Yumuşak-rahat sele önerebilecek?

murat yayla

Daimi Üye
Tepki
245
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.Sakatlığım nedeniyle yaklaşık 6 aydır bisiklet kullanmıyorum.Yeni yeni kullanmaya başladım ancak şuanki selem biraz sert geliyor.(kron xc500 üstündeki vader marka sele).Kuyruk sokumu kemiği ağrısı nedeniyle daha yumuşak bir sele bulmam gerekiyor.Piyasadaki selelere baktığımda benimkinden çok farklı bi yumuşaklıkta olmadığını görünce,sizden yardım almak istedim.
Uzun lafın kısası fiyatı 60-70tl yi geçmiycek ve bisikletin karizmasını çok fazla bozmuycak yumuşak-rahat bi sele bilen varsa,yardımcı olursa çok sevinirim.
Teşekkürler herkese...

Scudo

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Merhaba,

Brooks almanı tavsiye ederim.

abdullah gökduru

Aktif Üye
Tepki
194
sportourer marka seleler var. geçen gün bi arkadaşım aldı aynen senin dediğin gibi kuyruk sokumuna özel boşluk var arkada. bir de ortası boşluklu model: sportourer zoo gel.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Sportourer modellerini önerebilirim. Memnunum ben.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Bu konu çok görecelidir.Bence kendin denemelisin başkasına güzel gelen sana sert gelebilir ama genel kanı şudur ki uzun turlar için her zaman sert sele tavsiye edilir.Bence seleden ziyade tayt kullanıyorsan taytın pedini araştırmanı tavsiye ederim çok fark ettiriyor ped kalınlığı ve kalitesi.