İnceleme Zefal Z Console Lite iPhone 6/6+ Telefon Tutucu

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
Merhabalar, bugün Brandium Decathlona uğradım. Aksesuarları incelerken telefon tutucular dikkatimi çekti, İstanbul'u bilmediğim için aktif gps kullanıyorum ve çok zorluk çekiyordum. Görünce hemen aldım. (6+ için cidden çok aramıştım ama zor bulunuyor.). Ürün içerisinden hem 6 Hemde 6+ için iki adet sabitleyici ve yağmur koruması çıkıyor. Ayrıca bisiklet üzerinde gidona bağlantı için bir sabitleme parçası bulunuyor. Gidona sabitleme parçası üzerindeki aparat ile telefonun bağlandığı aparat sıkıca birbirine kenetleniyor ve ayrıca birde ikinci bir kilit ile mevcut montajın sağlamlığı artırılıyor.

"Ürün ne kadar stabil duruyor acaba?" sorusu benimde aklıma ilk gelen soruydu. Üst yağmurluk kapağı olmadan bile gönül rahatlığıyla taşınabilir. Zira telefonu tutucuya takmak için bile neredeyse ekstra çaba harcadım denebilir. Gerçekten sağlam tutuyor. Üste takılan yağmurluk ise az daha elastik yapılarak takıp çıkarması daha uygun hale gelebilirmiş. Güvenlik açısından maksimum güvenlik düşünülerek böyle sert yapıldığını düşünüyorum.

Kutusu benim hoşuma gitti. Bu tip ürünlerde normalde paketleme standart olarak kalitesiz olur. Kutusu bile bende güzel bir izlenim uyandırdı. Cırt ile kapatılan ön kapağı aşağıdaki gibidir.

IMG_2504.JPG
IMG_2505.JPG

Kutu içeriği

IMG_2506.JPG

1 Adet Gidona sabitleme aparatı. (Fotoda yok bisiklet üzerinden sonradan söktüm. :D)
1 Adet iPhone 6 telefon sabitleme aparatı
1 Adet iPhone 6 yağmurdan koruma için üst kapak
1 Adet iPhone 6+ telefon sabitleme aparatı
1 Adet iPhone 6+ yağmurdan koruma için üst kapak
1 Adet kurulum belgesi
1 Adet gidona sabitleme yaparken kullanmak için alyan anahtarı
1 Adet elastik şerit (tutucular ile telefon arasına konularak telefonun daha iyi sıkışması veya hiçbir şekilde kaymaması için diye düşünüyorum)

Ürünün bağlantı aparatı, kırmızı tuş yukarı aşağı oynuyor ve ikinci kilit mekanızmasını çalıştırıyor. Bu resimde görülen alyan girişi gidona bağlantının sağlandığı cırt bantı sıkmak için kullanılıyor.
IMG_2511.JPG

Bu resimlerdeki kırmızı alan resme göre üst ve altta bulunan içe basılan yaylı tuşlar. İkinci kilit mekanizması açıkken basılıp telefonun sola çevrilmesi suretiyle yerinden çıkartılmasına olanak sağlayan standart kilit sistemi.
IMG_2509.JPG

IMG_2508.JPG

Sonuç olarak,

Aldım ve yaklaşık 6km kadar yağmur altında sürüş yaptım. Telefon herhangi bir su geçirme veya düşme tehlikesi geçirmedi. Ben memnun kaldım. Henüz ilk test yapıldı fakat devamında tekrar bilgi geçerim.

Unutmadan, yağmur koruma kapağı takılıyken dokunmatik ekran kullanılamıyor. :( Ses tuşları, home ve kilt tuşu aktif kullanılabiliyor. Ayrıca yağmur kapaklarında düşünülen ve benim çok hoşuma giden detay ise kulaklık girişi ve sarj girişi için kapanıp açılabilen (tıpa) tarzda sistemle yapılmış olması.

Ürünün sitesindeki linki: (link)
Decathlon Linki: (link)

Güncelleme, telefonun ekranında kalın koruyucu yoksa dokunmatik sorunsuz çalışıyor.

Scudo

Alibu

Üye
Tepki
4
İsim
Alibu
Elinize sağlık, faydalı bir inceleme olmuş sayenizde bu üründen sipariş ettim. Bende GPS'i aktif olarak kullanıyorum ve telefonu sabitlemek ayrı bir problem haline geliyor zamanla.

Decathlon'dan ucuz cırtcırtlı modelden satın almıştım (gidonun ortasına sabitlemek için) 4-5 aydır kullanıyorum cırtların eskisi gibi tutmadığını fark ettim. Bir de kulaklık için herhangi bir çıkış yok.

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Alibu
Yukarıda bahsedilen linklerde ürün stok dışı görünüyor. Nereden temin ettiniz?

Alibu

Üye
Tepki
4
İsim
Alibu
@soulless "Zefal Z Console Lite iPhone 6/6+ Telefon Tutucu" şeklinde aratırsanız birden fazla yerde bulmanız mümkün. Kendi sipariş ettiğim yeri özelden atıyorum.

irfananar

Aktif Üye
Tepki
247
İsim
İrfan
Bisiklet
Sedona
@soulless Merhaba,
Kendi Sedona'm için HepsiBurada'dan malzemeler bakarken görmüştüm Zefal Z Console'u.. iPhone kullanmadığım için iPhone çeşidi var mıdır dikkat etmedim ama Z Console var.. Belki orada aradığınızı bulursunuz.

Alibu

Üye
Tepki
4
İsim
Alibu
Arkadaşlar sipariş ettiğim ürün geldi. Birkaç gündür kullanıyorum. Eğer telefonunuzu bisiklet üzerinde gerekli programlarla aktif bir şekilde kullanıyor iseniz tavsiye ederim.

Konu sahibi arkadaşın anlattığı gibi, yalnız şöyle bir şey var. Arkadaş, "Unutmadan, yağmur koruma kapağı takılıyken dokunmatik ekran kullanılamıyor." demiş. Ben özellikle denedim yağmur kılıfı takılıyken dokunmatik özelliği çalışıyor.

Kalite olarak da gayet iyi. Normalde kolay kolay beğenmem. Tavsiye ederim.