Yollar hepimizin paylaşalım

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında H.Can DEMİREL tarafından paylaşıldı.

 1. H.Can DEMİREL

  H.Can DEMİREL Bisikletkolik

  Kayıt:
  25 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.233
  Beğeniler:
  995
  Şehir:
  Muğla
  Seviye:
  Yollar hepimizin paylaşalım

  Tüm dünyada resmi trafik levhası olarak kabul edilen, yolların motorlu araç sürücüleri, bisikletliler ve yayalar tarafından ortak kullanımı kavramının yollara ve trafiğe yansıması olan yollar hepimizin paylaşalım levhaları Türkiye’de ilk olarak Muğla Belediyesi tarafından 12 noktaya yerleştirildi.

  [​IMG]

  Muğla’da “yollar hepimizin paylaşalım” levhaları Türkiye’de ilk olarak Muğla Belediyesi tarafından 12 noktaya yerleştirildi.

  Muğla Bisiklet Platformu, 12 ayrı noktaya yerleştirilen yollar hepimizin paylaşım yazılı bisiklet levhası önünde Muğla Valisi M. Temel Koçaklar ve Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Şoförler Odası Başkanı Arif Tuna ve Ticaret Odası Başkanı Bülent Karakuş’un da katıldığı bir basın açıklaması düzenlediler.

  Açıklamayı yapan Muğla Bisiklet Platformu kurucu üyesi Muğla Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Dilek Bulut, 2004 yılında kurulan Muğla Bisiklet Platformunun amacının ilde, bisikletliler ve yayalar için yol güvenliğini sağlanması ve yolların paylaşılması, bisiklet yolları ve park yerlerine yeterli önemin verilmesi ve bisikletin bir yarış sporu olarak toplumumuzda yaygınlaştırılması olduğunu belirtti.

  Muğla, bisiklet cazibe merkezi olacak

  Dilek Bulut, Muğla Bisiklet Platformu olarak bisiklette Muğla’yı bir cazibe merkezi haline getirmek ve amatör tur ve organizasyonlara imza atmak istediklerini söyleyerek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Dünyada en popüler spor dallarından birisi bisiklet sporudur. Biz amaçlarımız doğrultusunda 3 yıldan beri çalışmaktayız. Muğla Bisiklet Platformu olarak amacımız Muğla Bisiklet takımının Belediye Spor Kulübü altında kurulması ve Muğla’nın adının uluslararası alanda duyurmaktır. Tüm dünyada resmi trafik levhası olarak kabul edilen, yolların motorlu araç sürücüleri, bisikletliler ve yayalar tarafından ortak kullanımı kavramının yollara ve trafiğe yansıması olan yollar hepimizin paylaşalım levhaları Türkiye’de ilk olarak Muğla’da belediyemiz tarafından 12 noktaya yerleştirilmiştir. Ayrıca Şoförler ve Otomobilciler Derneği Cemiyeti tarafından yollar hepimizin paylaşalım çıkartmalı amblemler Muğla’daki tüm ticari taksi ve minibüslere yapıştırılmıştır.”

  Bisiklet küresel ısınmaya neden olmuyor

  Konuşmasına motorlu taşıtların yol açtığı çevre kirliliğinden bahsederek devam eden Bulut, bisikletin hava kirliliğine ve küresel ısınmaya neden olmadığını belirterek, “Modern insan bisikleti alternatif ulaşım aracı olarak görür. Kültür kenti olan Muğla’da çevreye zarar vermeyen, kent içinde noktadan noktaya en hızlı, sağlıklı ve eğlenceli ulaşım bisikletle mümkündür” dedi.

  Bulut, konuşmasının sonunda katılımcıları 25 - 28 Ekim ‘Gökova Pedallarımızın Altında’ isimli ulusal ve uluslararası katılımlı bisiklet turuna davet etti.

