Yol Raporu: Akyazı-Göynük-Taraklı-Geyve. Mayıs 2010

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında osmane tarafından paylaşıldı.

 1. osmane

  osmane Yeni Üye

  Kayıt:
  9 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  23
  Beğeniler:
  13
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Gün:Cumartesi. Saat 11:00

  E5-Akyazı arasında ara ara yol inşaatı olup yol tek şeride düşüyor. 100-200 metrelik kısa tamirler. Kamyon ve Akyazı trafiği yoğun.

  Akyazı - Dokurcun arası tek kelime ile süper. Yol bisikleti neredeyse hiç sallanmıyor. Trafik az. Kuzuluktan sonra neredeyse kalmıyor.

  Dokurcun'a girmeden yeni yapılan yoldan Taşkesti'ye devam edin. Eski yol Karamurat'a kadar asfalt ancak tam inişte ince taş sermişler, Taşkestiye kadar yol bisikletini zorluyor. Zorlukla iniliyor. Ayrıca yolun tepe noktasındaki mıcırlar inşaatın geriye Dokurcun'a doğru geleceğinin habercisi. Trafik yok.

  Taşkesti - Göynük sapağı arası çok güzel. Trafik az.

  Göynük sapaktan Hacıayaz'ın yakınına kadar yol genişletme çalışmaları. Yol bisikletiyle alınabiliyor ancak araç geçince toz oluyor. Yer yer eski kaplama ile gidilebilse de yoğun trafikte can sıkabilir. Bu aşamadan sonra çok büyük ihtimalle alta asfalt üste mıcır sereceklerdir, o zaman yol hiç gidilmez ve çekilmez hal alabilir. Yolda bir beton firmasına ait betonyerler ara ara geçebiliyor.

  Hacıayaz'dan Göynük'e kadar eski kaplama. Yol bisikleti ile alınabiliyor. Sallantıya ve kaplama bozukluklarına dikkat. Virajlarda aniden hızlı giden TIR - kamyon arası şeylerden çıkabiliyor ve genelde virajı dar alıyorlar yol bisikletiyle gidenler dikkat.

  Gün:pazar
  Göynük-Taraklı arası tek kelime ile süper. Trafik çok az, yol çok büyük oranda düzgün. Taraklı'dan sonra ben eski yoldan devam ettim yeni yolla birleştiği yere kadar sorun yok, yol güzel. Muhtemelen yeni yol da güzel olarak gelmiştir.

  İniş Soğuksu'ya kadar çok güzel. Yol çok düzgün.

  Soğuksu'dan sonra yaklaşık 5-6 km boyunca yol inşaatı var, ortalık tek kelime ile cehennem. Toz kamyon mıcır hepsi var. Dağları yıkıyorlar, yolu genişletmek için dev kamyonlar gidip geliyor. Yol bisikleti bir yere kadar geliyor ancak daha aşağılarda kaba mıcırlar başladığında çok zor ya da imkansız ele alıp 3-4 km yürümek gerekebilir. Hazırlıklı olunmasında fayda var.

  Sonrasında yol yine kaymak gibi. Bilecik yoluna kadar bir sorun yok. İniş.

  Bol bisikletli günler....
   
  Oğuzhan Y., aliko, kizak ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 2. kizak

  kizak Forum Bağımlısı

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  18 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  900
  Beğeniler:
  1.984
  Şehir:
  Balıkesir/Akçay
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Sevgili kardeşim fotolara rastlayamadık.Sadece yazılarından tahmin etmek çok zor.Yinede paylaşım için teşekkürler. sevgiler
   
  aliko bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

4ii.jpg
Arkadaşlar kendi bilgimle özetleyecek yada tarif edecek olursam pedala aktardığımız gücü watt cinsinden ölçen ama süre ve ortalama hız gibi; eğime, rüzgara veya hava koşullarına göre çok fazla...
upload_2015-7-20_12-17-30.png
Antrenmana çıkmadan önce bünyemizin ne durumda olduğunu bilmek can alıcı nokta. Aslında bisikletin başına geçip de pedal çevirmeye başlayıncaya kadar kendimizi yeterince formda hissedebiliriz ama...
upload_2017-2-15_10-48-23.png
Andrew Coggan CTL'in ne anlama geldiğini bir paragrafla açıklamış. Güzel de açıklamış: "CTL sadece ürettiğiniz gücü arttırmakla kalmaz, aynı zamanda "antrenman yaptıkça daha fazla antrenman...