Yurtdışında Bisiklet Toplama (Almanya)

Roti

Aktif Üye
Tepki
182
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar,
Üniversite eğitimi için Almanya'ya geldim ve uzun zamandır ertelediğim bisiklet toplama planımı sonunda gerçekleştirmeze karar verdim. Beni biraz idare edebilecek bir MTB toplamak istiyorum. Bunu okula ve iş yolunda, yaz mevsiminde ise arazide kullanmak istiyorum.

Maalesef çok yüksek bir bütçe ayıramıyorum. Maksimim verebileceğim miktar 200 Euro olabilir sanırım.

Nerelerden parça bakabilirim? Hangi parçadan toplamaza başlamam gerekir?

Bu arada gözlük ve aydınlatmaları satın aldım. :)

Şimdiden teşekkür ederim.

Scudo

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
200 Euro'ya bisiklet toplaman zor boşuna uğraşma, ebay.de gibi web sitelerinden ikinci el bisiklet bak ya da tamircilerde ikinci el bisiklet oluyor onlara bak.

• Beğen
Tepkiler: Roti

Devilsbutcher

Daimi Üye
Tepki
404
İsim
Tuncay
Bisiklet
Carraro
Wiggle da 470 euro ya sıfır bisiklet satılıyor. 200 euroya ikinci el bulabilirsin bence. Ya da biraz daha koyup 350-400 Euro’lara kampanyalı sıfır bisikletler elbet vardır. Fahradxxl mıydı neydi Almanya’da öyle bir bisikletçi varmış.

• Beğen
Tepkiler: Roti

Roti

Aktif Üye
Tepki
182
Bisiklet
Diğer
200 Euro'ya bisiklet toplaman zor boşuna uğraşma, ebay.de gibi web sitelerinden ikinci el bisiklet bak ya da tamircilerde ikinci el bisiklet oluyor onlara bak.
Ebay-Kleinanzeigen diye bi' site var. Bizim Sahibinden.com diyebiliriz aslinda. Oradan yavas yavas ikinci el setler, kadro vs. toplarim diye düsünmüstüm fakat dediginiz gibi en iyisi 2. ellere yönelmek olabilir. Son care olarak ikinci el alacagim sanirim.

Wiggle da 470 euro ya sıfır bisiklet satılıyor. 200 euroya ikinci el bulabilirsin bence. Ya da biraz daha koyup 350-400 Euro’lara kampanyalı sıfır bisikletler elbet vardır. Fahradxxl mıydı neydi Almanya’da öyle bir bisikletçi varmış.
Aslinda bence bisiklet icin minimum 500 Euro ayirmak sart ama maalesef su an icin bütceyi arttirmak kirami ödemekten vazgecmek olur. :)

(link) canavar gibi makina.
Öneriniz icin cok tesekkür ederim. Gönderdiginiz site de "taksitle" satin alma secenegi de varmis. Biraz ona bakinayim, fakat hidrolik diskin tadi hala damagimda. Simdi 2.elleri, taksitle satan var mi ona bakayim. Bir yandan da ikinci el kadro, set vs arastirayim. :)

Sanırım sayın @Murat Cömez'den yardım almanız işinizi bir hayli kolaylaştırır ?.
Öneriniz icin cok tesekkür ederim. Kendisi bu konuda cok bilgili ve konuya hakim biri. Her türlü öneri ve fikri benim icin cok iyi olacaktir. :)

Son düzenleme:

DayKnight

Aktif Üye
Tepki
197
İsim
Mahmut
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Katlanır
(link) canavar gibi makina.

Sitedeki bisikletleri inceledim Turkiye ile fiyat farkini gorunce uzuldum :((
Giant ToughRoad SLR1 e baktim, Istabul House Of Bike ta indirimle bisikleti 10bin e satiryorlar. Bu sitede 6bin lira

(link)

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

fandango

Üye
Tepki
218
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Brompton
Sitedeki bisikletleri inceledim Turkiye ile fiyat farkini gorunce uzuldum :((
Giant ToughRoad SLR1 e baktim, Istabul House Of Bike ta indirimle bisikleti 10bin e satiryorlar. Bu sitede 6bin lira

(link)
Demekki 10 binin 4 bini vergi :) Hey maşallah. Ama enflasyon %8'e düştü, sıkıntı yok. Seneye vergiler azalır hepimiz ucuza alırız bu bisikletleri........................... desem de inanmayın.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Öneriniz icin cok tesekkür ederim. Kendisi bu konuda cok bilgili ve konuya hakim biri. Her türlü öneri ve fikri benim icin cok iyi olacaktir. :)
Merhaba,

öncelikle almanyaya hos geldin. Bisikletten önce okul hayatinda basarilar ve geleceginin cok parlak olmasini dilerim. Bisiklet konusuna tabiki elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.
Bana özelden telefonnumarasi verirsen daha iyi anlasa bilecegimizi saniyorum. 200-300€ arasi yolunu yordamini bilince iyi bir bisiklet toplama sansimiz var tabiki. Ebay-Kleinanzeigen tabiki en uygun sitelerden birisi ama parcalari daha ucuza bulmak icin baska yöntemlerde var. Mesela Isvicre orasi ikinci el olarak almanyadan cok daha ucuz. Ben haftada en az 1 defa isvcreye bisiklet almaya veya parca almaya giderim.

Insallah bana yakin yerdesinizdir ve bulusup muhabbet ederek bisiklet sorununu daha iyi cözeriz.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,

öncelikle almanyaya hos geldin. Bisikletten önce okul hayatinda basarilar ve geleceginin cok parlak olmasini dilerim. Bisiklet konusuna tabiki elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.
Bana özelden telefonnumarasi verirsen daha iyi anlasa bilecegimizi saniyorum. 200-300€ arasi yolunu yordamini bilince iyi bir bisiklet toplama sansimiz var tabiki. Ebay-Kleinanzeigen tabiki en uygun sitelerden birisi ama parcalari daha ucuza bulmak icin baska yöntemlerde var. Mesela Isvicre orasi ikinci el olarak almanyadan cok daha ucuz. Ben haftada en az 1 defa isvcreye bisiklet almaya veya parca almaya giderim.

Insallah bana yakin yerdesinizdir ve bulusup muhabbet ederek bisiklet sorununu daha iyi cözeriz.
Hocam İsviçre 'de bilmediginiz bir sey olursa yardımcı olurum. Cekinmeyin

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Hocam İsviçre 'de bilmediginiz bir sey olursa yardımcı olurum. Cekinmeyin
Anladim üstat, peki sorum şu olacak.
Isviçre avrupa birliğinde değil, gümrükten geçerken 3-4 tane bisiklet geçire bilirmiyiz yoksa sadece 1 tanemi hakkımız?

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Anladim üstat, peki sorum şu olacak.
Isviçre avrupa birliğinde değil, gümrükten geçerken 3-4 tane bisiklet geçire bilirmiyiz yoksa sadece 1 tanemi hakkımız?
E şeyyy ben iptalim abi
2019-11-05 01.52.06.png

Roti

Aktif Üye
Tepki
182
Bisiklet
Diğer
Merhaba,

Öncelikle ilginiz icin cok tesekkür ederim. Su an Emden'da kaliyorum. Bence buraya uzaktasinizdir cünkü Emden'a herkes uzak oluyor. :)