  Modern bisiklet yollarına sahibiz

  Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ise, Muğla’nın bisiklet için çok elverişli bir yapıya sahip olduğunu hatırlatarak, yapılan çalışmalar doğrultusunda Muğla’nın modern bisiklet yollarına sahip olduğunu belirtti. Gürün trafikte araç kalabalığından kurtulmak için bisikletin tercih edilmesi gerektiğini anlatarak şunları söyledi:

  “Yeni yapacağımız çalışmalar ile Muğla’yı bisiklet dostu kent haline getireceğiz. Muğla bisiklet için özel ve güzel bir şehir. Hem araç trafiğini rahatlatmak hem de çevreyi korumak için özellikle vatandaşlarımıza bisiklete binmeleri konusunda uyarılarda bulunuyoruz.”

  Muğla Valisi M. Temel koçaklar da, bisiklet kullanımının yaygınlaştırılmasının hem sağlık hem de ekonomi açısından yararlı olacağını ifade ederken, Muğla Bisiklet Platformunu da çalışmalarından dolayı kutladı.

  19 Haziran 2007 - 08:13:41 - Bugün

  Kaynak:mugladevrim.com
   
 2. nikanam

  nikanam Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Aralık 2006
  Mesajlar:
  360
  Beğeniler:
  601
  Şehir:
  denizli
  Seviye:
  tebrikler! tek kelimeyle tebrikler.

  muğla bisiklet platformu, ilk bakışta olmaz gibi görünen bir çabaya
  daha imza atmış. bu kadar vilayetin içinde bu konuda da bizlere öncü
  oluyorlar.

  muğlalı bisikletçi arkadaşlarımızın büyük bir özveri göstererek
  başardıkları şeyler, bizlerin de ufkunu açıyor. olmaz diye birşeyin
  olmadığını gösteriyor. yeter ki hepimiz kendi yaşadığımız illerimizde
  önce birlik olmasını becerebilelim.

  çok çok çok teşekkürler muğla...
   
  tırt kaptan bunu beğendi.
 3. Murat CER

  Murat CER Onursal Üye

  Kayıt:
  11 Ekim 2004
  Mesajlar:
  2.072
  Beğeniler:
  1.267
  Seviye:
  tüm illerimize örnek teşkil etmesini can-ı gönülden isterim..

  emeğiniz için tebrikler..ve tabii emeğinizi yerde bırakmayıp sesinizi duyan belediye yetkililerine de teşekkür etmek gerek..belediye başkanınızın elektronik posta adresini paylaşırsanız teşekkür mesajlarımızı gönderebiliriz.
   
  tırt kaptan ve H.Can DEMİREL bunu beğendi.
 4. nikanam

  nikanam Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Aralık 2006
  Mesajlar:
  360
  Beğeniler:
  601
  Şehir:
  denizli
  Seviye:
  iyi fikir. aslında bu haberi diğer illerin belediye
  başkanlarına postalamak daha iyi fikir.
   
 5. Ender Alıcıoğlu

  Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

  Kayıt:
  5 Haziran 2006
  Mesajlar:
  2.430
  Beğeniler:
  4.175
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  Can'cım paylaşımın için çok teşekkür ediyorum. :)

  Anlamlı olduğu içinde 19 Mayıs 2007 tarihinde sizlerle Gökova pedallarımın altında gezisinde hep beraberken çektiğimiz bu resmi burda yeniden yayınlıyorum. Dr. Bülent Savran beyin arkasındaki tabelaya dikkat çekmek için.

  [​IMG]

  Yollar Hepimizin Paylaşalım , konunuz muhteşem birşey. İnşallah tüm Yurdumuzda öncü olursunuz. Sizlerin bu katkılarını gören Belediye başkanları ve Mülki idare amirleri bu konuda çalışmalar başlatır.

  Bu senin konunda bir tarih benim çok dikkatimi çekti ve bunu artık açıkladığınıza göre bende biraz büyütüp herkesi bilgilendireyim dedim.

  Bulut, konuşmasının sonunda katılımcıları 25 - 28 Ekim ‘Gökova Pedallarımızın Altında’ isimli ulusal ve uluslararası katılımlı bisiklet turuna davet etti.

  Bu bizim 18-19-20 Mayıs 2007 de hep beraber gerçekleştirdiğimiz Gökova pedallarımın Altında Turunun geleneksel hale getirilmiş hali .
  Buyrun geleneksel gezi isteyen tüm bisiklet forum üyelerine duyurulur diyorum.

