Zevkleri tartışılır ama tehlikesi asla

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Banada kırmızı ışıkta beklerken bir doblo geri geri gelerek çarpmıştı.
O kadar zil çaldım bağırdım duymadı.

anca arka tamponu ön tekerleğimin üstüne çıkınca arka camına attığım yumruğu duydu..

Scudo

Tolga Can

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
Bende hem bisiklet hem motosiklet kullanıcısıyım.
Motosiklet yine kendini belli ediyor. Sıkıştırmalardan gaz açarak kurtulmak mümkün. Aydınlatması fazla, bazen çaydırıcı olabiliyor.
Olmasa bile kamyon kornası sayesinde :D 4 tekerin durmasını ve bir an aptallaşmasını sağlıyor.

Bisiklet ise gerçekten motosikletten daha zor durumda, beklemeden önüne kıran mı ararsın, sıkıştıran mı dersin. say say bitmez.
Gece bisiklet kullanmak daha da tehlikeli, o yüzden bol bol aydınlatma takmak lazım, 2 fener, rekleftörlü yelek, açık renkli kıyafetler gibi, en azından ben öyle yapıyorum.
Size büyük geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
Farkedilme açısından bi yandan haklısınız evet bi 4 silindirli 600cc bir motorla bir bisikletin farkedilme kısmı tartışılmaz fakat bizim insanımızda iki tekere karşı bir tik var görünce küçümseyip, takmıyorlar. Başka bir konu ise yoldan gidersiniz arabalar sıkıştırır kaldırımdan git der kaldırıma çıkıncada insanlar koskoca yolu görmüyor musun der hepsi ayrı dert.

Birde hız konusuna gelince 100-150 ile giden bir motor, 30-40 ile giden bir bisikletten düşmek tabiki daha tehlikelidir. Bence motor kaskı, korumalı racing tulumu ile bisiklet kullanıcaksın 4 tekerlerin sağı solu belli olmuyor :)

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Gece yolda belli olmak için kullandıklarım:2adet sarı reflektörlü cırtcırtlı bant,3 adet flaşör,2 adet ön far,1 adet kask ışığı,beyaz forma,2adet arka flaşör ve bisikletin üstünde 2 metreden fazla reflektörlü bant artık beni görmeyen kesin kördür :D

Ramazan Gürel

Daimi Üye
Tepki
98
Bisiklet
Bianchi
@tekkir

bilemezsin motorla giyseydin belkide şuan sızlayan bir bacagın olmayacaktı :)