Zayilama Haplari

bozkusramazan

Daimi Üye
Tepki
48
Merhaba ArkadaŞlar
3 Yildir Bİsİklet Kullaniyorum Ama Malesef Hala Zayiflayamadim Bunun Nedenİnİ Bİraz Yemek Yemeyİ Çok Sevİyor Olmam Ve İŞİm GereĞİ Hep Oturarak ÇaliŞiyor Olmama BaĞliyorum
Acaba Zayiflama Haplari Şu Bİtkİsel Olanlardan Kullansam Mi Dİyorum Yada Kullananlar Varmi İÇİmİzde Yada ÖnerebİleceĞİz Bİr Şeyler Varmi
Boyum 1,80 Kİlom 94 YaŞim 28 Yardimlariniz İÇİn TeŞekkÜrler
Bu Arada Bİsİkletİmle Toplamda 4 Saatte Çikabİlİyorum Acaba Çok Mu KÖtÜyÜm :(

Scudo

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
Zayıflama hapları hakkında yorum yapamam. Ancak sporla beraber yemek yemeyi düzenlemek gerek. Bir doktora başvurup durumunu anlatın belki bir sıkıntı olabilir.

bozkusramazan

Daimi Üye
Tepki
48
Haklisiniz Aslinda Yemek YemeĞİ Azaltmak Lazim Tabİİ Doktora Da DaniŞmakta Fayda Var Önerİlerİnİz İÇİn Çok TeŞekkÜr Ederİm

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Yemeği azaltman yeterli olucaktır abi. Aynı olay bende de var. Ben hem spor hem de yemekten kısma ile kilo vermeye başladım. İyi akşamlar. :)

Salih Manavoğlu

Daimi Üye
Tepki
492
Bisiklet
Cannondale
yazıda ya da konusarak cok kolay sekilde yontemler paylasilabiliyor fakat uygulamaya gelince insanı cok zorlayabiliyor.. ben de yemek yemeği cok seven ve bu tip seyleri uygulamada cok zorlanan biriyim, icinde bulunduğunuz durum icin su yorumu getirmek isterim;

zayıflama cayları daha cok vucuttaki sıvıyı atarak kilo kaybına neden oluyorlar.
bu nedenle kısa sürede kilo kaydı ( daha dogrusu sıvı kaybı ) yaşıyorsunuz. yani bahsettiğimiz istediğimiz sekilde bir zayıflama olamıyor. hani lcarnitin kullanın vs diyeceğim ama en güzel dogal sekilde olan olmalı...

benim size onerim, calisma saatlerinin dısında biraz daha spora vakit ayırmanız. ve bu sekilde yemek yeme alışkanlığınızı da terk etme sansı bulabilirsiniz. sporun kilo vermede fiziksel etkisinin dısında motive edici ektisi bence daha cok onemsenmesi gereken bir konu.

umarım en kısa zamanda hersey gonlunuze gore olur...

Salih Manavoğlu

Daimi Üye
Tepki
492
Bisiklet
Cannondale
@bozkusramazan

O zaman, Gemlik'e bekleriz pedallamak icin...

Tepki
0
@bozkusramazan

Selam;

Öncelikle kısa sürede kilo vermeni tavsiye etmiyorum ben yaptım o hatayı bir kere,2 misli olarak geri aldım.Unlu, şekerli mamüllerden mümkün olduğu kadar uzak dur.haftada 1 gün ödül günü gibi düşünerek istediğini ye (abartmadan) günde 1 saat kardiyo yap zamanın varsa.ayrıca bisiklet kullanmanın hiç bir şekilde göbekteki yağlanmaya etkisi yoktur,bacaklarını çalıştırır.Yağ yakmana yardımcı şu an tavsiye edebileceğim L-Carnitine kullanabilirsin çok faydasını görürsün.

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.502
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bitkisel olanların hemen hepsi Tarım Bakanlığı onaylı, pek güvenilir olmayan ürünler.

Piyasada sadece bir iki tane Sağlık Bakanlığı onaylı bitkisel zayıflamaya yardımcı ürün var. Bunların da işe yararlığı tartışılır açıkçası.

Sanırım en iyisi yemekten kesmek ve metabolizmayı hızlandırmaya çalışmak.

