YouTube 'a erişim engellendi..

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
İSTANBUL (İHA) - İnternetin ünlü web sitesi Youtube'da Atatürk'e hakaret içeren görüntülerin yer aldığı yönünde basında çıkan haberler üzerine harekete geçen İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, olayla ilgili geniş kapsamlı soruşturma başlattı. İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi de siteye erişimin engellenmesine karar verdi.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Basın Savcısı Nurten Altınok, çıkan haberlerle ilgili başlattığı soruşturma kapsamında, Emniyet Güvenlik Şube Müdürlüğü'nce gönderilen delil niteliğindeki bir CD'yi inceleyerek nöbetçi mahkemeden erişimin engellenmesini talep etti. İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi de, gönderilen delil niteliğindeki CD'ye el koyma kararını onadı. Mahkeme ayrıca, Youtube'a erişimin engellenmesi talebini de kabul etti. Erişimin engellenmesi kararı, Türk Telekom'a gönderildi.

Savcılık yetkililerinden, sorumluların bulunması için ABD'den adli yardım istendiği de öğrenildi.

MYNET
---------------------------------------------------------------

benim bu olaydan haberim yoktu..siteye girdiğimde şöyle bi tabloyla karşılaştım:D:eek:

(link)

biraz üzüldüm..sonra Atatürk'e hakaret eden videolar olduğu için kapatıldığına sevindim..üzülmeyle sevinme arasında garip bi duygu..:p

Scudo

mehmet_svm

Forum Bağımlısı
Tepki
419
Bisiklet
Sedona
Evet bende biraz uzuldüm,fakat Atatürke hakaretler olduğunu öğrenince iyi olmuş dedim.Sadece Atatürk'e hakaret değil,Pkk'nın hain videoları'da var,Yunanistan komondolarının Türk halkı ve arnavut halkı adına kötü marşları var.Bence iyi oldu youtube'ye erişimin yasaklanması,

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
YouTube'a erişimin engellenmesi bence anlamsız. Neden derseniz, o hakaret içeren videoları, kötü görüntüleri biz görmeyeceğiz? Peki ya geri kalan 6 milyar insan? Onların hepsi izleyecek ya bu görüntüleri?
Erişimin engellenmesi, YouTube'un üzerinin örtülmesidir sadece, oysaki pislik örtünü altında duruyor hala. Bu nedenle de yapılması gereken, ilgili görüntüleri yaptırım uygulayarak YouTube'dan kaldırtmaktır. Siteye erişimi engellemek değil!
Sonuç olarak o videoları oraya koyan YouTube kullanıcıları, YouTube'un sahipleri de değil. Hem koyulan her video, onaysız olarak direk yayına giriyor. Daha sonra "flag" yani bayraklama sistemi ile uygunsuz içerikler tespit edilip kaldırılıyor.

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
ben kapatıldığına üzüldüm youtube siyasi propaganda yapan bir kurum değil.sizde yunalılarla ilgili yada pkk ile ilgili videolar koysanız onlarıda yayınlarlar zaten videoları siyasi anlamda incelemiyorlar tabiki atatürke yapılan saygısızlık kabul edilemez ama başta siyasiler olmak üzere içimizde ne ş......ler var bir bilseniz.

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç

OzgurIskin

Daimi Üye
Tepki
215
Öncelikle bilmeyen arkadaşlara! söylüyorum, youtubeun kapatıldıgı falan yoktur, yapılan şey telekomun, alınanan bi karar sonrasi youtube ipsini bloklamasıdır. Bundan ötürü dünya üzerindeki milyonlarca insan bu siteye normal bi şekilde girebiliyoken biz giremiyoruz.

Ondan sonra; bu karara "vay iyi olmuş, zaten kötü siteydi" gibisinden yaklaşan insanlara sesleniyorum: siz aynen bu şekilde vurdumduymazlıgınızı sürdürün aferin size. Gömün kafalarınızı kuma. Gün gelir, istanbul suç ve ceza mahkemesi "bisiklete binmek yasaklansın, trafigi birbirine katıyolar" der, siz ona da sessiz kalırsınız. Ne kadar ******* insanlar tarafından yönetildiginizin farkına ne zaman varacaksınız acaba çok merak ediyorum.

