Yurtdışı sitelerden bisiklet toplamak

Tepki
4
Bisiklet
Kron
Arkadaslar merhaba,
Yol bisikleti toplamak istiyorum, esasında anladigim bir konu degil ama katarda bi arkadasim var birdahaki ay geri donecek internet uzerinde mesela merlin de parcalarin uygun oldugunu gordum. Fikrim şöyle, qatardaki arkadaşıma taşınabilir olan vites fren göbek sele seleborusu belki gidon gibi parcalari gondermek oda gelirken bana getirecek.
Öncelikle bu mümkün mü?
Ikincisi hangi siteyi tercih etmeliyim?
Üçüncüsü tecrübesi olan bir arkadaş bana yol gösterirse çok makbule geçer nelere dikkat etmeliyim?, telefon numaram 0543 392 9764 mesaj atarsaniz arayabilirim yada whatsap uzerinden konusabiliriz.
Saglikli gunler dilerim.

Scudo

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Arkadaşınızın Katar'da olmasından faydalanmak istiyorsanız, arkadaşınızın Katar'da bir bisikletçi bulup bisikleti oradan almalı ve beraberinde Türkiye'ye getirmeli. Vergiden muaf olacaksınız böyle olunca.

Fakat Merlin maalesef İngiltere'de

• Beğen
Tepkiler: Güvenç Uzun
Tepki
4
Bisiklet
Kron
Anladım cevabınız için teşekkürler, internet üzerinden siparişi 1 arkadaşım uğraşmamış olur kapısına gelen paketi valizinde bana getirebilir, 2 daha uygun olabilir diye düşünmüştüm ama merlin sanırım katar a sipariş yollamıyor, ben bulamadım ve mail attım cevap ta gelmedi. o sebep ile dediğiniz gibi arkadaşı bisikletçiye yollayacağım. Bu arada merlin in ingilterede olması fark eder mi ? Önerebileceğiniz başka şinternet sitesi varmı?

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
hibike.com

eski bisikletimin üzerindeki vites setini değiştirmek istiyordum. birkaç mail attım. dönüş hızları en fazla bir gün. bir bakın derim.

• Beğen

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hocam Direk Katardan Almaya Bakın Bisikleti,Veya Büyük Parçaları Getirsin Kadro Maşa Set Gibi Veya Jant Seti Gibi Ki Daha Avantajlı Olsun Vergiden Muaf Olursunuz Hem,Kalan Parçaları Merlinden Siz Alın Türkiye'ye Gelsin,Birde 5 Defa Alışveriş Hakkınız Var Bir Yılda,Ona Göre Alışverişlerinizi Yaparsınız.

• Beğen

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@Cemali Avcı

Hocam Bu Dediğiniz Sitede Kargo Ücreti Ne Kadar?Birde Gelişi kaç gün Sürüyor?

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
@can akıncılar

Alışveriş yapmadım. Yeni bisiklet alıp eskisini satınca gerek kalmadı. 24,90€ kargo ücreti. Fakat birçok uygun kargo ücretli siteden daha ucuz fiyatları. Yüklü bir alım yapınca kargo ücreti kendini amorti ediyor :) Forumdan bir arkadaş alışveriş yapmıştı. Onun siparişinde bir ürün stokta gözükmüyordu, tedarikçiden bekleniyor diye mesaj atmışlar. 30 günü geçik sürede gelmişti. O yüzden stokta olan ürün almak mantıklı.
HTML:
http://www.chainreactioncycles.com/tr/en
burdan alışveriş yaptım en son. Stokta olan bir üründü. Bir hafta, on gün gibi sürede teslim aldım. Kargo ücreti 6,99€ fakat hibike ile fiyat bazında yüksek kargo ücretine rağmen yarışamaz.

Tepki
4
Bisiklet
Kron
@MustafaNRşimdi bildiğim kadarı ile 100 euro üstü türkiyeye getirtilen herşeyden gümrük vergi alıyo, yani ben merlinden kadro da alsam parça da alsam türkiyeye getirtmem pahalıya patlıyo. bu sebeple ben merlinden alıp katara arkadaşıma göndermek istiyorum. Arkadaşıma eziyet etmemek için de ufak parçaları getirtmeyi planlıyorum. Bi konuşucam komple bisikleti sağ salim getirebilir mi diye belki komple bisiklet getirtirim.

@Cemali Avcı

baktım cevap gelmemiş, heralde o seninki hiç olcak iş değil deyip cevap bile vermediler :)

Tepki
4
Bisiklet
Kron
Arkadasim ucakta bisiklet tadimak icin ozel canta talep ediyor olabilirler defi nefir ne degildir arkadaslar nasil oluyo bu ucak ile bisiklet tasima daha once yapan arkadadlar var ise tectubesini paylasmadini rica ediyorum
Tesekkurler

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Güvenç Uzun

Hocam Dediğim Gibi,Büyük Parçaları Arkadaşınız Getirirse Gümrük Vergi Almaz Şahsi Mala Girdiği İçin,Siz Ufak Parçaları Merlinden Alırsanız Takılmaz Ruble,Aynakol,Vites Kolu Gibi(Gerçi Fiyatlardan Takılabilirde),Uçak Taşıması İçinde Ücret ÖdeyebilirKoliyle Demonte Halde Olursa,Ama Diğer Türlüde Büyük Olduğu İçin de Ücret Alabilir Firmalar.

• Beğen