  İşte toplanmak adına, bisikletle gezmek adına, tüm bisiklet forum ve bisikletlilerin katılabileceği koskocaman bir tanışma ve gezi partisi.
  Muğla Bisiklet platformundaki, tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Bu işe gönül veren ve emeği geçen herkeside. ;)

  Sevgi, saygı ve selamlarımla.

  Hoşçakalın.
   
  H.Can DEMİREL bunu beğendi.
 6. #6
  H.Can DEMİREL

  H.Can DEMİREL Bisikletkolik

  Kayıt:
  25 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.233
  Beğeniler:
  995
  Şehir:
  Muğla
  Seviye:
  Sevgili İsmail,Murat ve Ender abicim,

  Desteğiniz için çok teşekkür ederim.Umarım diğer illerimize örnek olur ve tüm Türkiye genelinde bisiklet hak ettiği yeri alır.Dün TRT de çekimler yaptı o telaş ve heyecanla yayına hangi tarihte geçeceklerini sormayı unutmuşuz.Kürşat kardeşimiz tanıdıkları vasıtasıyla öğrenmeye çalışıyor.Öğrenir öğrenmez sizlerle paylaşacağız.

  Ender abicim duyuru için teşekkür ederim.Projenin teknik hazırlık kısmı iki üç gün içerisinde bitecek.Sizlere duyuruyu ilgili bölümde yapacağız.Tarih seninde belirttiğin gibi kesinleşti tüm bisiklet sever dostlarımızı 25-28 Ekim 2007 tarihinde GÖKOVA PEDALLARIM ALTINDA Bisiklet buluşmasına bekliyoruz.

  Değerli dostlar Muğla belediye başkanımız Sayın Osman GÜRÜN 'ün elektronik posta adresini sizlerle paylaşıyorum.Posta adresi başkanımızın kendisine aittir.

  muglabelediyesi@superonline.com

  Teşekkürler...
   
  tırt kaptan bunu beğendi.
 7. dilek bulut

  dilek bulut Yeni Üye

  Kayıt:
  20 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  22
  Beğeniler:
  73
  Şehir:
  muğla
  Seviye:
  bisiklet forum ailesi merhaba
  Dün yaptığımız basın açıklaması umduğumuzun üstünde ilgi çekti
  kentin en üst düzeyindeki insanların orada olması katetmemiz gereken zorlu yolladAda bize güç verecek.
  Tüm platform üyelerinin büyük katkı ve destekleri ile başarılmış önemli bir adım olduğunu ve tüm türkiye de örneklerinin çoğalmasını umut ediyoruz,
  ilginiz ve destekleriniz için teşekkür ederiz.
  Ben Basın bildirisinin bir örneğini sizlerle de peylaşmak istiyorum
  sevgilerimle
  dilek bulut


  Orijinal eklentiyi indir
  18 haziran 2007
  2004 yılında tamamen gönüllülük esasında ve bisiklet sevgisi üzerine kurulan MUĞLA BİSİKLET PLATFORMU 3 Ana Konu Üzerinde Odaklaşarak yerel ve bölgesel yönetimlerle ve mesleki örgütler ile işbirliği içinde çalışmaktadır.

  1.Muğla ilinde bisikletliler ve yayalar için yol güvenliğinin sağlanması ve yolların paylaşılması için Bisiklet yollarının yapılması, bisiklet park yerlerinin sayısının artırılması, trafik levhalarının yerleştirilmesi
  2. Bisiklet turizmi açısından Muğla’yı bir cazibe merkezi haline getirmek için Ulusal ve uluslararası katılımlı amatör tur organizasyonlarının yapılması ( 25-28 Ekim Gökova Pedallarımın Altında isimli Ulusal ve uluslararası katılımlı Bisiklet Turu Organizasyonu)
  3. Bisikletin bir yarış sporu olarak toplumumuzda yaygınlaştırılması da çalışmalarımızın diğer bir ayağını oluşturmaktadır. Futbolun egemenliğindeki sporun bisiklet sporu ile topluma yöneleceği açıktır. İnsanımızı spor seyircisi olarak değil, bizzat sporcu olarak görmeyi ve sporun yaşamın içine tam içine girmesini amaçlamaktayız. Muğla Bisiklet Takımının kurulması bu sayede dünyada en popüler spor dalı olan bisiklet yarışlarında ulusal ve uluslararası alanda Belediye Spor Kulübü olarak Muğla nın adını duyurmak


