Yükseltilmiş Salcano Excel ve parçaları

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
26'' Salcano Excel im Kadro, Gidon takımı, Maşası, Sele takımı kombine olarak ya da Komple satılıktır. Ekonomik olarak bisiklet toplamak isteyen ya da sorunsuz şekilde sürecekleri ekonomik bir bisiklet arayan arkadaşlar için uygundur. Sıfır Excel beni bisiklet sürmekten soğutmuştu, üzerinde gelen kompenentler gerçekten çok kalitesiz. Biraz uğraşınca, kompenentlerini değişince çok güzel oldu. Daha üst bir bisiklet alacağım için satıyorum.

Kadro hi-ten dir. Kadro boyu 17'' dir.
Gidon borusu ve furş yatağı iyisiyle değiştirilmiştir, kalınlığı 29mm uyumludur.
Komple bisiklete Shimano Tourney Arka-Ön Vites ve Aynakol, Fren kolları, vites kolları ve telleri, Ön arka aliminyum v-fren, orta mil, Akordu yeni yapılmış Aliminyum Çift kat Piramit Jant seti, min 14 diş 7 li ruble, zincir, Aliminyum Pedal, Swallow 2.1 arazi lastiği ve iç lastik dahildir.

Özellikleri,
-Hafif sayılır. Tartma imkanım yok ama bianchi bisikletime göre bayağı hafif.
-Arka Shimano tourney tz-30 vites 6. vitese kadar destekliyor. Bisikleti alıcıya göndermeden önce Shimano Tourney TX-75 ile değiştirip tüm ayarlarını yapıp öyle göndereceğim. Kullanan arkadaş vites sisteminden memnun kalacaktır.
-Aliminyum Çift Kat Piramit jantlar. Burada oldukça rağbet gören bir ürün. 95 kg arkaşım da kullanıyor, kaldırım merdiven dinlemiyor. 1,5 yıl oldu hala bir şeyi yok. Ben 65 kg olarak çok güvende hissediyorum kendimi. Sıfırdan bir farkı olmadığı için aynısının renk seçeneklerini sunayım.(Yeni bisikletime de aynı setten takacağım her türlü aynısından alıcam zaten). Mavi, Beyaz, Sarı, Kırmızı renkleri var. Siyah da var. İster sıfır seçin ister benimkini seçin. Benim jantın etiketlerini söktüm.
-Matara kafesi için kadroda yuva vardır.
-Aliminyum Frenler noname olmasına rağmen güzel. Çok kaliteli değil ama en azından bir kere bile kitlenip arkayı kaldırmadı. Asılmaya gerek kalmadan durduyor bisikleti.
-Bisikletin üstünde görünen lastik başka bir lastik. Asıl lastiğin ayrıca resmi mevcut. Bisikletteki siyah gidon ve gidon boğazı satılık değil. Asıl gidonun resmi mevcut. Siyah gidonun ortasındaki krom renkli furş takımı verilecektir.

Kadro, maşa, furş takımı, gidon ve gidon boğazı, sele, sele borusu kombine ana parçalar olarak alınırsa 160 TL
Kompenentlerini güncellemiş olduğum Excel bisiklet komple 250 tl dir.
-15 tl farkla vites kollarını shimano ile değiştirip, ince ayarlarını yapıp gönderebilirim.
-45 tl farkla resimde görünen Rubena Flash 1.50 Slick Lastikleri verebilirim. Arazide rahatsız etse de asfatta hızlı ve güvenilir olması, hafif olması avantaj. Reflektörsüz.
İki ekstrayla birlikte alınırsa komple290 tl

Kargo alıcıya aittir.

Resimleri yüksek çözünürlükle çok ayrıntılı çektim. Her türlü detay görünmektedir. Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar : (link)

Forum boyutlu resimler:
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Kadroda kullanıma bağlı çizikler vardır. Çizikler resimde görünmektedir. Bunun dışında maşanın yuvasının alttaki bir parçasında kurumuş yağın oluşturduğu kir vardır. Aynakolda birkaç çizik vardır.
Vuruk, ezik, çalışmalarda herhangi bir problem kesinlikle yoktur.
Tüm kusurlarını saydım, resimlerde kusurları göstermeye özendim. Dikkat çeken kusurlar:
(link)
(link)
(link)

Bisikletin ikinci el için iyi durumda olduğunu düşünüyorum. Kullanacak arkadaş memnun kalacaktır. Zaten fazla kullanamadım. Yenileme öncesinde zaten deli ediyordu 3-4 kez kullandım koydum kenara. Yeniledikten sonra en fazla 20 defa kullanmışımdır, malesef.
05062918542 ulaşabilirsiniz. Özel mesajlara da cevap veriyorum.

Scudo

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İlanda değişiklik vardır.

-Siyah zzyzx gidon ve gidon boğazı dahil oldu.
-Komple Shimano Tourney Vites sistemi dahil oldu. Shimano TX-75 arka vites, TX-50 ön vites, SL-RS35 vites kolları ve MF-TZ37 Mega dişli ruble sipariş veriyorum. Bu donanımlar 600 tl ye kadar olan Salcano bisikletlerde yaklaşık bu donanımlar kullanılıyor.

Bu eklemeler ile bisikletimi en son 250 TL ye veriyorum. Bu fiyata, eşdeğer bir bisiklet bulamayacağınızı iddia ederim.