Yolda hızla giderken aniden açılan araç kapılarına denk gelenler?

Ufuk Altınkaynak

Salcano XRS033 105
Tepki
115
İsim
Ufuk ALTINKAYNAK
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İnanın sayamayacağım kadar yaşadım bu olayı.Böyle insanlar başkalarının hayatını hiç umursamazlar ve bencildirler.Orada ölüp kalsan kılını kıpırdatmayacak tiplerdir.Geçenlerde yine denk geldim 34,40 km hızla gidiyorum aracın yanına 5 metre kala kapı aniden açıldımıı!!! eyvah!fren kollarını koparır derece asıldım nasıl durduğumu bile hatırlamıyorum.Lastiklerimin aşınmasının sebebi %95 bu olaya denk gelmemdendir.Hayır yani motorlu taşıt sürücülerinin bir çoğu yaptığı hatanın farkında bile değil bir özür dahi dilemiyorlar.Kendi canımı hiçe sayıp bide altımdaki bisiklete önem vermesem yeminle ne frene dokunurum nede sağa sola kırarım olan gücümle kapıyı götürürüm. :D Bununla ilgili motorlu taşıt sürücü kurslarında eğitimi bile var oda şöyle park halindeki aracın kapısı(sürücü koltuğu)sağ elle açılır.Sebebi ise sağ kolumuzu kapı mandalına uzattığımızda yönümüz biraz sol tarafa dönüyor ve arkadan gelebilecek herhangi bir taşıtı görüp kazaya sebebiyet vermemek içindir.Ehliyet almak zorlaştırılmalı ve peynir ekmek gibi ehliyet verilmemeli ihmalci sürücülerin sayısı bir nebze olsun azalmalı.

Scudo

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Daha önce çok kez denk geldim her seferinde umursamadıkları için hep adamlarla birbirimize giriyoruz :) Buna bir çözüm bulunması gerek :/ Yoksa bir gün katil olacağım , hayır hapishanede bisiklet süremem ona yanıyorum :D

Ufuk Altınkaynak

Salcano XRS033 105
Tepki
115
İsim
Ufuk ALTINKAYNAK
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynen,birde zeytinyağı gibidirler bu şahıslar hemen üste çıkmaya çalışırlar.Sinir bozuyolar yaa.

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
İnsanımızın bu konularda gelişmesi gerektiğini düşünüyorum , mesela ehliyet alırken bunları öğrenmeliler.

Ufuk Altınkaynak

Salcano XRS033 105
Tepki
115
İsim
Ufuk ALTINKAYNAK
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Malesef ne bunları öğretecek eğitim kurumları veya şahıslar var nede öğrenecek şahıslar.İnsanımız bencil ve önyargılı faşist kafasında.

• Beğen
Tepkiler: phrygian

Buğra SELÇUK

Aktif Üye
Tepki
7
geçenlerde bana da denk geldi ben durdum arkadaki arkadaşım duramayıp bana çarptı benim arka aktarıcı şehit oldu orada.adam benden 40 yaş büyük ve arabada torunu olduğu için dayak yemedi ama kulakları baya çınlamıştır.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende bir kaç kez yaşadım bu durumu sinir bozucu bir şey. Bisikletçiyi geç kendi malına önem vermiyor ki adam arkadan 50 ile gelen halk otobüsü de o kapıyı götürebilir adamı ezebilir, aynaya bakmadan fırlıyorlar arabadan. Bisikletten uçmayacağımı bilsem direk kapıya dalarım dümdüz.

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok denk geliyorum ama kapıları hesaba katarak ilerlediğimden bir sorun yaşamadım şu ana kadar.

Tepki
7
Bisiklet
Salcano
koridorda ilerlerken sınıfın kapısının açılması gibi birşey :D sık sık karşılaştım fakat hep hesaba katarak ilerliyorum trafikte :)

• Beğen
Tepkiler: Ufuk Altınkaynak

Ufuk Altınkaynak

Salcano XRS033 105
Tepki
115
İsim
Ufuk ALTINKAYNAK
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özgür KK
Bende alıştım artık Özgür kardeş.Ben yolda giderken gözüm sürekli araç içindeki insanların hal ve hareketlerini izlemek zorunda kalıyorum bu yüzden. Hiç kaza yapmadım ama çoğu kez kıl payı atlattım :)

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Ben de denk geldim bir kaç kez. Hatta bir seferinde beni karşıdan gördüğü halde yolcu kapısını açtı adam üstüme, Allah'tan girmedim.
Aynadan görüp de geçmemi bekleyen sürücüleri ise ellerinden öpesim geliyor. :)

