yüksek performanslı disk fren seçimi

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
herkese mrb
aralık ayına doğru toplayacağım ( inşallah aksamaz ) yarış bisikletime yüksek performanslı disk frenler arıyorum aklımda bir kaç model war magura marta, avid ultimate, birde formula r1( ne yazıkki bildiğim kadarı ile türkiyede satılmıyor ( 61 63 kilo arasında değişiyorum bu frenin beni rahatça durdurabileceğine inanıyorum)) sizce hangisini seçmeliyim performanslarını değerlendirirmisiniz isterseniz yeni fikirlerde verirseniz sevinirim şimdiden herkese teşekkür ederim

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Avid Ultimate bulunabilirlik ve yedek parça açısından avantajlı ama benim şuanki tercihiğmde olduğu gibi 160-140mm rotor setli magura marta sl 65 kiloya kadar sana oldukça yeterli performansı verecektir ve 650gr altındaki ağırlığı ile oldukçada hafif olacaktır diğer seçeneklere göre...

• Beğen
Tepkiler: Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
maguranın kollarının biraz sorunlu olduğunu duydum doğrumudur acaba hava alma durumları warmış başta benim tercihimde buydu he birde şu kafamı karıştırdı son gördüğüm scale ltd üstünde magura martalar çıkarılmış jucy serisinden bişeyler takılmış bunu mantığı ne ? kulanan kişi benden kısa idi benden ağır olması da düşük bi ihtimal

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
O sadece kişisel bir tecihitir... Üretim yapan markalar ise her sene farklı bir markayı kullanarak biraz tarafsız bir yapı sergilemyi tercih ediyorlar... Mesela 2009 senesinde LTD bisikletlerde Formula marka frenler göreceğiz... Sizin gördüğünüz ise muhtemelen sponsorluk anlaşması olan arkadaşlarımızdan biridir ve bu sebeple bunu yapmış olabilir yoksa İstanbulda LTD kullanıpta Martalarını çıkaran başka arkadaş bilmiyorum açıkçası :D

Valla şimdiye kadar hiç bir MArtada hava alma sorunu vs görmedim ama şöyle bir sıkınrı var karbon kollar esnemezlik sağlamak için biraz geniş tutulmuşlar ve ve kol ile gövde arasına toz vs girdiği zaman sanki sıkışma yapıyormuş hissi verebiliyor... Ama eğer bisikletinizi düzenli temizleyip bakım yapan biri iseniz (ki sadece yarıştan yarışa kullanılacaksa öyle olmanız gerekir) Hiç bir sorun yaşamassınız...

Şimdiye kadar bir çok fren kullandım (Formulayı kullanma şansım olmadı henüz ama kısmetse oda olur :D ) tek parmakla arazide en iyi performans aldığım frenler Hayes HFX Mag 8" (o zaman DH sınıfının en performanslı frenleri idi), Magura marta SL ön 180, arka 160mm rotorlar...

Burda Ben uygun fiyatlı bulduğum için 180-160 almayı tercih ettim ve ufak biraz modifikasyon ve ultrahafif rotorlarla 600gr altı seviyeye çekeceğim bu fren setini... Uygun fiyata bulmasaydım kesinlikle en baştan 160-140 alırdım 70-75 kilo arası bir kullanıcı olmama rağmen...

• Beğen
Tepkiler: Fırat Ayanyan

kocak04

Forum Demirbaşı
Tepki
283
İsim
Onur
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
peki bu magura marta sl leri nerden bulabiliriz? fiyatları nedir setin?