Yol grup seti tercihi

Tepki
51
Bisiklet
Focus
Herkese Selamlar,
Daha önceki bisikletimde shimano 105 grupset kullanıyordum.
Yeni bir bisiklet arayışında tercihim shimano ultegra 6700 grup setti. Bu süreç içinde karşıma ful campagnolo athena 11s setli bir bisiklet çıktı. Karar aşamasında -beni kararsız bırakan- bir kaç soru kafama takıldı. Bunları sizlerle paylaşıp bilgi ve tecrübelerinizi edinmek istedim.
-İlk öncelikle Türkiye'de çok fazla campagnolo set tercih eden yok. Bununla beraber 2. el ve yedek parça konusunda çok fazla ilana denk gelmiyorum. Acaba campagnolo set kullanan arkadaşlar bu konularda sıkıntı yaşıyorlar mı?
-İkinci olarak ta campagnolo athena 11s seti genel olarak nasıl bir settir? shimano 105 veya ultegra 6700 ile kıyasla ne gibi şeyler söylenebilir?
Şimdiden yorumlarınız için teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

Scudo

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
"Campagnolo Athena 11" Shimano 105 ile kıyaslanacak kadar kötü ve basit bir set değil. Ultegra' dan ise bana göre yine daha üstün. Athena' nın Chorus ve Record gruplar ile olan farkı setin genel ağırlığından, çeşitli yerlerde ve vidalarda karbon veya titanyum kullanım farklarından kaynaklanıyor. Vites geçişleri, teknik yapı, ekipmanların yapısal kalitesi ve işçilik daha üst gruplarla aynı seviyede. Kısaca Athena için ekonomik bir Record diyebiliriz.

105, Ultegra, Dura Ace, Chorus, Record vb. her seti kullanmış ve tecrübe etmiş ve şu an da 2 ayrı bisikletimde Record ve Chorus setleri kullanan bir kullanıcı olarak Campagnolo' un diğer hiçbir üretici ile kıyaslanabileceğini düşünmüyorum.

Parça temini meselesine gelince, Campagnolo' un ülkemizde bilinirliliğinin artması ile yavaş yavaş bu sıkıntılar aşılıyor. Campagnolo, Türkiye pazarının küçüklüğü daha doğrusu "hiçliğinden" dolayı bugüne kadar resmi olarak Türkiye satışı yapmamış bir üretici. Bunda ürünlerinin bizim pazarımız için egzotik ve pahalı kaçmasının, sadece yol bisikleti ekipmanları üretmesinin ve bu pazarında ülkemizde olmamasının etkisi var. Ancak artık bu pazarda kıpırdanmalar söz konusu ve Campagnolo resmi olarak ülkemizde satılıyor.

Tepki
51
Bisiklet
Focus
Aytaç Bey, öncelikle yorumunuzun için teşekkür ederim.
Campagnolo yol setlerinde athena ile üst seviyedeki grupları arasındaki fark konusunda bir yazı okumuştum. Sizin yorumunuz da bunun üzerine gayet aydınlatıcı oldu.
Halihazırda Türkiye'de campagnolo markasının distribütörü olduğunu biliyorum. Umarım önümüzdeki senelerde ülkemizde de hak ettiği pazarı yakalar.

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
105 5700 set ile ultegra 6700 set arasinda cok fazla hissedilir bir fark yok
kendim sram rival ve 105 kullandim rival 105 ten dah seri ve daha konforluydu
ama campagnolo xenon set deneme imkanim oldu canpagnolonun en alt seviyesi olmasina ragmen 105 ide rivalide aratmadi cok seri bir setti athenasini dusunemiyorum.karbon fren vites kollari cok estetik duruyor 11 li olmasi ise basli basina bir farklilik zaten heleki 11-25 rublede
25-23-21-19-17-16-15-14-13-12-11 cok seri bir ruble olacagini dusunuyorum

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
857
Bisiklet
Merida
Ben de Campagnolo xenon kullanıyorum. Vites geçişleri çok iyi. Seti ikinci el almama rağmen halen tıkır tıkır çalışıyor.