Tepki
0
Ramazan kardeşim, zayıflama haplarını almamanı öneririm ama sen yine de iyicene araştırmanı yap. Son karar senindir.
Aldığın kalori harcadığın kaloriden fazla ise kilo vermen pek mümkün olmaz. Ayrıca spor yapmadan herhangi bir zayıflama metodu aynı zamanda kas kaybetmene de sebep olabilir.
Yemeği çok seviyorsan, yediklerini değiştirmeye çalışın. Aç kalmadan, kalorisi daha az olan gıdalara yönel. Daha çok meyve ve sebze tüketmeye gayret et. Gece yatmaya yakın fazla yemek yeme. Yediğin yemeklerdeki yağ oranını azaltmaya çalış. Kahvaltıyı kesinlilkle atlama. Günde kaç öğün yiyorsun bilmiyorum ama, (garip gelebilir) 5 öğün yemeye çalış. Tabi her zaman yediğin büyüklükte öğünler olmasın.
Hepsi bir yana. Mutlaka hareket etmek lazım. Anlıyorum işin masa başı ve bunu uygulamak günlük hayatta zor olabilir. Akşam eve geldiğinde yemekten sonra hemen tv başına oturma. Tv seyret ama seyrederken de birer dambıl alıp kollarını ve bacaklarını çalıştırabilirsin. Karın egzersizleri yapabilirsin. Vücudundaki kas oranını biraz arttırabilirsen, bu daha kolay kilo vermeni sağlayacaktır.
Sağlıcakla kal.

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
İşin aslı yediğiniz şeylere dikkat etmekte. Az yiyin veya hiç yemeyin demiyorum. Şimdiki kadar yiyin ama unlular, pirinç pilavı ve kızartma türü yiyeceklerden uzak durun. İlaç kesinlikle kullanmayın herşeyin doğalı güzeldir.

Gökhan Bey'in de dediği gibi bisikletin göbeğe bi etkisi yok. Yukarıda söylediğim gibi yiyeceğiniz şeylere dikkat edip, göbek çevresindeki kaslarınızı da çalıştırırsanız hiçbir şey kalmaz. Ama ne kadar da bitkisel olsa şunun bunun onayı da olsa siz ilaçlardan uzak durun. Eğer normalden daha hızlı zayıflamak isterseniz doktor veya düzgün bir spor salonundaki düzgün yetkililerden program alın derim.

bozkusramazan

Daimi Üye
Tepki
48
ArkadaŞlar Hepİnİze Çok TeŞekkÜr Ederİm
SÖyledİklerİnİzİ Dİkkate Alip Uygulamaya ÇaliŞacaĞim Çok İstİyorum Zayiflamayi Daha İyİ Bİr Performans İÇİn

aliyilmaz

Aktif Üye
Tepki
38
Valla beyler sıze cok mantıksız gelebılır ben bu sekılde 20 kg verdim bir kitap var adı "Ferrasini Satan Bilge" Orda bir kilo verme teknıgı var ben sıze bıraz cevirerek anlatayım
oncelıkle kendınıze bı defter alın her gun yedıgınızı yazın haftalık aldıgınız kalorıyı yazın sonra kılo vermek ıcın yaptıklarınızı hesaplayın her hafta verdiginiz kalorı mıktarını arttırın 4 ayda mı ne 20 kg verdım cokta saglıklı bır yontem ve ayrıca psıkoloji olarakda sunu tavsıye ederim herkese ama herkese (Tabi tanıdıklarınıza :D) Kilo verecegınızı soyleyın cunku kımse kaybetmek ıstemez kendınızı kılo vermekle yukumlu gıbı hıssedeceksınız Ve son olarak kendınızle dalga gecın buda sızın sınırlerınızı tamır edıcektır kendı kendınıze su gobege bak su bacaklara bak falan deyın kendınıze her gun kılolu deyın bu sızı kılo vermek ıcın olumlu yonde etkıleyecektır.

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
doğal ve normal olarak zayıflama hapı diye birşey yok,olanlarda yalan ve düzmece paranıza ,ondan önce sağlığınıza yazık,kimyasal olarak mevcut olanlar var ,ama yaşamsal riskinizde var ,kısacası düzenli beslenme ve spor,uzunlafın kısası...

• Beğen
Tepkiler: Tolga Gürgün

Volkan Berberci

Aktif Üye
Tepki
37
Bence kullanmayın açıkçası onlar birer para tuzağı. Fakat sporunuz ile beraber yaparsanız L-carnitine ve CLA kullanabilirsiniz bunlar hakkında bilgi alın gerçekten işe yarıyorlar.