  3 yıldan beri çalıştığımız bu 3 ana konuda Valiliğimizin, Belediyemizin, Üniversitemizin ve İl Gençlik Spor Müdürlüğümüzün büyük katkıları için teşekkür ediyoruz, Gerçekleştirdiğimiz tüm etkinliklerde daimi yanımızda olan ve bizi destekleyen Muğla Ticaret odasına ve Genç İşadamları Derneğine de çok teşekkür ediyoruz.  Kentsel ortak kullanım alanı olan yolların tüm yurttaşların güvenli kullanımına açık olması gerekmektedir. Özellikle hassas yol kullanıcıları olan yaşlılar ve çocuklarımızın bisikletle ulaşımı için yol güvenliğinin sağlanması gerekmektedir. Tüm dünyada resmi trafik levhası olarak kabul edilen ve yolların motorlu araç sürücüleri, bisikletliler ve yayalar tarafından ortak kullanımı kavramının yollara ve trafiğe yansıması olan “YOLLAR HEPİMİZİN PAYLAŞALIM” levhalarının Türkiye’de bir ilk olarak Muğla’da belediyemiz tarafından 12 noktaya yerleştirilmesini duyurmak ve yine Türkiye’de ilk olarak Şoförler ve Otomobilciler Cemiyeti tarafından “YOLLAR HEPİMİZİN PAYLAŞALIM” levhalarının çıkartmalarının Muğla‘daki tüm ticari taksi ve minibüslere yapıştırıldığını duyurmak için buradayız.

  Pek çok ilde bisiklet kullanıcıların en çok tacize uğradığı grubun Muğla’da bu çıkartmaları taşıması demokratik kent kültürü ve hoşgörü açısından çok değerlidir.Bu yaklaşım ve işbirlikleri için tekrar Şoförler ve Otomobilciler Cemiyetine teşekkür ediyoruz.

  Küresel ısınma ve çevre sorunlarının dünya gündemine yerleştiği zamanları yaşıyoruz.Enerji tasarrufu sağlaması, hava kirliliğine ve küresel ısınmaya neden olmaması ve tüm bunların yanı sıra sağlığa tartışılmaz katkıları nedeni ile “MODERN İNSAN BİSİKLETİ ALTERNATİF ULAŞIM ARACI OLARAK GÖRÜR.”

  Bir kültür kenti olan Muğlamız, çevreye zarar vermeyen, kent içinde noktadan noktaya en hızlı, sağlıklı ve eğlenceli, bisikletli ulaşıma layıktır.

  Katkısı bulunun herkese tekrara teşekkür ediyor ve 25-28 Ekim Gökova Pedallarımın Altında isimli Ulusal ve uluslararası katılımlı Bisiklet Turu Organizasyonumuza tüm bisiklet severleri davet ediyoruz.
  SAYGILARIMIZLA
  MUĞLA BİSİKLET PLATFORMU-2007
   
  H.Can DEMİREL bunu beğendi.
 8. Murat CER

  Murat CER Onursal Üye

  Kayıt:
  11 Ekim 2004
  Mesajlar:
  2.072
  Beğeniler:
  1.267
  Seviye:
  arkadaşlar destek ve teşekkür iletilerinizi gönderiniz ;)

  belediyenin bu konuda motive olması en azından Muğla'daki bisiklet dostlarına faydalı olacaktır.  sayın Dilek Bulut ve H.Can Demirel sizin nezdinizde tüm Muğla Bisiklet Platformuna hem teşekkür ediyorum hem de tebrik ediyorum. Belediyenin bisiklet kullanıcılarını farketmesini sağladığınız gibi diğer belediyelere örnek teşkil edebilecek projeniz bunu hakediyor..
   
  Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
 9. tırt kaptan

  tırt kaptan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  30 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  591
  Beğeniler:
  672
  Şehir:
  Marmaris/Gökova
  Seviye:
  Dünkü basın duyurumuz gerçekten oldukça güzel ve etkiliydi. Bisiklet konusunda Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız ve meslek odaları bize bu konuda oldukça yardımcı oluyorlar. Umarım diğer illerimizdeki yönetici ve bürokratlarda halklarına aynı özeni gösteririler. Ayrıca bir konuyu daha belirtmek isterim. Derler ki " haklar verilmez, alınır..." Muğla Bisiklet Platformunun bu konuda gösterdiği bu özverili çabalar, meyvelerini vermeye başladı. Muğla halkı, Bisiklet Platformunu oluşturan aydın insanlar sayesinde temiz, sağlıklı ve modern bir şehir görüntüsünü koruyacaktır. İlimiz sırf doğal güzellikleriyle değil, sahip olduğu aydın ve bilinçli insanları ile de gerçekten çok şanslı bir il. Ayrıca bize bisiklet forum ailesinin yöneticilerinin e-posta ile destek vermeleri gerçekten çok ince bir davranış, özellikle Murat Bey'e çok teşekkür ederiz. Sağlık ve Esenlikler Dileklerimle
   
  Hasan Hakan Koç ve H.Can DEMİREL bunu beğendi.
 10. Ender Alıcıoğlu

  Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

  Kayıt:
  5 Haziran 2006
  Mesajlar:
  2.430
  Beğeniler:
  4.175
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  Dilek Hocam merhaba

  Sizleri tanımış olmanın mutluluğu içinde yazıyorum bu yazımı. İnanın hepiniz süpersiniz. Muğla ve sizleri çok sevdik. :)
  Bu çalışmalarınızla, tüm Türkiye'ye örnek olacak işler başarıyorsunuz.

  Bazen düşünüyorum, acaba Muğla'ya mı taşınsak diye.;) Ama hepimizin bulunduğumuz şehirlerde bir hareket, bir toplanma ve uyanış yapmamız gerekiyor. Sizleri örnek almaya devam diyorum.

  Muğla Bisiklet Platformu olarak başarılarınızın devamını diliyor, hepinizi sevgi ile kutluyorum.

  Sevgi, saygı ve selamlarımla.

  Hoşçakalın
   
 11. #11
  H.Can DEMİREL

  H.Can DEMİREL Bisikletkolik

  Kayıt:
  25 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.233
  Beğeniler:
  995
  Şehir:
  Muğla
  Seviye:
  [​IMG]

  [​IMG]

  Muğla bisiklet platformu basın açıklaması okunurken basın tarafından çekilen bir fotoğraf.Sol başta Muğla belediye başkanımız sayın Dr.Osman Gürün,Ticaret Odası Başkanımız sayın Bülent Karakuş,basın açıklamasını okuyan kurucu üyemiz Muğla Üni.Öğr.Gör.sayın Dilek BULUT,kurucu üyemiz aynı zamanda Muğla bisiklet il temsilcimiz Dr.Bülent SAVRAN,Muğla Valimiz sayın M.Temel Koçaklar.Vali beyin hemen önündede Bülent beyin oğlu Ege.
  Bende(şapkalı) arka planda yerel basın mensubu arkadaşlarımın sorularına sezsizce cevap verirken:)
   
 12. scofoid26

  scofoid26 Aktif Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2007
  Mesajlar:
  172
  Beğeniler:
  133
  Şehir:
  denizli
  Seviye:
  slm ,tüm muğla platformuna bir ilki başarmalarından dolayı tebrık ederim.inşallah diğer iller içinde bir ön ayak olur.denizli ekibi olarak, ellimizden gelen desteği her zaman sizlere göstereceğiz.:in:
  sevgi ve selamlarımla
   
