Yüksek kiloya seçilebilecek bisikletler.

Yigit Kabadayi

Daimi Üye
Tepki
81
Herkese selamlar. Yol bisikletine gecme asamasindayim fakat hala bisikleti secemedim. 125 kiloyum. Onerebileceginiz bisikletler var mi? Aluminyum kadro tercihimdir. Simdiden herkese tesekkurler

Scudo

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
100 kilo seviyesine gelmeden bana kalirsa bulasmayin derim.

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
Daha sert sürüşlere ve ağırlığa dayanabilecek cyclocross bisikletler de düşünülebilir.
Tur bisikletleri gibi ağırlık ve darbe için daha çok tel vardır jantlarında, kadro da daha güçlendirilmiştir. Hem de sürüş açısından yol bisikleti gibidir.
Hızlı ve atiktir de.

Yigit Kabadayi

Daimi Üye
Tepki
81
@Ahmetgitar
Tur bisikleti yol bisikletine gore biraz daha hantal kaliyor fakat aklimin bir ucunda hep cyclocross fikri bulunuyor. Ama soyle bir olay var dag bisikletimin yanina alacagimdan dolayi cyclocross olsa mi olmasa kararsizim

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Ben şehir bisikleti kullanıyorum. 95 kilo civarı bir müddet kullandım. Akord falan gümledi. Okumalardan anladığım kadarı ile jant teli ne kadar kısalırsa o kadar mukavemetli oluyormuş. 70 kilo iken 15 sene evvel 26 jant mtb kullanıyordum. Sorun yoktu. 95 kg de 28 jant yanlış tercih olmuş benim için. Bilmiyordum böyle olacağını böyle bir risk var bence. Konu dışı yazdım. Uzmanı değilim. Hiç yol bisikleti kullanmış değilim. Bu bir sakınca mı başka ne gibi riskler olabilir. Ustalardan öğrenmek isterim.

Yigit Kabadayi

Daimi Üye
Tepki
81
@hogutmen
Akort surekli gumluyorsa eger jant cemberinde yamulma olmus olabilir. akord ayarini yaptirdiktan sonra tekeri takip edin eger hala saga sola oynama varsa ya daha fazla teli olan bir jant veya yeni bir jant cemberi alabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
@Yigit Kabadayi siz yol dediniz diye ben cyclocross önerisi yaptım.
Ben hem yol hem cyclocross kullanıyorum. Doğrusu hız ve sürüş konusunda cyclocrossun yoldan kötü kalır yanı yok.
Hatta işe falan giderken de lastik patlama vb riskleri daha az olduğundan güven de veriyor.
Dağ Bisikleti ile kıyas olacak çok bir yanı da bence yok.
Bence cyclocross alın İleride daha ince teker de takarsınız duruma göre. Tam yol gibi olur normal bir kullanıcı için.
Arada çamurluk bagaj falan takar tur bisikleti gibi de kullanırsınız.
İyidir yani...

• Beğen
Tepkiler: BetitoXXY

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@Yigit Kabadayi fazla kilonun vücudumuza verdiği zararları biliyoruz. Müstakbel bisiklet seçimine olacağı etkileri bilemiyoruz. Fazla kiloya dayanabilecek bisikletlerin özellikleri nelerdir? Kilo bisikletin aynakolunu göbeğini atıyorum selesini, herşeyini etkiler mi? Umarım konunuzda bunların derli toplu Özet bir cevabını veren bir arkadaşımız bulunur.

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
@Yigit Kabadayi

Yol Bisikletine geçecekseniz her marka yol bisikleti satın alabilirsiniz yapmanız gereken almış olduğunuz bisikletin jant tellerini 2 milim kalınlığında taktırabilirseniz bisikletinizle rahat rahat turunuzu yaparsınız yol bisikletininde jantları 28 dir. unutmayalım ki Uzun turlara çıkan 28 janta sahip bisikletli arkadaşlar jantlarına genelde kalın tel taktırırlarki jant akortu ve jant sağlamlığı fazla olsun diye arkada heybeler dolu önde heybeler dolu kendi ağırlığı yük ağırlığı zaten 125 kiloyu rahat bulur.

• Beğen
Tepkiler: Helen ve hogutmen

Yigit Kabadayi

Daimi Üye
Tepki
81
@Ahmetgitar
Oneriniz icin teskkur ederim haftaya bakmaya gittigimde kesinlikle soracagim cyclocross. Cyclocrose denedigimde sadece dislerinin titresimi beni rahatsız etmisti fakat dediginiz gibi dissiz lastikle hallederim. Bu arada en dusuk kac lastik takabiliyoruz?

Yigit Kabadayi

Daimi Üye
Tepki
81
@semih59
Bunu ogrendigim iyi oldu tesekkurler. Peki tel sayisi ile ilgisi var mi? Mesela mavic aksium jantlarda r500 lere gore daha az tel var ama mavic in tel kalinligi daha kalin duruyor. Aksiumlu bir bisiklet alsam dayanir mi

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tek gördüğüm bisiklet o ağırlıkta denendiği için söylüyorum. arkaşdaımda 1.2 trek var. 140-130 kilo bandında. deli gibi kullanıyor :) 1 senedir daha tek bir şikayetini duymadım.

Yigit Kabadayi

Daimi Üye
Tepki
81
@Yavuz S.
Gercekten mi bana da ondan lazim sahibindende satiyorlardi aslinda bir tane. Fotografi var mi ?