış oluyor vites ayarından değil çok takip ettim ön aktarıcı ilk hamleyi yaptıkdan sonra zincir tamamen kendisi hareket ediyor aktarıcıya değmeden olanlar oluyor.

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Başlık
91
Tepki
495
Bisiklet
Scott
vites ayarlarında olmadığını yazmışsınız ama okuduklarımdan ön vites değiştiricide ki sınırlandırıcı vida ayarı bozuk gibi geldi bana . hiç cevap gelmeyince yazayım dedim. Diğer kişilerden gelcek önerileri beklemenizde yarar var.

suat akman

Forum Bağımlısı
Başlık
18
Tepki
3.590
Bisiklet
Mosso
Ben de aktarici ust sinirlandiricida sorun oldugunu dusunuyorum. Attirici disa dogru fazla acildigi icin zincir bosluk bulup kendini disari atiyor olmali...
Vitesinizi yeniden ayarlayin ve sinirlamayi yapin. Sinirladiginiz halde attirici disa fazla acilarak zincirin disa atlayacagi bir bosluk yaratiyorsa on attiricinizi degistirin veya bir bilenin / tamircinin gorsel olarak kontrol ederek sorunun attiricidan mi baska bir seepten mi oldugunu onaylamasini saglayin.
Ancak sebep attirici ayari veya sinirlandirma ayari ile ilgili gorunuyor...

Orhanalkaya

Forum Bağımlısı
Başlık
18
Tepki
173
Bisiklet
Merida
Orta göbek mesafesin dende olabilir vites ayarin danda arka vitesi en asagi getirin ön normal olsun aynakoldan arka vitese hiza alin paralel mi bakin birde

meseduzu

Forum Bağımlısı
Başlık
33
Tepki
398
Bisiklet
b'Twin
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
şimdi dediklerinizi hepsine baktım vida sınırlamasından değil orta göbekden de değil benim sorunum ayna kolun en büyük dişlisine doğru hizada çıkıyor ama dişliler zincirdeki yerine girmeden çıkyor yani dişlinin uçlarında yerine oturmadan duruyor ve tamamı o şekilde oluyor sonra bende az bişey pedalı çevirince zincir dışa düşüyor ve sonra çevirince pedalı çizerek yerine takılıyor busayede ayna kol pedalıda bayağı çizildi.

Başlık
8
Tepki
158
İsim
Yusuf
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kaset dişlinin en büyüğüne attığım zaman ya zincir atıyor yada bir küçüğe düşüyor. Acaba ayar mı gerekiyor.?

ByRe4L

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
80
İsim
Hamza
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kaset dişlinin en büyüğüne attığım zaman ya zincir atıyor yada bir küçüğe düşüyor. Acaba ayar mı gerekiyor.?
Ayarin bozulmuş sanırım YouTube dan bakabilirsin ayarı nasıl yapabileceğine ama benim tavsiyem bilen birine yaptır

• Beğen
Tepkiler: hardwrestler
Başlık
8
Tepki
158
İsim
Yusuf
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Trek