Yurtdışı alışveriş

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
@azzurro bilgiler için teşekkürler, açıkcası daha gerçeğe yakın olduğunu düşündüğüm için Roller düşünüyorum, Home Trainer da aslında güç çalışması için ama özel lastik ve ses olayı beni caydırıyor :(

@Taxonera evet banada öyle geliyor muhtemelende öyle olacak bir süre, ancak illaki alışılır düye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: azzurro
Scudo

Sefa01

Daimi Üye
Tepki
190
Bisiklet
Pinarello
Heryerde profesyonel olarak yapmak istiyorsaniz, ikisinede ihtiyaciniz var diyor. Ama ben uygun,hedefi belirlenmis bir program uygulamak icin traineri sectim. Birde 3. Parti antrenman programlari var, zwift, trainerroad gibi
Almadan once bunlarida arastirin bence

• Beğen
Tepkiler: celikeren

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
@celikeren hocam aynı roller bende de var 5 altı gün oldu alalı,her eve lazım diye düşünüyorum,trenır bence hikaye roller ciden şahane,ben elimde geitrdim ağır felan değil 8 kilo koltuk altıma koydum ptt şubeden teslim aldım geldim,imkanınız var ise türkiyeden almayın ciden çok pahalı,iki plastik parçası için fiyat bence uçuk almanyada 2. el satanlara bakıyorum 50 euroya onlarca ilan var,sıfır ise uygun buraya göre yine 100 Euro burdan yine ucuza gelir

ekleme:hocam ses öyle yotubda izledğiniz videolar gibi değil,bunu belirtim ses ciden var baya baya hemde yakından görüp dinleme olanağınız varsa bir deneyin derim,ama sese bakmıyorum az önce 35 dakika binebildim ilk sürüşüm daha,her yer ter oldu,bu yüzden balkona çıkardım,trenırımda var ama çok çok farklı bu benim kişisel düşüncem roller şart antrenman apan bir birey için bence,kısacası roller için muhteşem diyebilirm,hattda imkanınız var ise bunun bir üst modeli var onu alın derin ayağa çok rahat kalkabiliyorsunuz.

• Beğen

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
@Sefa coskun Sefa hocam hakılsınız, ikiside farklı bir amaca hizmet ediyor ancak sadece birisine bütçem var ve dogru olana karar vermem gerekli, ikisini de denemediğim için deneyim bilgim de yok, sadece yazılan çizilen üzerinden gidiyorum. Siz değerli ve tecrübeli arkadaşların fikirleri bunun için çok önemli.

amacım kış şartlarında dışarı çıkamadığım zamanlarda antremanlara evde devam edebilmek,
ilk olarak hangisini almalıyım acaba?

@mutlu07 Mutlu hocam hayırlı olsun güzel günlerde kullanın, size nerden temin ettiniz acaba?

• Beğen
Tepkiler: tırıvırı.

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
@celikeren hocam ben 1 ay uğrştım çok inceledim çok aradım türkiyedeki dükanları aradım hep ya yok dediler yada 800 küsür tl fiyat biçtiler,almanyadan tam alıcaktım,forumda 2. el buldum mecburen onu aldım,artık ekliyemedim yeter dedim bu kadarda incelemeye gerek yok,dedim aldım,imkanınız var ise yurt dışından bir an önce getirtin kendinize derim,cidden trenır hikaye bu benim görüşüm,benim trenırımda var prof güzel bişey ama asla trenırın yerini tutmuyor,denge felan konusuna girmicem,benim amacım evde yapılan antrenman azda olsa dışarıya yansısın istedim çok güzel ürün roller hiç düşünmeyin alın derin bir üst modeline bakın imkanınız varsa onu alın,ve katien ses olayına takılmayın ses var ama sorun değil 1 bir buçuk saat üsütünde yetiyor,hiç bir program bilmeseniz bile alın küçük aynaya rüblede 15-17 cevirin inanın fevkalade etki eder

• Beğen

Sefa01

Daimi Üye
Tepki
190
Bisiklet
Pinarello
Butceniz uygunsa smart trainer almani oneririm hocam, dedigim programlari incelediginde goreceksin, dunya trainera yoneliyor, bende sizinle ayni dusuncedeydim, roller almayi dusunuyordum, cunku forumda yazan bir kac konu var, ondada hep trainer cok sikici diyor ama oyle degil inanin bu programlarla cok zevkli oluyor ve hedefiniz oluyor hatta profesyonel antrenman programlara sahip oluyordunuz

• Beğen

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
@mutlu07 Home Trainer de lastik beni düşündürüyor, trainer lastiği takmak gerekli, çıkar tak olmaz, yeni jant alsak oda pahalı

• Beğen
Tepkiler: tırıvırı.