Tepki
41
zayıflama hapları bir şehir efsanesi.öyle olmazsa kilolu insan kalmazdı.öncelikle size özel bir beslenme programı uygulamanız lazım .bunun için bir diyetisyene gidip vücut yağ-kas oranlarınıza baktırıp yaş -boy-kilo ve yaptığınız aktivitelere göre beslenme programınızı alıp uygulayın,sağlıklı ve kalıcı kilo verin.

ulasbul

Üye
Tepki
3
Sağlık Bakanlığı onaylı hatta daha da iyisi FDA onaylı zayıflama ilaçları morbid obez hastalarda ancak doktor kontrolü ile kullanılmalıdır. Bu ilaçlar kullanıldığında ve diyetisyen kontrolünde bir diyet yapıldığında sonuç alınabilir. Ama bunların kullanılması tüm metabolizmayı etkileyebileceği için çok dikkatli kullanılmalıdır.
Tarım bakanlığı onaylı olan zayıflama ilaçlarından ise tamamen kaçınılmalıdır. Bu ilaçlar FDA hatta SB kriterlerini sağlayamadığı için tarım bakanlığından onay almışlardır. Bu ilaçların şu veya bu marka adı altında satılanları zaman zaman deyim yerindeyse meşhur olmakta ve tv'lerde reklamları çıkmaktadır. Bunların içeriğinde beyindeki tokluk merkezini uyaran bir etken madde bulunmaktadır. Üstelik bu ilaçlar genellikle bitkisel adı altında satıldıkları ve içerikleri belirli olmadığı için zararsız algısı ile kullanılabilmektedir. Bilinçsiz olan bu kullanımın sonuçlarını "zayıflama hapından öldü" haberlerinde görmekteyiz.

Ben bir eczacı olarak hatta ciddi kilo fazlası olan bir kişi olarak bu zayıflama ilaçlarını ne kullanıyorum ne de satıyorum. Bunun yerine yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum ve haftada 4-6 gün arası spor salonuna gidiyorum.

Herkese tavsiyem her bitkisel ilacın güvenli olmadığını, içeriğini bilmedikleri hiçbir ilaca güvenmemeleridir.

Tepki
48
Kalıcı kilo vermek istiyorsan hayatında bazı değişiklikler yapman gerekecek. Bu değişiklikler zamanla yaşam tarzının içine senin parcan olacak o zaman verdiğin kiloları geri almazsın... haplara takviyelere sakın yanaşma.. sağlıgını bozarsın verdiğinin büyük bir kısmı vücüttan atılan su bir kaç kilo kas ve onun yarısı kadar yağ sonra zamanla bunu iki misli geri alırsın.
ben 2.5 senede 60 kilo verdim.. önce sıgarayı bıraktım... yürüyüş yapmaya başladım... sonra ufak ufak ağırlık çalıştım güçlendikçe koşmaya başladım... kilolar gittikçe...hızlandım nefesim açıldı. merdivenleri durarak çıkıyordum şimdi bie nefeste üst geçidin tepesine çıkı veriyorum.... boks filmindeli stelone gibi....
zamanla kondisyonum geliştikçe daha hızlı kilo verdim..
şimdi bisiklet aldım.. 37 yaşından sonra binmeyi öğremek zor oldu ama işe onunla gidiyorum arabayı kardeşime verdim...
yaşam tarzımı değiştirdim..
başka bir arkadaşım tangoya başladı.... her akşam gidiyo 30 kilo verdi.. hayatını değiştirdi...
darısı senin başına....

• Beğen
Tepkiler: -Paşa-

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
Maurers Krautergarten adında zayıflama hapı kullanıyorum,

İşye yaradımı: 2 haftadır kullanıyorum 1-1,5kg gitti galiba. Ekmek yemiyorum, belkide bu yüzdendir.

Almayın, kullanmayın, saçmalığın daniskasıymış kullanarak anladım. İnsan ürün yorumlarını okuyunca seviniyor ooo ne güzel bende alıyım hemen bende zeyıflayayım diyor ama bir bakıyorsun hiçbirşey değişmemiş.

Boğazı kısacaksın, L-carnitin alacaksın spordan önce ve düzenli spor - düzenli yemek yeme alışkanlığı ile kilo verebilirsin ( verebiliriz :) )
--

1.80 boy, 88kg acayip bir hal aldım, zayıflamam lazım. izleyeceğim yol,

Bisiklete binmeden önce l-carnitin alacağım,
sabahları kahvaltı, eğer kahvaltı yapamıyorsam şirkette mısırr gevreği+süt karışımı
Öğlen hafif birşeyler, ikindiye doğru meyve varsa yerim yoksa birazcık daha mısır gevreği, akşamda ekmeksiz yemek :) bakalım 1 ay kadar bunu deneyip bilgi vereceğim. yaza az kaldı.

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
yediklerine dikkat edip, bisiklete devam edersen kilolar eriyip gidiyor, kızartma, hamur işi, şeker, gazlı içeçek(maden suyu hariç şekersiz olanı) abur cubur hayatından çıkarırsan vede öğün atlamadan düzenli beslenirsen sorunsuz kilo veriyorsun birde akşam yemeğini en geç 7 gibi yapmaya çalış. bende 1.75 boyunda ve 92 kiloydum şimdi 85-86 kg boğazına dikkat etmediğn sürece bisikletle dünyayı turlasan nafile

• Beğen
Tepkiler: H.ibrahim Erdemir