Yüzmeli Gezi Önerisi

serdargecu

Aktif Üye
Tepki
36
Bisiklet
Ghost
Dostlar, İstanbul içi, Anadolu yakasında, sonunda denize girilebilecek bir rota önerisi rica ediyorum. Biraz araba biraz bisiklet gidebilirim.. Aklıma Şile tarafı geliyor ama en son 15 yıl önce falan gitmişimdir herhalde :)

Scudo

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
@serdargecu

Rota değilde ,direk sonunu anlatayım.

poyrazköy :)
Plaj var,bir de benim tercih ettiğim mendirek var.
Plaj çok kalabalık,her türlü mangandus dolu,koy oldugundan su pis.Plajda kız yüzünden kavgaya şahit olmanız ve canınızın sıkılması olasılığı yüksek.Ağız ağıza insanlar,hele pazar günü,öff hiç sevemedim.Gerçi son zamanlarda kavga olarak pek birşey duymadım.Bu seneki giriş adam başı kaç para bilmiyorum.

Plaj karşısındaki Mendirekte hafif akıntı oldugundan su gayet temiz,ama kayalık haliyle.Aile az gelmiyor,genelde erkek grupları var.
Araçla gidecekler içün:1 kamyon eşya getirip,yayıp üzerinde kral sofrası kurabilirsiniz.Giriş araç başına 10 papel.Geçen sene 5 liraydı,%100 zam çüş,akşam 4-5 gibi gidince 5TL veriom ben.

Anadolu kavağı,
Poyrazköyden bir önceki denize girilebilecek mekan,plaj fln yok,yol kenarındaki kayalardan girilebilir,genelde mangalcılar olur,denize az kişi girer kafa rahat olur.
Kıyıda akıntı sizi saniyede 5 mt sürükler karadenize doğru,az açılırsanız sakin sakin yüzersiz.Bakkala çukkala yakın,zaten balıkçı köyü bildiğiniz üzere.

İStanbulda denize gidecekseniz cumartesi gidin,pazar girilmiyor kalabalıktan pislikten :)

serdargecu

Aktif Üye
Tepki
36
Bisiklet
Ghost
Teşekkürler, yarın gitmeyi düşünüyoruz, haftaiçi daha iyi olur herhalde ama su pisse poyrazköyü çok tercih etmesem mi?

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
(link)

Arkadaşlar geçen hafta böyle bir haber çıktı. İstanbul'da denize girmemenizi öneririm.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@murat serbet

Kadıköy'de girmeyin diyor İstanbul'da girmeyin demiyor...

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
"Tahlil sonuçlarına göre koli basili değerleri olması gereken seviyenin 60 ila 300 kat üzerine çıktı." Valla bunun sadece kadıköyü etkilediğini düşünüyorsanız girin ben öneride bulundum sadece.

Tepki
13
Bisiklet
Salcano
Ben Adalar'ı öneririm. Büyükada'da Nikola plajı ideal. İndikten sonra bisikletle 15-20 dakikalık bir tırmanış var ama sonuca değer. Ücrete gelirsek Kartal-Büyükada arasında bisiklet için bir tam ücret (3,5 TL) alıyorlar. Plajın kendi ücreti 20 TL. Bu 20 liraya indiğiniz yere geniş dönüş serviside dahil.

kanbozli

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Emre Y.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tabiki riva hem yolu iyi vede sakin..

Özgür Türker

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Bianchi
@murat serbet
Sadece kızları gözetlemek, laf atmak, kavga çıkarmak için 5'li 10'lu veya bilimum desteler halinde denize giden tuzlu su timsahlarını koli basili değil, kolluk kuvvetleri bile durduramıyor. Yukarıda Sinan Ş. arkadaşımızın yazısını okuyunca aklıma bu geldi :)

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
@serdargecu

ohhh keşke şansım olsa da haftaiçi gidebilsem,haftaiçi bomboş oluyordu okullar tatil değilken,ama şimdi de haftasonu gibi olacağını sanmıyorum.

Şurası plaj kısmı,bi bakıp çıkıcam dersiniz,temizse burda girersiniz ,kayalık sıkıntı olacaksa.

http://1.bp.blogspot.com/-aCN5toTc9y8/TaRmVFmgLMI/AAAAAAAACDs/0PcQkH12bCk/s640/poyrazkoy_istanbul_sinan-torunoglu.jpg
http://www.marmaragundem.org/wp-content/uploads/2013/07/Poyrazkoy-Halk-Plaji-Resim.jpg

şurası da mendirek kısmı,2.resimde teknelerin arkasında limanın ucunda kalan "L" şekilde bi alan var,orada giriliyor,herzaman temizdir,bildiğin karadeniz :)

https://i.hizliresim.com/PvOPz6.jpg
https://i.hizliresim.com/gj9ZRZ.jpg