Yurt dışı lastik siparişi ve lastik önerisi (yol-mavi yanak)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Değerli bisiklet sever abilerim ablalarım kardeşlerim , benim yine küçük bir sorunum var yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Kendime zincir ve lastik alıcam bunları yurt dışından almaya karar verdim ve site olarak chainreactioncycles.com u seçtim .yurt içi ayağı ile ptt ilgileniyormuş , sorun cikarmazlar diye bu siteyi seçtim .

Problemim lastik ile , single topluyorum ve renk uyumu çok önemli , fakat piyasadaki renkli lastikler bana hiç güven vermedi . fakat bisikleti mavi yapacağım için alacağım lastigin yanaklarının mavi olması gerekiyor. Bu secenekte bulabildigim tek lastik michelin pro4 . sepete ekledim fakat lastik tek mi yollaniyor cift mi onu bile bilmiyorum. Yanağı mavi ve performansı iyi olan bildiğiniz yol lastiği var mı? Kullanım alanı şehir içi , 4 mevsim. Kalinligi farketmez 23-25 olabilir , yarisa girmeyecegim hizi severim fakat guvenlik daha onemli benim icin .
http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/25/b1f211954f56e8408b6b7d94ee4c5e52.jpg

Scudo

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.285
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Dostum, merlincycles'ten michelin pro 4 endurance lastik aldım, hem dayanıklılık, hem de sürtünme direnci düşüklüğü konusunda son derece memnunum, tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: olympos

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@kuzeyege 23 mü yoksa 25 mi aldiniz , birde 35 € tek fiyati degil mi ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
takılsan da bir şey olmaz aslında. Vergi konusu büyütülecek bir şey değil. Sadece ürün bedelinin %18'i kadar vergiyi ürünleri getiren memura veriyorsunuz.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.285
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@furkan.zaman
tek fiyatı, 700x23 evet. ama ben takılmadım %18 olayına. sadece kargo bedeli ödedim o kadar. çifti 210 TL'ye geldi.

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
michelin pro4 mavi nedense 35 euro kırmızısı 25 euro civarı mavi arasındaki fiyat farkı sadece renkten dolayı ise fazla bir fark.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Michelin dışında veloflex corsa modeli var iyi bir lastik olduğundan bahsediliyor 320 tpi kauçuk malzemeden yapılmış.
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ertanmrtz veloflexin yanakları siyah o nedenle uymuyor bana tesekkur ederim oneriniz icin

@tanchu bikecomponentsde de posta sirketi ozel cikiyor o nedenle o siteyi tercih etmedim , eskiden ptt ile calisiyolarmis galiba, gosterdiginiz model diger sitede de var , siz bu lastigi kullandiniz mi ?
Birde hangi sitede 25 € , kirmizi olani ?

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
@furkan.zaman lastiği kullanmadım mavi ve sarısı 2-7 gün içinde stoklara girecek ama fiyatı 34 euro kırmızısı 25 euro (link)

Veliuyar

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Veli Uyar
Merlin'e de bir bakın, shipping daha ucuz. Ayrıca evet tek fiyatı, Quantity 1 görünüyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)
Bunları aldım , bakalım ne zaman gelecek . bu fiyat vergi dahil fiyat mi? Vergi geri odemesi istemeli miyim ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@furkan.zaman Tabii ki hocam bütçe meselesi de bir zamanlar ben maliye gidilecek ne bilieyim gumrükle ilgili bir ton işlem var sanıyordum sizi aydınlatmak adına öyle yazdım.
@furkan.zaman internet üzerinden yapılan alışverişlerde tax freeden yararlanılamiyor malesef.

dkelleci

Aktif Üye
Tepki
88
İsim
Doğan Kelleci
Bisiklet
Carraro
Bu konu uygun diye düşündüm, birkaç gündür aklımda bir soru var.
Schwalbe Marathon Plus lastikleri inceliyorum birkaç haftadır. bike-components.de sitesindeki fiyatlar, Wiggle, Merlin ve chainreactioncycles sitelerine göre çok daha uygun görünüyor. Bunun nedeni nedir acaba? Benim bilmediğim başka bir durum mu söz konusu.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BF Okuru tesekkur ederim , yurt disi alisverisim oluyor sık olarak fakat aliexpress disindan birkac kere yapmistim . oranin vergisini odedigimiz halde bu fiyata gayet iyi urunler . yuzde 40 daha ucuza geldi. Kargo icinde 20-25 lira odedim. Bi kac eksigim daha vardi onlarida sepete eklemistim .zincir yağıda aldım , paketi acip kontrol etmezler muhtemelen ama sıvı bisey oldugunu fark ederlerse enselenebilirim gibi geldi :) daha once yağ satin alan var mı

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
@dkelleci
Alman firması alman firmalarını daha ucuza satıyor sattıkları miktar belki alış fiyatlarını etkiliyordur. Schwalbe ve continental ler hesaplı

• Beğen
Tepkiler: dkelleci

dkelleci

Aktif Üye
Tepki
88
İsim
Doğan Kelleci
Bisiklet
Carraro
@tanchu
Bu ihtimal aklıma gelmişti aslında, teşekkürler bilgi için. Yukarıda postalamayla ilgili bir laf geçmişti. Özel kargoyla göndermeleri söz konusuymuş. Bu sorun olur mu?