 13. jerry_f

  jerry_f Kıdemli Üye

  Kayıt:
  25 Ocak 2007
  Mesajlar:
  260
  Beğeniler:
  74
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Mugla'yı da,Muglalılar'ı da çok sewmiştim zaten:)tebrik ediyorum sizi...
  Bu arada,"boş gezenin boş kalfasısın tabi bu sene,diledigin yere gidiyosun aklına estigince...!" diyenlere inat(ya da içimden gelen büyük istegin sonucu:) 25-28 ekim de orda olcam iişşalaah:) antalya'nın we denizli'nin de boş bırakmıycagnı umaraktan tabi:)
   
  tırt kaptan bunu beğendi.
 14. eristi

  eristi Üye

  Kayıt:
  30 Nisan 2007
  Mesajlar:
  54
  Beğeniler:
  53
  Şehir:
  Muğla
  Seviye:
  Arkadaşlar Basın Açıklamamız ile ilgili haberin bugün (20 Haziran) TRT 2'de sabah 10:30'da yayına giren Yurttan Haberler Programında yayınlanacağı ve yayının 16:40'da tekrarlanacağı bilgisini aldım. Eğer mümkün olursa yayını kaydederek Paylaşıma açmaya çalışacağız,
  Saygılarımızla
   
 15. Altan Kalay

  Altan Kalay Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  1 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  740
  Beğeniler:
  276
  Şehir:
  muğla
  Seviye:
  Arkadaşlar, bugün akşam şah tv (Muğla ilinin yerel kanalı)ana haber bülteninde basın açıklamamız,1. haber olarak verilmiştir, ve tam 17 dk. yayın yapılmıştır. Dilek hocamın konuşmasının büyük bölümü tv kanalıyla aktarılmıştır.ŞAH Tv ye teşekkürler...

  Bisikletforum.dan Murat CER arkadaşımızın Başkanımıza göndermiş olduğu e-mail bir ibret vesikası niteliğinde...Umarım mesajlar yerlerini bulur...
   
 16. eristi

  eristi Üye

  Kayıt:
  30 Nisan 2007
  Mesajlar:
  54
  Beğeniler:
  53
  Şehir:
  Muğla
  Seviye:
  Arkadaşlar yayının 21 haziran'a ertelendiği bilgisini aldım aynı saatlerde yayınlanacağı bildirildi
   
 17. Ender Alıcıoğlu

  Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

  Kayıt:
  5 Haziran 2006
  Mesajlar:
  2.430
  Beğeniler:
  4.175
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  Bende kaçırdım diye üzülmüştüm. İyi oldu, kısmet yarın seyredelim.

  Sevgi ve selamlarımla.
   
 18. dilek bulut

  dilek bulut Yeni Üye

  Kayıt:
  20 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  22
  Beğeniler:
  73
  Şehir:
  muğla
  Seviye:
  güzel sözleriniz için çok teşekkür ederiz
  hepimizin çabası ve amacı ortak
  bisikletseverler olarak daha yaşanılası ve güzel bir dünya için uğraşıyoruz
  bisikletlerimiz ve biz dünyamızı çok seviyoruz
  bu yolda atılın her adım değerli
  türkiyenin her yanında bu adımlar atılırak büyüyeceğiz
  birbirimize desteğimiz çok önemli
  Muğla da yaşamayı düşünürseniz kapılarımız ve yüreklerimiz hep açık olacak
  tüm Antalya ya selamlar
   
  H.Can DEMİREL bunu beğendi.
 19. #19
  H.Can DEMİREL

  H.Can DEMİREL Bisikletkolik

  Kayıt:
  25 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.233
  Beğeniler:
  995
  Şehir:
  Muğla
  Seviye:
  Bülent ÖZER bunu beğendi.
 20. Nur Çetinkaya

  Nur Çetinkaya Üye

  Kayıt:
  23 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  52
  Beğeniler:
  51
  Şehir:
  Denizli
  Seviye:
  hepinizi tebrik ediyorum.emek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi gönderiyorum.sizlere imrenmemek mümkün değil.her zaman yanınızdayız.
  sevgiler
   
  H.Can DEMİREL bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-24_10-42-14.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
strength-training-program-for-cyclists.jpg
Merhabalar, Forumda zaman zaman sorulan ve tartışılan bir konu olması sebebiyle ve güzel de bir antrenman programı bulmamla birlikte bu konuyu foruma kazandırmak istedim :) Programda 6 temel...
mjj.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...