CenkT

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Carraro
Campagnolo'nun Türkiye pazarında resmi satışının yapıldığını söylenmiş sanırım. Campagnolo kendi sitesinde Türkiye için bir satıcı göstermiyor. Sanırım bu markayı satanlar yurt dışı temin etmek sureti ile satış gerçekleştiriyorlar. Ülkemize en yakın Yunanistan Atina ve yine Yunanistan Rodosta satıcılar bulunmakta. Bunlardan biri kendi bisikletlerini üretiyor. Bu nedenle set parçası ya da grup set satmıyor.

Bende bisikletimde xenon - veloce karışımı kullanıyorum. Farklı bir ürün kullanmadığım için kıyas imkanım yok, fakat mevcut setimden memnunum diyebilirim.

Şahsi fikrim Türkiye resmi satıcısı olmadığı için yurt dışından kendi imkanlarım ile parça getirtmek yönünde. Yedek parçası içinde e-bay kullanılabilir. Zira birçok parça mevcut.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
leydiiis en centılmın huzurunuzda konuyu hortlatarak konu ile (athena 11 mi ultrega mı) ilgili görülşerınizi bekliyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
dura ace profesyonel yarışçıların seti iken ultegra onun bir altı ama amatörlüğün en üst seviyesi, geçişleri çok iyi, 11 li setlerin yaprakları daha ince ise daha çabuk aşınır gibi geliyor.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Campagnolu ve Shimano, Athena ve Ultegra karsilastirmasi.
Tuaf bir konu olmus ki kulanisi olsun attirmasi/gecisleri olsun, iki farkli sistem. Bu sistemleri öneri üzerine degilde kullanarak tercübe ederek hangisi iyi hangis kötü diye karar vermek gerekir.

İlker_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
600
Bisiklet
Canyon
Merhaba @big bike ;
Compagnalo'nun her zaman ayrı bir havası var sonuçta İtalyan :) ...Fakat Athena groupset, 105 ile aynı ayar ama hafiflik bakımından bir tık yukarıda eğer Cruise deseydiniz Compagnalo derdim fakat bu drumda Ultegra diyorum... Yinede imkan varsa her ikisinide kullanmanızı ve aradaki farkı net görmenizi tavsiye ederim sonuçta ucuz modeller değil...

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Campagnolo'nun ayna kollarının hastasıyım. Kendim ultegra set kullanıyorum, vites geçişlerinde nasıl bir farklılık var bilemiyorum fakat, görsellik açısından bana göre Campagnolo açık ara önde.

https://i.hizliresim.com/AgOryq.jpg
https://i.hizliresim.com/8Q6RNW.jpg

Modoc

Üye
Tepki
1
İsim
İlkay ateş
Bisiklet
Whistle
Kesinlikle görsel acidan campagnola.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

(link)

(link)

Gökhan ne diyosa o :)

Ayrıca chorus için ultegranın bir tık üstü, veloce için de 105 5800 ün bir tık üstü deniyorsa athena ultegranın rakibidir.

MeTaLioNs

Daimi Üye
Tepki
210
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ultegra 6700 kullanıyorum. Son derece memnunum. DEnildiği gibi: @z. usta

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Üye
Tepki
2
duraace 9000 ve ultegra di2 kullandım arkadaşlardan,duraace apayarıydı,ama ultegra di2 bambaşka birşeydi.Di2 bakın derim.Campagnoloyu sadece babamın alan rowonasında kullandım,1951 campagnolo gran sport modeliydi ama gönlümü fethetti genede :)

farukbursali

Aktif Üye
Tepki
160
İsim
Faruk Bursalı
Bisiklet
Mosso
Valla ben tiagra kullanıyorum çok güzel kendisi o ultegralar dura aceler falan daha ne kadar güzel olabilir tahmin edemiyorum :D