Yurtdışı alışveriş

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Bu arada bildiğim kadarıyla, ingilterede Vat Free prosedürü biraz daha farklı, vergi iadesi alamama durumun yüksek ihtimal. Araştırmanı tavsiye ederim..

• Beğen
Tepkiler: 9magiko
Scudo

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@Çakırgöz

Aslında biraz araştırdım ve gayet kolay olduğu söyleniyor ancak dikkat ederim. Sizin tecrübeniz var mı olumsuz olarak?

• Beğen
Tepkiler: Halilibrahim

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@Insansevmem

Özel mesaj atıyorum yanlış anlaşılmaması için, ilgilenen başka arkadaşlar olursa iletişime geçebilir. Kabaca gümrüğe kargoya vs. vereceğim ücretler toplamını getirecek arkadaşa verebilirim tabi bazı sorumlulukları olmak kaydıyla.

• Beğen

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@furkan.zaman

:) Yani herşey çıkabilir güvenmiyorum da. Şaka bir yana gerçekten merak ettiyseniz özel mesaj atabilirim burada reklam yapmak istemedim.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
@9magiko yanlış biliyor olabilirim ama internetten alınan ürünlerde vergi iadesi alınamıyor diye biliyorum. Mağazadan alınması gerekiyor diye aklımda kalmış. Konuda daha bilgili arakadaşlar vardır, sanırım aydınlatırlar..

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@Çakırgöz Tamamdır teşekkürler. Ben de edindiğim bilgileri paylaşacağım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
@9magiko Geçen gün ilk defa yurtdışından bisiklet siparişi verdim, gelmesi sanırım bir ayı bulacak...Geldiğinde tüm bilgileri buradan paylaşırım :)

Sefa01

Daimi Üye
Tepki
190
Bisiklet
Pinarello
Açıkçası masraflarım karşılanacaksa gidip alıp gelebilirim:)

• Beğen
Tepkiler: 9magiko

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
İngiltere vizesi değil de schengen olaydı ben de düşünebilirdim :) Maksat gezme olsun...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
75 euro yu geçen siparişlerle tamamen aynı hiç farkı yok. Postacı kapıyı çalıyor, %18 vergiyi sayıyorsunuz, sonrası heyecanla kutuya girişmece.

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@BF Okuru

Çok güzel paylaşım olur, şimdiden teşekkürler. Benim için çok geç olacak tabi o tarihe kalmaz. :)

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@Sefa coskun

İlgileniyorsanız özelden görüşelim. Mesaj atıyorum.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Çakırgöz

Hocam doğru 75'e kadar sorun yok. 75-1499 arası (%18 yada %20 ) vergi var ama 1500'den sonra prosedür tamamen değişiyor,ticari ürün vs. giriyor işin içine. Onu tam araştırmak lazım.

Katlanir bisiklet bölümünde Ingiltere'den Brompton bisiklet getiren bir arkadaş vardi,ona sorabilirsiniz.

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@ÇaNakkaLeRuHu Teşekkürler. Bu bilgileri inceledim ancak 1.500 Euro üzeri siparişler için net bir bilgi içermiyor. İthalat olarak sayıldığı için İthalat vergileri işler diyor, ancak vergi dışında bu tür işlemler için ayrıca hizmetler almak ve bu hizmet süresince de kargo şirketine ek ödemeler yapmak gerekiyor ki bunlar çok belirsiz. İncelemeye devam ediyorum.