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
hocam bunu bir kere alıcaksınız zaten lastikte ben hiç bir şey değişmeden kulanıyroumbu kadar uç ince ayrıntılra bence takılmayın,ve bu kadarda üşengeç olmaya gerek yok,altı üstü bir dış lastik değişimi bile üşendiryorsa bişey söylyemem sonuçta 5 dakianızı allmayan ufak bir iş,kaldıki komple biskleti sökmüyorsunuz kazma kürek işide değil,yanlış anlamayın ama bu tür şey söyliyenlere kızıyorum ve gülüyorum,kolay gelsin size

• Beğen

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
@mutlu07 lastik takmak sokmek sorun degil, ama birgün içerde bir gün dışarda sök tak tak lastikte zarar görür diye düşünüyorum. birde 3 ay kadar oldu Yol bisikletine geçeli, öncesi MTB kullanıcısıydım, hoş hali hazırda yine kullanıyorum, ancak onların lastikleri tabiri caizse hamur gibi çok kolay takılp sökülüyor, yol da birkere lastiğim patladı dış lastik çok sert ve sıkı plastik levye kırılma noktasına kadar geliyor. o yüzden yazdım yanlış anlaşılmasın, üşengeç birisi değilim sözkonusu bisikletim olunca hiç değilim :))9

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
@celikeren hocam katılmıyorum size ne levye ne başka bişey ele çok rahat sökülüyor usulü bildikten sonra 3 dakiamı bile almıyor inanın,

• Beğen

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@mutlu07
Roller üstüne çıkıp nasıl denge sağlıyorsunuz. Youtube da bi video izledim de adam denge kuramıyor bi yerden tutunuyor e tabi sonunda düşüyor.

• Beğen

jim beam

Üye
Tepki
12
ben de roller yerine turbo trainer taraftarıyım. ilk alırken önce roller aldım sonra pişman oldum. roller da en az turbo kadar gürültü çıkarıyor. denge sağlama zorunluluğu ve direnç ayarı olmaması da ayrıca sıkıyor bir süre sonra. bence ucuz bir arka jant ve eski bir lastik ile bu iş çözülür ben öyle yaptım. tabii bir de ruble lazım. bunlara ek olarak hangisi alırsanız alın iri kıyım bir vantilatör de şart.

gokhankoc

Aktif Üye
Tepki
469
İsim
Gökhan Koç
Bisiklet
Specialized
Continental 4 season 25mm lastiklerim var değiştirmeden çıkıyorum trainera çok sık olmasa da. Lastikler dışarıda 1000 km yi ve 5-6 saat trainer sürüşünü geçti hiçbir problem yok sadece belli belirsiz bir aşınma oluştu. 5-6 saat az gözükebilir size ama inanın 30-40 dakikadan fazlasına dayanamıyorum ve bu sene hava gayet güzeldi kışa göre o yüzden daha ziyade dışarı çıkmayı tercih ettim. Takılmayın sökme takma olayına çok fazla. Bunları takmadan önce slickler vardı üzerinde ve onlarla da trainerda sürüş yaptım hiç abartıldığı kadar veya jant lastik değiştirmeyi gerektirecek kadar vahim bir durum yok. Tabi sürüşten sürüşe bir trainerdan diğerine fark vardır muhtemelen. Ben Minoura VFS trainer kullanıyorum makarası alüminyum ve dümdüz, tırtık elastomer vs yok üzerinde.

• Beğen

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
Herkese günaydınlar

O mu bu mu derken sonunda roller'ı aldım :)
ilk bir saate yaptıgım sürüşü benim gibi merak eden arkadaşlarıma örnek olması için paylaşıyorum.
saygılarımla

@Taxonera evet başta zor gibi görünüyor ancak çok çabuk alışıyorsunuz, düşünü spd pedal ile kullanmaya başladım :)

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Yuppata

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar,

Yine yeni yeniden bir yurtdışı bisiklet siparişi konusuyla beraberiz. :) Bildiğiniz üzere ülkemizde bazı ürünlerin kolayca bulunmaması, çeşit yetersizliği, aşırı fiyatlar ve yurtdışındaki dönemsel kampanyalar vb. sebeplerle artık birçok kişi yurtdışından (özellikle ABD, İngiltere, Almanya, Çin) bisiklet ve parçalarını sipariş etme ya da getirme yoluna gidiyor.

