İnceleme Zefal Z Console Lite iPhone 6/6+ Telefon Tutucu

Konu, 'İncelemeler' kısmında enqinHLC tarafından paylaşıldı.

 1. enqinHLC

  enqinHLC Demir Atlı Süvari

  Yaş:
  25
  Kayıt:
  13 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  1.077
  Beğeniler:
  1.833
  Şehir:
  İzmir / İstanbul
  Adı:
  Engin
  Bisiklet:
  Beldesan
  Seviye:
  Merhabalar, bugün Brandium Decathlona uğradım. Aksesuarları incelerken telefon tutucular dikkatimi çekti, İstanbul'u bilmediğim için aktif gps kullanıyorum ve çok zorluk çekiyordum. Görünce hemen aldım. (6+ için cidden çok aramıştım ama zor bulunuyor.). Ürün içerisinden hem 6 Hemde 6+ için iki adet sabitleyici ve yağmur koruması çıkıyor. Ayrıca bisiklet üzerinde gidona bağlantı için bir sabitleme parçası bulunuyor. Gidona sabitleme parçası üzerindeki aparat ile telefonun bağlandığı aparat sıkıca birbirine kenetleniyor ve ayrıca birde ikinci bir kilit ile mevcut montajın sağlamlığı artırılıyor.

  "Ürün ne kadar stabil duruyor acaba?" sorusu benimde aklıma ilk gelen soruydu. Üst yağmurluk kapağı olmadan bile gönül rahatlığıyla taşınabilir. Zira telefonu tutucuya takmak için bile neredeyse ekstra çaba harcadım denebilir. Gerçekten sağlam tutuyor. Üste takılan yağmurluk ise az daha elastik yapılarak takıp çıkarması daha uygun hale gelebilirmiş. Güvenlik açısından maksimum güvenlik düşünülerek böyle sert yapıldığını düşünüyorum.

  Kutusu benim hoşuma gitti. Bu tip ürünlerde normalde paketleme standart olarak kalitesiz olur. Kutusu bile bende güzel bir izlenim uyandırdı. Cırt ile kapatılan ön kapağı aşağıdaki gibidir.

  IMG_2504.JPG
  IMG_2505.JPG


  Kutu içeriği

  IMG_2506.JPG

  1 Adet Gidona sabitleme aparatı. (Fotoda yok bisiklet üzerinden sonradan söktüm. :D)
  1 Adet iPhone 6 telefon sabitleme aparatı
  1 Adet iPhone 6 yağmurdan koruma için üst kapak
  1 Adet iPhone 6+ telefon sabitleme aparatı
  1 Adet iPhone 6+ yağmurdan koruma için üst kapak
  1 Adet kurulum belgesi
  1 Adet gidona sabitleme yaparken kullanmak için alyan anahtarı
  1 Adet elastik şerit (tutucular ile telefon arasına konularak telefonun daha iyi sıkışması veya hiçbir şekilde kaymaması için diye düşünüyorum)

  Ürünün bağlantı aparatı, kırmızı tuş yukarı aşağı oynuyor ve ikinci kilit mekanızmasını çalıştırıyor. Bu resimde görülen alyan girişi gidona bağlantının sağlandığı cırt bantı sıkmak için kullanılıyor.
  IMG_2511.JPG

  Bu resimlerdeki kırmızı alan resme göre üst ve altta bulunan içe basılan yaylı tuşlar. İkinci kilit mekanizması açıkken basılıp telefonun sola çevrilmesi suretiyle yerinden çıkartılmasına olanak sağlayan standart kilit sistemi.
  IMG_2509.JPG

  IMG_2508.JPG

  Sonuç olarak,

  Aldım ve yaklaşık 6km kadar yağmur altında sürüş yaptım. Telefon herhangi bir su geçirme veya düşme tehlikesi geçirmedi. Ben memnun kaldım. Henüz ilk test yapıldı fakat devamında tekrar bilgi geçerim.

  Unutmadan, yağmur koruma kapağı takılıyken dokunmatik ekran kullanılamıyor. :( Ses tuşları, home ve kilt tuşu aktif kullanılabiliyor. Ayrıca yağmur kapaklarında düşünülen ve benim çok hoşuma giden detay ise kulaklık girişi ve sarj girişi için kapanıp açılabilen (tıpa) tarzda sistemle yapılmış olması.

  Ürünün sitesindeki linki: http://www.zefal.com/en/smartphone-holders/329-z-console-lite-apple-6.html
  Decathlon Linki: Bisiklet Sayaçları - Z Lite Konsol iPhone 6/6Plus

  Güncelleme, telefonun ekranında kalın koruyucu yoksa dokunmatik sorunsuz çalışıyor.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-6_15-26-49.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
upload_2017-1-31_11-13-15.png
Her bisikletçinin güçlü ve zayıf yanları var. Kesin olan şu ki, her yönden güçlü bir bisikletçi olamazsınız. Popüler bir örneği vereyim: Hem iyi bir sprinter hem de iyi bir TT yarışçısı...
1244553839068-76k4h8ffnxp0-630-354.jpg
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...