Ayrıca atatürk'e hakaret etti diye ciddiye alınıp bu kadar geniş çapta, bu kadar gerizekalıca bişi yapılabilir mi ya. Ya o atatürk'e hakaret edenler kim ki ya, uyarınızı yapın silinsin gitsin video allahım inanamıyorum bu kadar nasıl çabuk gaza geliyosunuz.. Aptal insanlarla tartışmayın, insanlar kimin aptal oldugunu anlayamaz die bi laf vardır. Bütün bu gelişmelere gülsem mi aglasam mı bi karar veremiyorum cidden. Dünya bu halimize gülüyo, dalga geçiyo bizimle, bizim kendi insanımız bu karara "iyi olmuş" diyebiliyo bu nasıl bi mantıktır.

jerry_f

Daimi Üye
Tepki
79
kapatılması tabiiki anlamsız..we maalesf şöyle de bi gerçek war..youtube artık google a baglı olan bi site...we goolge da Türkiye de temsilciligi olan bi şirket... "bize göstermemek" şeklinde bi çösüme gidilmesindense,gerekli yaptırımın uygulanıp videoların kaldırılması we bundan sooraa denetlenmesi talep edilebilrdi sanki...en azından türkiye içinde bi yaptırım uygulanıp,"ayagını denk al!" msjı werilebilr..

• Beğen

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Girisi engelleyeceklerine gidip de hakaret iceren videolarin yayinlanmasini engellesinler..

Biz gormeyelim de dunya naparsa yapsin diyolar yani.. :rolleyes:

Nasil bir mantiksa artik..........

• Beğen

obsolate

Daimi Üye
Tepki
265
Davalı : Hakaret eden
Davacı : Halk
Karar : Tüm halka kulak tıkacı dağıtılmak suretiyle davalının beraatine..

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
@Tugberk Tezel

tamamı ile sana katılıyorum,dediğin gibi biz görmeyelimde dünya ne yaparsa yapsın..:boese157:

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
@obsolate

Aynen dogru..

Kulak tikaclarimiz hayirli olsun ;)

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
@Tugberk Tezel

kesinlikle çok haklsın siteyi engelliyerek sorun çözülmez :mad: :(

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
evet bencede cok ıyıydı aynen bır kulak tıkacı vesılesı oluyor boyle sacma bırsey olamaz o vıdeonun kaldırılması ve koyan kısının bulunması gerekır (kı calısma baslatılmıs) boyle bırsey cok sacma....

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Medeni toplumlar gibi tepkimizi göstermek yerine, devekuşu gibi kafamızı kuma gömüyoruz. Çok yazık...

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Cezalandırılan neden biz oluyoruz ki? Suçlu değilim ama ben giremiyorum. Birisi başka bir yoldan nasıl erişiriz yazarsa sevinirim. Aynı saçmalık ekşi sözlük içinde yapılmıştı. Wikipedia'da da aynı sorun söz konusu. En güzeli bu tarz sitelerde sosyoloji ve tarih içerikli ekleme ve değişiklikleri sadece seçilmiş insanlar yapmalı.

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bugün itibari ile engelleme kararı geri alındı .. Yarından itibaren giriebilinecektir youtube a ...

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ya asklında bu bi skandal .. Yunanlılara vermek lazım o cezayı .. Zaten youtube da bu videoyu izlediyseniz asagıdaki Türklerin cevaplarını görürdünüz :):) yani Türke dokununca naaptıgımız belli :) Tam 2000 küsür mesaj vardı ve hemen hemen hepside küfür :) Ama öle böle deil 4-5 satır sürüyo :) Bende eklemiştim kendimce biseyler .. Neyse iyi oldu birsürü videomuz vardı allahtan bosa gitmemis oldu ..

Bu arada eger engellenmiş kalsaydı birkac program sayesinde bizi amerikandan kanadadan baglanmıs gibi gösteren ip changer programlarda mevcut ...Bunlar sayesinde ip yi degiştirip rahatlıkla girebilirdik ..

Asıl Türkler giremezse bu tür videolar yayınlanır vee kimse sesini bile cıkarmazz . Görmemiz lazımki önlemini almalıyız . Fakat stavros gibi yunanlılar amma kıskanmıslar bizi . Nelere basvuruyorlar artık o küçücük kara parcalarıyla ...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Pes artık pire için yorgan yakılmış...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@bisikletci

Ne yazık ki işe yaramazdı... Çünkü engeli koyan YouTube değil, Türk Telekom. Yani YouTube'un IP'sinin erişimini engelliyor, YouTube'un IP'sini değiştirecek bir şeyler lazım olurdu böyle bir durumda... :)