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Aslında bu olayın tedbirini alacak olan biziz. Öncekikle, şehir içinde 30 km'den süratli gitmemek lazım. Ne zaman hızlı gidecek olsam park halindeki araçların arasından yayalar fırlar yola. Pusuya yatıyorlar herhalde. :)
Son olarak, kapı mesafesini iyi gözetmek gerekiyor.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Benim de 3-4 kez geldi başıma. İlki çok çabuk oldu. Bisikleti kurdurttum eve doğru gidiyorum. Hafi bir yokuş aşağı yer var oradan inerken adamın biri kapıyı açmaz mı ! Ben fark ettikten sonra frenlere asıldım ve adama KAPAATT! diye bağırınca kapıyı kapatıverdi. Allahtan kaza bela gelmedi başımıza.

Hasan KRN

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Kron
Bunun bir değişiğini yaşadım yolda
yol boştu ve azıcık hızlı gideyim dedim az hızlandım km saatime bir anlık baktım yaklaşık 45km hızla giderken yolun kenarında parketmiş dengesiz,bisikletlilerin de trafikte olmadığını sanan cahil,bilgisizin birisi sinyal vermeden aniden önüme fırladı dallama (U dönüşüyapıyordu)bereket ki sola dogru kaçarak çarpmaktan birkarış kala kurtuldum.Enterasandır elimi hiç frene götürmedim nedense.
Trafikte Bisikletlilere hiç saygı gösterilmiyor ne yazık ki..

adnan kahveci

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Salcano
çok denk geliyorum ..hatta bir dafa bu yüzden sola kırdım arkadan gelen araç bana tosluyordu

Ufuk Altınkaynak

Salcano XRS033 105
Tepki
115
İsim
Ufuk ALTINKAYNAK
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@enes savaş
''KAPAATT'' yöntemi güzelmiş :D :D Allah kaza bela vermesin...

@Hasan KRN
Yolda giderken bisiklet ile ilgilenmek dikkatı gerçekten dağıtıyor(vitese bakmak,km saatine) gibi aman dikkat bu işlemleri mümkünse bisikleti durdurup yapmalı.AMAN DİKKAT.Herkezin karşısına çıkıyor böyle ihmalkar sürücüler ama bu saatten sonra onlara eğitimi biz veremeyiz bizim yapacağımız başkalarının hatalarını kapatmak ne yazıkki :(

Tepki
43
Bisiklet
Ghost
Bir defa geldi böyle bir olay başıma ; yine de şu sebepten dolayı mutluyum : Aracın şoförü 50-55 yaşlarında bir adamdı ve hatanın kendine ait olduğunu söyleyip, özür diledi.''Zeytinyağı gibi üste çıkmak'' eylemini gerçekleştirenlerden olmadı o ağabey :) Buna sevindim işte.

• Beğen
Tepkiler: Berge Çelik

Ufuk Altınkaynak

Salcano XRS033 105
Tepki
115
İsim
Ufuk ALTINKAYNAK
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@adnan kahveci
Geçmiş olsun Adnan bey,sola kırmak, kapıya çarpmaktan daha kötü sonuçlara yol açabilir,araçlar bizden daha hızlı gidiyor.Allah esirgemiş.Bizim alacağımız önlem fazla hız yapmamak ,mesafeyi korumak vede insanların araç içindeki hareketlerini gözlemleyip kazaları önlemek...

@Mutlu Onur ÖZDEMİR
Evet böyle insanlar arada bir çıkıyor.Hatalarını anlamaları ve özür dilemeleri insanı ümitlendiriyor.Varmı hala böyle insanlar diye... :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Trafikte biraz daha dikkat çekmek için bu ürünü alacağım : (link)

İnternette ki videolarda oldukça dikkat çekici gibi görünüyor. Önüme atlayan yayalara-arabalara-köpeklere karşı iyi bir önlem :)
Yalnız 100 lirayı gözden çıkarmak gerekiyor.

adnan kahveci

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Salcano
@Ufuk A

aslnda buradaki sorun bisiklet sürenler değil...tek yönlü bir yolda , sağ tarafa parkedenler yüzünden ,park eden araca çok yaklaşmak mecbureyetinde kalıyoruz ..çünkü yolun orta şeridinde ,araçlar bir yarış içerisinde..bu park etmiş araçlar ,yolu kapadıkları yetmiyormuş gibi soldan gelen var mı diye bakmadan hanzolar gibi kapıları açıyorlar..bu durumda ya açık kapıya toslayacaksın yada orta şeride kayıp arkadan gelenin sana toslama riskini göze alacaksın..başka çağren yok mağlesef

• Beğen
Tepkiler: Ufuk Altınkaynak