Yol - Kaldırım İhlali Yapan İnşaat Firmaları

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Y. Serdar Güler tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
?

Belediyenizden memnun musunuz?

 1. Evet

  oy sayısı 2
  16,7%
 2. Hayır

  oy sayısı 10
  83,3%
 1. Y. Serdar Güler

  Y. Serdar Güler Aktif Üye

  Kayıt:
  10 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  189
  Beğeniler:
  229
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  Özellikle İstanbul'daki arkadaşlar için problem olmaya başladığını düşündüğüm inşaat firmaları ile savaşmaya karar verdim.

  İlk hedef olarak hemen yan mahalledeki Haliç İnşaat firmasını seçtim. Bu firma tüm caddeyi su ve çamura bulayarak yürünmez hale getirmişti. Kaldırımdan da inşaat araçlarını geçirdiği için milletin parasıyla yapılan kaldırımları bozmuştu. Bırakın bisikletle bu civardan geçmeyi, yaya olarak bile geçemez hale gelmiştik.

  İlk etapta Zabıta Müdürlüğü'ne konu ile ilgili şikayetimi yaptım. 1 hafta kadar bekledikten sonra da bir üst makam olan Kaymakamlık'a şikayetimi yineledim.

  [​IMG]

  Kaymakamlığın emir yazısına muteakiben 2 saat gibi bir süre içerisinde Kartal Belediyesi'nden yanıt geldi:

  [​IMG]


  İlerleyen günlerde firmanın hala kaldırımları boşaltmadığını ve malzemelerini toplamadığını gördüm. Tam tekrar şikayet etmeyi düşünüyordum ki aşağıdaki maili aldım:

  [​IMG]

  Açıkçası bu mail beni çok şaşırttı. Bu konunun bu kadar takip edileceğini düşünmemiştim. Kartal Kaymakamlık'ından ve Kartal Belediyesi'nden hızlı ve ilgili geri halleri için çok memnun kaldım. Keşke tüm kamu daireleri bu kadar özverili olabilse....
   
  gmfaruk, kobalamin, Murat B. ve 5 kişi daha bunu beğendi.
 2. Bora Kıraç

  Bora Kıraç Rifa Siempre

  Yaş:
  29
  Kayıt:
  5 Nisan 2013
  Mesajlar:
  282
  Beğeniler:
  648
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Bora Kıraç
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Ümraniye çevresinde çok karşılaştığım bir sorun. Benim de aklımdan geçiyordu aslında böyle bir aksiyon almak. 2016 senesinde halen inşaat kumunu vs. sokağa döken firmalar var ve Belediyeler hiç müdahale etmiyor. Özellikle yol bisikletiyle geçerken sürekli kaza potansiyeli oluyor.

  Örnek davranışınız için tebrik ederim. Durumdan rahatsız olan herkes bu yolu izlemeli bence.
   
 3. ozgur908

  ozgur908 Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  22 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  745
  Beğeniler:
  1.173
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  kadıköy'den moda'ya giderken sağdaki kaldırımda bisiklet ve görme engelli çizgisini de içeren bir kaldırım var(dı). oradaki barlar sandalye ve masaları bisiklet yoluna kadar çekip yaya yolunu (ve haliyle görme engelli yolunu) kazıklar ve kordonlar çekerek iptal edip üstüne masa koymuşlar. belediye'den izin aldıkları söyleniyor. diyelim ki izin alındı belediye böyle bir şeye nasıl izin verebilir? ülkede yaşayan her insanın hakkı olan kaldırımı özel bir kişiye tahsis etme ya da satma yetkisini nasıl bulur? belediyeden izin aldık demek böyle bir şey için geçerli olamaz çünkü orası benim ve ben böyle bir izin verdiğimi hatırlamıyorum. (madem böyle bir şey yapılabiliyor ben de evsizlere belediye bahçesinde çadır kurma izni veriyorum)
   
 4. #4
  Y. Serdar Güler

  Y. Serdar Güler Aktif Üye

  Kayıt:
  10 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  189
  Beğeniler:
  229
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  @ozgur908 kaldırımı işgal edemez. Şikayet dahi etmeden zaten zabıtanın müdehale etmesi lazım. Bence Kadıköy Belediyesi'ne bildirin.
   
 5. Ömer Murat

  Ömer Murat Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Şubat 2016
  Mesajlar:
  2.996
  Beğeniler:
  15.338
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:

  Bazen prosedüre uygun şeyler de olabiliyormuş "devlet kapısında" demek ki, aslında normal olanı bu işleyiş, ancak biz nadiren bu tür durumlar yaşadığımız için şaşırmamız gayet normal. Bilinçli bir vatandaş olarak örnek bir davranış, tebrikler. Herkesin sonuna kadar haklarının ardı sıra koşması ümidiyle -ta ki koşmasına gerek kalmayıncaya kadar-.
   
 6. #6
  Y. Serdar Güler

  Y. Serdar Güler Aktif Üye

  Kayıt:
  10 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  189
  Beğeniler:
  229
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  @ÖmerMurat aslında bu biraz da bu ülkenin yöneticilerinden kaynaklanıyor. Eleştiriye dahi tahammülü olmayan yöneticilerin milyonlarca taraftarı var. Kendisini eleştirenlere dava açan, korumalarına tartaklattıran, işinden eden bu yöneticileri insanlar örnek alıyorlar. Balık baştan kokar. Önce yöneticileri düzgün olmaya zorlayacağız, yaptıkları hataları inatla ifade edeceğiz ki herkes kendine çeki düzen vermeye başlasın.
   
  Ömer Murat bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

cute-sleeping-minions-1920x1080.png
Yatağınıza uzandığınızda uykuya dalmanız uzun mu sürüyor? 4-7-8 nefes tekniğini size 60 saniye içinde uykuya dalmayı vaad ediyor. Etkileyici değil mi? Bu teknik Harward'da eğitim görmüş Dr. Andrew...
upload_2017-1-21_18-12-7.png
Geçen yıl Temmuz'da enerji kaynaklarımızı ve bunları nasıl geliştireceğimizi açıklayan bir konu açmıştım: Güç bölgeleri "anlayacağımız dilde" ne anlama geliyor? Aerobik dayanıklılık Laktat eşiği...
upload_2016-6-24_11-17-2.png
Performans sürüşü yapanların yanıtını aradığı bir soru olsa gerek: Aslında, her şart altında mevcut durumumuzdan daha hızlı nasıl gidebiliriz diye de özetlenebilir. Benim düşüncem aynen şöyle:...