Yurtdışından bisiklet almak

kellarbaba

Üye
Tepki
1
Merhaba,

İki sorum var. yurtdışından bianchi almak istiyorum. nasıl alabilirim. örneğin ingiltereden.

ikincisi, dağ bisikletinde 1x11 vites nasıl oluyor. bu normal kullanım için mi. böyle bir model beğendim. ne tavsiye edersiniz.

• Beğen
Tepkiler: Yunus Heyecanlı
Scudo

karankabul

Aktif Üye
Tepki
79
Bisiklet
Cube
ikinci soruya cevap:

1-11 de, önde tek çark, arkada 11 adet çark var. öndeki genelde 34 ya da 32 disli , arkadaki 11 çark da kucugu 10 ya da 11 disli ,buyugu genelde 42 disliden olusur.
zorlu arazi ya da yaris kosullari icin en ust seviye mtb lerde tercih edilir.duz yolda da, orta mesafe icin sıkıntı yaratmaz,yuksek kadans ile 25-30 km/saat ile gidersiniz ama uzun duz yolda yetersiz kalir.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
722
Bisiklet
Colnago
Türkiye'ye gönderen siteleri bulup satın alacaksınız. Bir zorluğu yok.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
722
Bisiklet
Colnago
İngiltere'ye gidip alırsanız kendiniz getirmiş olursunuz.

• Beğen
Tepkiler: erdal41

barayda

Daimi Üye
Tepki
174
İsim
barayda tunca
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar. Benim de bu konuda çekincelerim var örneğin 2000euroluk bir bisiklet almak istiyorum internetten ama bunun türkiyeye girişi nasıl oluyor? Ticari mal olarak girmiyor mu? Ya da eğer gidip kendim alıp arabanın arkasına bağladığımda sınır kapısında bana bu ne iş diye sorarlar mı?

ikitekerbirdünya

Aktif Üye
Tepki
60
İsim
Deniz
Bisiklet
Scott
@barayda Gidip kendiniz alıp getirirseniz sıkıntı olmuyor.Kargo şekilde gelirse vergiye tabi tutulur.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.392
Bisiklet
Ghost
beyler Türkiye ye bisiklet veya kadro gönderimi yapan yurtdışı siteler hangileri?
evancycyles ve merlin gönderim yapmıyor
bunu biliyorum.

Tepki
5
İsim
Erdi Gencan
Şuan Almanyadayım Buradan bisiklet alsam daha uyguna gelir mi ? Ayrıca herhangi bir vergi vs ödeme durumu olmaz umarım

sfkbnn

Üye
Tepki
5
İsim
Şafak Binen
Bisiklet
Bianchi
Merhaba ,

Yaklaşık 3 ay önce bir fixie toplamaya karar verdim ve kadro bakmaya başladım fakat eski bir yol kadrosundan yapmak istemiyorum ve anladığım kadarı ile ülkemizde track kadrolar yok denecek kadar az
ondan mütevellit yurt dışından track kadro bakmaya başladım ve ilk etapta fiyatı 100$ - 120$ arası olan ince borulu kadroları buldum -> https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71M39WVBPgL._SL1500_.jpg
daha sonra aluminyum track kadroları keşfettim -> http://cdn.shopify.com/s/files/1/0247/9431/files/aerobicycles_s7_silver_alloy_track_frame_03.png?9717
https://cdn.shopify.com/s/files/1/1109/6048/products/33107_large.jpg?v=1468313847
aluminyum track kadro almakta karar kıldım.

Size sorum : Amazon.com dan şu kadroyu almayı düşünüyorum https://www.amazon.com/Trx790nl-Alloy-Fixed-Fixie-Powder/dp/B019PNSWC0/ref=sr_1_8?s=outdoor-recreation&ie=UTF8&qid=1481104908&sr=1-8&keywords=bike+frame&th=1
sizce bir sorun çıkarmı yanı satıcı yönünden veya Sizin 100 - 150 dolar arası aluminyum kadro önerileriniz varmı? (maşa olmasada olur fark etmez)

Önerilerinizi bekliyorum :)

no23

Üye
Tepki
54
Yurtdışından bisikleti kendiniz gidip getiriyorsanız:

1. Bir adet bisiklet getirme hakkınız var, birden fazla bisiklet sokmaya çalışırsanız onlar için vergi ödüyorsunuz.
2. Uçuş yaptığınız havayolu firmasına daha önceden "büyük bagaj" bildirimi yapıp yaklaşık olarak 40€ gibi ekstra bagaj masrafını ödemeniz gerekiyor.

Bunun dışında bir şeye ihtiyaç yok. Bisikleti vergi iade belgesiyle satın alırsanız, havaalanında belgeyi teslim edip yaklaşık %20'lik bir kısmını geri alabilirsiniz.

Bisikleti online alıp kargolatacaksanız:

1. chainreactioncycles.com, wiggle.com, canyon.com gibi siteleri kullanabilirsiniz.
2. 75€'nun üzerindeki herhangi bir mal vergiye tabii tutulur(yukarıdaki sitelerden alışveriş yaparsanız bisikleti aldığınız ülkeye vergi vermiyorsunuz zaten)
3. 1500€'ya kadar %18 vergi + damga masrafı verirsiniz. Damga masrafı çok tutmuyor genelde.
4. 1500€'nun üzerinde bir fiyatta bir ürün alıyorsanız farklı bir prosedür var diye biliyorum ama detaylarına hakim değilim.

Başka sorunuz varsa yanıtlayabilirim.

Sevgiler,

No 23 / Erhan Gungor | Facebook

Ozan :)

Üye
Tepki
67
İsim
Ozan
Bisiklet
Giant
Bu yıl sonuna doğru ya da 2017 başında Almanya Canyon fabrikasından Canyon Endurace Al 7.0 ya da Ultimate Cf Sl 7.0 almayı düşünüyorum. Acaba daha önce bu fabrikadan veya Almanya'dan bisiklet getiren arkadaşlar var ise deneyimlerini paylasabilirler mi? Yabancı forumlarda bir kaç yazı okudum ama bir de buradan gidenlerden dinlemek istedim. Teşekkürler!

Not: Koblenz'e gidip getireceğim.

Yukarı Alt