Yolda üşüyor muyum, neler oluyor anlamadım.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Selamun aleyküm arkadaşlar.

Bir kaç hafta evvel başıma gelmişti , bugün de aynısı oldu. İzmit-Gölcük arasını (~20 km) bisikletle alıp eve dönünce acayip bir halsizlik ve titreme/terleme hali oluyor. İşe bisikletle gittiğim için spor kıyafet yerine dar paça keten pantolon ve keten gömlek giyiyorum. Acaba kıyafetim rüzgar mı alıyor, ya da fark etmeden terlediğim için mi üşüyorum? Anlamadım gitti. Ne yapmalı bu durumda?

Scudo

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
halsizlik ve titreme iki durumda olur 1. si açlık 2. si fazla yorgunluktan kendinizi çok zorluyorsanız o durumlar ortaya çıkabilir kondisyonunuzu bilemediğim için kesin bir şey söylemek zor....

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
terledikten sonra tempoyu düşürüp rüzgar yüzünden üşüyorsunuz gibime geldi.

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Aleyküm Selam
Kondisyonunuzun olduğunu var sayıyorum ve ya açsınız ya yorgun ve uykusuzsun. İş yeriniz biraz da olsa soğuksa (en azından sabahları) sıcak teriniz soğuduğu için anlık olabilir. Başka aklıma bir şey gelmiyor.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Haftada bir kaç gün işe vasiklet ile gidiyorum. Vapur iskelesine kadar bisikletle gidip denizi vapurla geçmeye vakislet deniyor :D

Bu sabah vasiklet ile gittim işe, öğle arası 12 km yol pedalladım, akşam da yemek yemeden 22 km yüklenince halsiz kalmış olabilirim. 22 km yolu molayla bir çok kısa 2-3 molayla 70 dakikada kat ettim. Kondisyonum yok yani :)

Kondisyon olmayınca sürekli yüksek tempo gidemiyorum. Çok yorulunca vites küçültüp yüksek kadans ile gitmeye çalışıyorum.

D

Domestik

Misafir
Zayıf kondisyonlu olduğunuzdan dolayı bisikleti sürmeye başladığınız zamanki performansınızı genele yaymakta güçlük çekersiniz. Siz kendinizi zorladıkça vücudunuz buna dayanamaz hale gelir ve tansiyon düşmesi, gözlerde kararma, titreme durumu oluşabilir. Hele yokuş çıkarken bu durum iyice belirgin hale gelir ve sık sık mola vermek istersiniz.

Evinize vardığınızda ilk işiniz bir müddet kanepeye uzanıp dinlenmek ve kendinize gelmek olur :)

doğan_69

Daimi Üye
Tepki
326
açlık biryana bisiklet kullanırken giyim çok önemlidir ve havaların ısınmaya başlamasıyla dahada önem kazanır...fiziksel aktiviteden sonra üstünüzdekileride değiştirmenizde fayda var..terliyken soğuk bir ortama maruz kaldığınızda daha kötü etkiler sizi sonra halsizlik tireme ve hoppp bi bakmışın hastasın :utn:

mendieta

Üye
Tepki
1
Tansiyonunuzu ölçmenizde fayda var. Vücudunuz fazla tuz kaybediyor bence. Eğer tansiyonunuz düşük çıkıyorsa tuzlu ayran ve maden suyu (soda) içmenizde fayda var sürüşlerden sonra. Sürüş arasında da tuzlu ayran tüketebilirsiniz bunu önlemek için. Söylediklerim tansiyonunuz düşükse uygulanmalıdır. Tansiyonunuzu ölçmeden tuz kullanımınızı arttırmanız önerilmez.

selami atay

Daimi Üye
Tepki
249
Bisiklet
Giant
Halsizlik varsa şekeri ölçtürün derim tatli bir şey yiyince farkinı anlarsiniz

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Fatih Özcan
Bünyem sağlamdır aslında ama alışık olmayınca başa gelebiliyor demek ki.

@selami atay
Yeni ölçtürdüm, sorun yok. Demek ki yolda canım boşuna çikolata çekmemiş. :) Keşke alıp yeseymişim...