Ben de bugüne kadar ülkemde bulamadığım ya da yurtdışına göre çok pahalı olan ürünleri almak için birçok yurtdışı alışveriş sitesini kullandım ve kullanmak isteyen arkadaşlara başlıklarda elimden geldiğince yardımcı oldum. Siparişlerimin tamamı 10 ile 1500 Euro aralığındaydı. Ancak şu an İngiltere'den almak istediğim bir bisiklet konusunda yardım ve bilgilerinize ihtiyacım var, bunun sebebi de almak istediğim bisikletin fiyatının 1.500 Euro sınırı üzerinde olması ve Türkiye'de bulunmaması.

1.500 Euro'yu geçen alışverişler için birçok bilgi olmakla birlikte, genelde bu konuda kesin bir bilgi verilememesi ve yazılanların birçok noktada birbiriyle çelişmesi sebebiyle hem bu soruyu tekrar sormak, hem de yardımcı olabilecek arkadaşlarla iletişime geçmek istedim.

Benim durumuma özel olarak bilgi vermem gerekirse: Almak istediğim ürün İngiltere'de Wiggle üzerinden satılıyor. Ürünün normal fiyatı 4.999 Euro ancak şu an 2.400 Euro civarına düşmüş durumda (Türkiye'ye gönderileceği için VAT hariç).

Şimdi bu durumda ben bisikletin fiyatı olan 2.400 Euro + 100 Euro (kargo) + 430 Euro (gümrük) ücretlerini (toplam 2.900 Euro civarı) ödemeyi göze alıyorum. Ancak ürün fiyatı 1.500 Euro üzerinde olduğu için ordino, saklama, evrak, gümrük çekim, komisyon, vs. gibi ücretlerin hemen hiçbiri net değil ve bazı arkadaşların tecrübelerine göre yukarıdaki masraflara ek olarak 100-1.500 Euro arasında ek masraflar çıkabiliyor.

Benim bu konuda ilgili arkadaşlardan istediğim yardım ise şunlardan birisi:

• 1.500 Euro üzeri bu tip alışverişler için paylaşabileceğiniz her türlü net ve kesin bilgiler,
  • İngiltere'de yaşayan ya da gidip gelen ve bu konuda (ücreti karşılığında) yardımcı olabilecek, bisikleti buraya yanında getirebilecek arkadaşlar (ya da yakınları, vb.),
  • Gümrük çekimi ya da diğer konularda yardımcı olabilecek, bu tip bir kariyeri ya da firması olan arkadaşlardan alabileceğim hizmetler,

Yine benim şahsi olarak bahsettiğim bu durum dışında, konu ile ilgili bilgisi ya da sorusu olan arkadaşlar da bu başlık altında bunları dile getirirse sonrası için de herkesin başvurabileceği bir başlık oluşturmuş oluruz. Yine eğer ben de bu alışverişi yapmayı ve bisikleti Türkiye'ye getirebilmeyi başarırsam, bütün süreci ve zorluklarını buradan paylaşarak herkese yardımcı olmaya çalışacağım.

Şimdiden teşekkürler...

Not: Bisikleti kendim gidip almam işlerim sebebiyle maalesef mümkün değil; vizesi olan, gidebilecek durumda arkadaşlar varsa ve gitmek isterlerse seyahat ücretleri konusunda elimden geleni yapacağım. :kahve:

U. Aydogan

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Specialized
Getiriver.com gibi siteler var. Oradan uçakla taşıma parası falan hepsini konuşabilirsiniz. Bu konu çok karışık aynı ürünü ikinci aldığımda vergi ödemeden geçtiğide oluyor .Bakanlığı arayıp bilgi alsanız en doğru sonuca ulaşırsınız.

• Beğen
Tepkiler: Zuzunay ve 9magiko

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@U. Aydogan

Bu site hakkında en ufak bir bilgim yoktu, paylaşım için çok teşekkürler. Yine bakanlığa yarın mesai saatleri içerisinde ulaşıp, bilgi alabilirsem burada paylaşacağım.

• Beğen
Tepkiler: Halilibrahim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bi ara UPS yi arayıp sormuştum ama hatırlamıyorum :). Tek aklımda kalan alışveriş kredi kartı ile yapılırsa ekstra %5-10 civarı ilave masraf çıktığı. Bunun haricinde çıkan masraf çok fazla olduğu için vazgeçmiştim.