Yüzlerce bisikletli Moskova'nın dondurucu soğuğuna meydan okudu

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Başlık
30
Tepki
6.866
Bisiklet
Cannondale
IMG_0149.JPG
Dibe vuran sıcaklıklar toplu bir etkinlik için bir araya gelen bisikletlileri vazgeçirmedi.

Etkinlik organizatörleri yapılan uyarıları ve iptal çağrılarını görmezden gelirken bisiklet kullanımını teşvik için düzenlenen etkinliğe yaklaşık 500 bisikletsever katıldı.

Bazıları Noel Baba veya rusça karşılığı olan Дед Мороз kıyafeti giyen katılımcılar -27 dereceyi bulan soğuğa aldırış etmedi.

Organizatörler etkinlik sonunda hiçbir katılımcının hastalanmadığını bildirdi.
IMG_0150.JPG

Let's Bike It adı altında düzenlenen organizasyonda katılımcılar donmuş Moskova nehrinin kıyısında arka planda Kremlin olacak şekilde 15 km sürüş gerçekleştirdi.

Fakat bazı katılımcılar için sevdiklerinin desteği gerekliydi, tıpkı aşağıdaki hanım ve sıkı giyimli köpeği gibi :)

IMG_0151.JPG

Kaynak :
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Başlık
10
Tepki
8.700
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sadettin Z.
Hep ailelerimizin suçu. Yoksa ben üşümezdim bu kadar.:)

kobalamin

Daimi Üye
Başlık
6
Tepki
579
İsim
H.Onur
Bisiklet
b'Twin
guzel bir etkinlik.Yalniz Ruslar'in dondurucu sogukta bebeklerini suya sokmak gibi gelenekleri var.Ayrica kendileri de giriyorlar.O soguklarda usumemelerinin etkisi olabilir diye dusunuyorum.
Ornegin suradaki
buyukler giriyor.Bebeklerine de bunu yaptiklari icin kucukten dayanikliklari var.

Özcan

Forum Bağımlısı
Başlık
11
Tepki
3.850
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Yalnız sürdükleri yolda ne kar var, ne de buz. Hem de -27 derecede. Müthiş.

el_Aksa_1903

الأقصى
Başlık
3
Tepki
4.828
İsim
İsa
Bisiklet
Mosso
Beni soğuk değil belediyenin yolları güzel temizlememesi engelliyor abi yollara bakılırsa mis gibi:(

• Beğen
Tepkiler: mfmayliba

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Başlık
30
Tepki
6.866
Bisiklet
Cannondale
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
Bugün rusça haber sitelerinde daha detaylı açıklamalar mevcut. Dilim döndüğünce çevirmeye çalışayım.

Etkinlik doğrudan Rusya Ulaştırma Dairesi tarafından organize edildiği gibi St. Petersburg, Tula, Petrozavodsk gibi çevre ve uzak vilayetlerden de katılımcılar gelmiş.

Ulaştırma Dairesi katılımcıların rahat seyahat etmesi için tüm toplu taşıma araçlarında bisikletlerin ücretsiz taşınmasını sağlamış.

Etkinlikte katılımcılar Moskova'nın en merkezi caddelerinde sürüş yaparak kış şartlarının bisiklet kullanımına engel olmadığı gösterilmeye çalışılmış. Ulaştırma Dairesi'nden bir yetkili ise sadece yol temizliğinin yeterli olmadığı, bisikletli ulaşım için gerekli altyapıyı oluşturmanın öncelikli hedeflerinden olduğunu belirtmiş.

Bu Moskova'da düzenlenen ilk etkinlik de değil. Geçtiğimiz yıl buna benzer tam dört etkinlik düzenlenmiş. Ocak ayında düzenlenen ilk etkinliğe ise 3000'den fazla bisikletli katılmış.

Darısı bizim başımıza.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Başlık
4
Tepki
2.719
İsim
Çağdaş
O kadar kiş bir araya gelince zaten sıcak olur.Sadece nefesleri yeter .:)

Makula 06

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
107
İsim
Ugur gurlevik
Bisiklet
Sedona
@Sadettin Z. ilk mesajinizdaki son fotodaki ( sıkı giyimli kopek olan fotoda) bisikletin gidonu hem dropbar hem city gidon mu benmi yanlis goruyorum ?

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Başlık
30
Tepki
6.866
Bisiklet
Cannondale
@Makula 06

Muhtemelen fotoğrafın çekim açısından kaynaklı bir göz yanılmasıdır. Aynı karede 3 ayrı bisikletin kokpiti üst üste gelmiş gibi algıladım ben.

Aslında oradaki arkadaşın kullandığı bisikletten ziyade -27 derecede orada bulunuyor olması enteresan. Aynı organizasyon İstanbul'da düzenlense katılımcı sayısı ne olurdu diye düşünmeden edemiyorum.

mehmetsunu

İKONOKLAST
Başlık
264
Tepki
13.001
Bisiklet
Cube
ohhhhh şükür. Geçen yine böyle toplu bisiklet sürüşü diye açtığım videoda korkunçlu kadınlar ile herifler çıkmıştı. Allahtan bu sefer giyinik sürmüşler.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Başlık
30
Tepki
6.866
Bisiklet
Cannondale
@Kudret Kurtcebe

Zengin oyuncağına benziyor bu Kudret Kaptan. İnmesi güzel ama bir de o tepeye çıkışı var :krktm:

• Beğen
Tepkiler: Kudret Kurtcebe

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Başlık
30
Tepki
6.866
Bisiklet
Cannondale
@bacobaba39

Görebildiğim kadarıyla 1 adet dropbar, 1 adet bullhorn ve 1 adet riser gidon var. Bunun bu kadar ilgi çekmesi ise fotoğrafın kendisinden daha ilginç :)

Bir ara haberlere bile çıkan "bu elbise ne renk?" geyiğine rakip olur gibi görünüyor. Burada kaç gidon var? :p

• Beğen
Tepkiler: Makula 06
Yukarı Alt