Youtube Vlog - Başıma Gelenler #1

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
Herkese merhabalar arkadaşlar.
Bi süredir aksiyon kameram ile kayıt alarak gezdiğim cadde ve sokaklardan ufak derlemeler yaparak youtube kanalıma yüklüyorum.

İlk kez yaptığım "Başıma Gelenler Serisi"nin ilk bölümü ile karşınızdayım.
Henüz edit programını çok iyi kullanamadığım için biraz basit oluyor, aldırış etmeyelim :)

Ayrıca abone olan arkadaşlara da teşekkürlerimi sunarım.

• Beğen
Tepkiler: mekolac
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Bugraacik Şu çocuğun korku dolu bakışları karşısında bile "canın sevdiminin yayalarındaki rahatlık" diyorsanız bence o bisikletten hemen inmelisiniz. Bu korkuya siz sebep oldunuz, "teyzeyi güzel dille uyarma" hakkını kendinde bulmanız da nasıl bir bilinç çarpılması içinde olduğunuzu gösteriyor. Bu tür videolar kaydederek kanalınıza takipçi toplayayım derken kendinizi ne hâllere düşürdünüzü bir gün inşallah fark edersiniz.

bugraacik cocuk korku.jpg

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@cahitakin o teyzedeki rahatlik olmasaydi o çocuktaki korku da olmayacakti. bu kadar pollyannacilik oynamayin lütfen. benim yerime herhangi bi kurye motoru da olabilirdi yada herhangi bi araç. tek yapilmasi gereken 10metre gerideki ışınlardan geçmek veya saga sola bakmak.

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Ne kadar tehlikeli bisiklet sürdüğünüzün farkında değilsiniz. Yaştan dolayı enerji patlaması var anlıyorum ama refleksleriniz yaptığınız hızla orantılı değil. Ve bir çok diğer sürücüler için de geçerli. Size bir tavsiye her zaman hayalet olun. Sadece bisiklet için değil, her aracı kullanırken.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Nedense son dönemde bisikletlilerde hafiften bir "snop"luk görüyorum.
Tamam, eyvallah; doğayı kirletmeyen, günümüzdeki "hızlı tüketim"i yavaş yaşatan, farkındalık yaratma gücü fazla olan bir araç kullanıyoruz; tabii ki birazcık snopluk hakkımız. Ancak (hep bir ancak vardır) bu demek değildir ki, "bisikletli biri yayalardan üstündür", "bisikletli biri trafik kurallarından üstündür", "bisiklet kullanıyorsam ne yayalara yol veririm, ne de otobüsün duraktan çıkmasını beklerim" vs..

Devletlerin koyduğu bazı kurallar saçma olabilir ama trafik kuralları bunlardan değildir. Eğer trafik kuralları "kırmızıda dur" diyorsa, duracaksın. Haa, motorlu taşıttaki durmuyor olabilir ama bu bana da durmama lüksünü vermez, o onun andavallığıdır. Eğer trafik kuralları "sağ şeridi takip et" diyorsa, sol şeride zorunlu olmadıkça geçmeyeceksin. Önümüzde otobüs mü var, araba mı bekliyor; ya gitmelerini bekleyeceğiz ya da KONTROL ETTİKTEN SONRA sol şeritten devam edeceğiz.

Bunu bu tip durumlarda hep söylüyorum, yine söyleyeceğim; eğer trafikte kimseye saygı göstermeyip sonra da gelip "aabi, trafikte bisikletlilere hiç saygı göstermiyorlar yeaaaa" diyorsanız, size sadece (link) yaparım.

Birazcık "empati" her şey için yeter aslında :).

Oguzhan52

Üye
Tepki
23
İsim
oğuzhan
Bisiklet
Kron
Evet bisiklet kullanıcıları olarak hepımızın başına sık gelen şeyler...Kendinizi asla haklı çıkaramazsınız ve üstüne birde haksız duruma düşersiniz...Trafikte her zaman gereksiz bir araç olarak görülürsünüz..Ama bazen biz bisiklet kullanıcılarınında hataları olmuyor değil tabikide , bunun farkında olmakta gerek...Her zaman diyorum diğer araç kullanıcılarından daha fazla DİKKAT DİKKAT DİKKAT edelim.

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
Orda araba durmus ve yayaya yol verıyor senınde bunu farkedıp dıkkatlı gıtmen lazımdı ıkı tarafta hatalı ama sen uyanık olucaksın karsı taraf hata yapabılır dikkatli olalim surekli dusunelım nerden ne gelebılır dıye. Ben bır gun martılardan kacarken porshenın altında kalıyodum emınınun de :D