Yol ve Mtb Ortalama Hız Farkı

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Merhaba arkadaşlar
Ben mtbciyim.160 km lik Foça gezisini mtb bisikletimle yaptığım da ortalamam 25.7 km'di.Aynı yolu melez bisikletimle yaptığım da ortalamam 35.2 km'di.Anladım ki bisiklet farkının hız artışı yaptığına şahit oldum.Lütfen birbirimizi yemiyelim lütfen.Kimse alınmasın ben sadece konuya açıklık getirmek için anlatıyorum.Konu açılmış ama gümbürtüye gitmiş.Ben sadece insanların birbirlerini kırmasından memnun olmadığım için yazdım konuyu.Herkese iyi pedallamalar.Teşekkürler...

Scudo

Campagnolo

Üye
Tepki
67
@Hypersonicbiker

Pedallamaya devam et dostum , aynı yolu melez bisiklet yerine Yol bisikleti ile yapsaydın ortalaman 45 km / saat olabilirdi.
Çalışmaya devam et bence , bu arada İstanbul'da isen Anadolu yakasında Cumartesi ve Pazar günleri düzenli bir antrenman turu var.
Tura gelmeni tavsiye ederim sana onlar yol bisikleti ile anca 35 km / saat ortalama tuturuyorlar.
Nejat KURAYNİ

• Beğen
Tepkiler: Raven_35

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Olabilir yolda tırmanış varsa ortalama düşer Foça yolu düz bir yoldur.Ortalama yol bisikletiyle daha fazla olur.Yolun durumuna göre değişir.İstanbuldaki arkadaşlar sağlam pedalcılar onlar ortalamayı daha yükseltirler.Benim geziyi yaptığım gün rüzgarsız gündü.Teşekkürler...

Campagnolo

Üye
Tepki
67
@Hypersonicbiker

Ben İstanbuldaki pedalcıların şuanda nassı bir kondisyona sahip olduklarını pek bilemiyorum.
Amerikadan on gün önce döndüm geçen pazar birazcık bastık fena değildi benim eski grup.
Fakat dönüşte tam koparmaca başladı , Pendikten Bostancıya kadar yağmur yağmış yerler ıslaktı yavaşladı amcamlar bende gruba uymak zorunda kaldım , şimdi Bayramda ölçecem performanslarını bakiim bıraktığım yerdelermi yoksa bir adım daha ileri girmişlermi ?
Sende gelsene Her Cumartesi Pazar Saat 09:00 da turuna ortalamayı biraz yükseltelim, bilvesile ile sana iyi bayramlar dilerim.
Nejat KURAYNİ.

• Beğen
Tepkiler: Raven_35

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Ben İzmir'de olduğum için gelemem maalesef İstanbul'da olsaydım kesinlikle gelirdim.İyi bayramlar...

• Beğen
Tepkiler: Campagnolo

deli kadir

Forum Bağımlısı
Tepki
519
@Hypersonicbiker

rüzgar ne alemdeydi dostum. çünki 35 ortalama gerçekten iyi bir başarı

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
@deli kadir

160km de 35 ortalama kolay olmaz aslında.rüzgar arkadan rampasız bir yoldu galiba.bencede iyi bir başarı.

• Beğen
Tepkiler: Mert Bağcılar

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@Sertaç EKİCİ

Bence kullandığınız mtb 29 olsaydı 26 ya göre düz yolda daha yüksek hız tutturabilirdiniz.

Fanonn

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
KTM
Yol bisikletiyle 30-35 dakikada gittiğim yolu MTB ile 40 dakikada alıyorum.

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@osmankitay

Bencede %50 de olamaz canım

@Fanonn

Merak etdiğim buydu, ama 26 mtb ye göre 29 düz yolda bayağı bi farklı
Yeğenle deniyoruz o 26 ya biniyor, ben 29 a bayağı geri kalıyor,rampada falan eline alıyor, dönelim artık eve diyor
tam tersini yapdığımızda ben 26 ya binip o 29 a bindiğinde bana ayak uydurmakda zorluk çekmiyor bu seferde yolu uzatmaya çalışıyor
performans yorumunu sorduğumdada; sanki 26 nın vitesleri çabuk bitiyor 29 ise daha uzun diyor