Zigana Kulat Camiboğazı Acısu Maçka Trabzon (2009)

Scudo

eminozk

Daimi Üye
Tepki
380
Harika ama zor bir gezi yapmışsın,seni kutlarım.Fotoğraflarda çok güzel ,oraya gitmiş gibi oldum .Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: delibalta

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
Çok güzel bir gezi olmuş ayaklarına sağlık.Fotolar çok güzel paylaşımın için teşekkürler Trabzona yaylalara sayende gittik geldik sağol eşim trabzonlu sümela manastıra seneler önce gitmiştik o zaman araba yolu yoktu yürüyerek çıkmıştık.Maalesef doğayı mahvediyorlar güzelim cennet yerler yok oluyor yokedenlerde yok olsun diyorum bol sağlıklı neşeli pedallar diliyorum

• Beğen

FatihBALTA

Daimi Üye
Tepki
190
Mükemmel bir tur olmuş bu yaa.Zevkle baktım bütün resimlere ve yazılara:)Paylaşım için teşekkürler:)

• Beğen

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
Bizi buralardan alip mukemmle yerlere goturdugun icin cok tesekkurler

• Beğen

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
2 yıl önce Trabzondan çıkıp Maçka, Zigana. Karaca mağarası yolundan giderek Acısuda 2 gece kalmıştık. O yollardan midibüs geçerken hayret etmiştim. Ülkenin doğal güzelliklerinin yandaş müteahhitlerin para kazanıp kasalarını doldurması uğruna talan edilmesi insanı çileden çıkarıyor.

• Beğen

kayhan1907

Daimi Üye
Tepki
454
ellerine ayaklarına sağlık harika bir tur olmuş. Bu rotayı ben de bir gün dolaşmak isterim gerçekten büyüleyici bu yolun digital dökümü var mı yada mapmayride googleearth gibi bir şeyden bizler için yapabilir misin? Önümüzdeki yıl mutlaka görmek istiyorum buraları şimdiden teşekkürler bazı fotograflar tam duvarkağıtlık ellerine sağlık tekrar

• Beğen

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sen bir harikasın ... tek kelime ilen seyre daldım bende güzel bir tur yapcam Giresundayım .. Görüşelim

• Beğen

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.701
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@kayhan1907

maalesef google maps kullanan hiçbir siteye ulaşamadığımdan rotayı çizemedim. Google maps kullanmayıp bu rotayı çizmeye yetecek detay verebilen site de bilmiyorum.

@serkan

şimdilik bir süre daha istanbuldayım. Ama sizin turları takip ediyorum. karadenize sürmeye geldiğimde neden olmasın. bir tirebolu, torul, sisdağı filan yapıveririz.

• Beğen
Tepkiler: SerkanNamazcı

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Hüseyin Çelebi

Bu hafta perşembe kendim cıkmayı denicem :in: sis dağına kafaya koydum :D
Eyvallah saol. bu arada

• Beğen

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ayağınıza sağlık. Bu forumda alışık olmadığımız farklı bir gezi yapmışsınız.Resimler manzaralar çok etkileyici.Paylaşım için teşekkürler.

• Beğen

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.701
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Hüseyin Çelebi

aradan epey zaman geçmiş google map'e ulaşmamızı engelleyen yasak kalkmış.

(link)

http://i842.photobucket.com/albums/zz345/pedal/Zigana%20Kulat%20Camibogazi%20Acisu%20Macka/profil.jpg
rotada diğer yayla turlarına oranla tırmanma daha az. Zorluk hava ve yol şartlarından kaynaklanıyor. Normalde bu rotaya Trabzondan başlandığında tünele kadar 60 km ve HC bir tırmanma yapılmış oluyor. Sezonun başlarında keyif amaçlı ilk kısmı otobüsle çıkıp devam etmek güzel oluyor. Trabzon otogarından sabah 7'de Erzuruma 4-5 firmanın otobüsü kalkıyor. 5-10 TL'ye 1 saatte atıyorlar zigana tüneline. Dinlenme günlerinde bile tünelde otobüsten iner aşağı dinlenme ve keyif yapardım. Sahilde ve trafikte çevirmekten on kat daha iyidir.

http://i842.photobucket.com/albums/zz345/pedal/Zigana%20Kulat%20Camibogazi%20Acisu%20Macka/rota.jpg

Linkten açıp detaylı yol ayrımlarını görebilirsiniz.

Gitmeyi düşünen varsa hiç durmasın, kesinlikle değer.