Yurtdışında nereye

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
selam
yurt dışına gezi yapsanız nereye
gitmek isderdiniz ?

benim herhalde ilk olarak mısır,a piramitlere
gitmek isderdim.

Scudo

murat16

Aktif Üye
Tepki
152
Bisiklet
Sedona
2-3 yıl içinde mutlaka gerçekleştirmeyi düşündüğüm İskoçya.

Tepki
18
İsmail Gerçekten güzel seçim dostum ben olsam tek bir yer olarak sınırlamam çünkü gezilecek birçok yer var biliyorsun :)

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
sasirdim yaw benimle ayni kafada bi kac kisi daha varmis. benim ilk hayalim mogolistan. sebebi mogolistandaki gocebe insanlarla bi sure yasamak isitoyrum. cunku dunyanin en eski kulturlerinden birine sahip bu insanlar en az 1 yil onceki adet tore yasam tarzi ile yasamaya devam ediyorlar. bin yildir degismeyen yasam tarzi, disariya tamamen izole, yani insanligin 1000 onceki halini gormek, 1000 yil geriye ziyaret etmek icin mukemmel firsat.
2 . planim iskocya. yesil deniz ve mukemmel manzaralarin birlestigi bi ulke. ulkemizdeki karadeniz bolgesini andiriyo biraz. denize paralel devasa ucurumlar.sadece foto cekmek icin bile gidilebilir. bi de cok super yerel biralarinin ve saraplarinin oldugunu duymustum :)
tabii bu planlardan once ulkemizde doguyu ve karadeniz bolgesini gezmek istioyrum, imkanimolursa

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
valla beverly mogolistan ayaginda benim yapmak istedigim de benzer birsey. sirt cantasi ile o yurt senin bu yurt benim dolasmak istiyorum 1 ay kadar :)

iskocyaya 92 senesinde gitmistim. sirt cantasiyla butun bolgeyi hallac pamugu gibi atmistik :) sarap konusunda bilmem ama single malt whiskyleri bomba gibi ;)

Eger saraba merakli isen o vakit kuzeydogu ispanya la rioja bolgesini tavsiye edeyim cabucak.. dunyada benim icin la rioja bir, pompeii'nin baharatli saraplari ile afrika saraplari 2, chilinin chiantisi 3tur..

sarap demeyin bana :D

• Beğen
Tepkiler: beverly

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
@beverly

tabiki bencede dogu ve karadeniz bölgesi özellikle bisikletle gezilmeye
deger yerlerden biri

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
@rahmankarataş

İşte Rahman Abicim süpersin..
Ne isterdim biliyormusun. Turkana Gölü etrafındaki kabilelerin eğlencelerine katılmak. Tropik ortamda bisilkletimle safari.. (Aslanların yemi olurdum herhalde..:D:D)

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: rahmankarataş