Yol bisikletiyle en fazla hız

Tepki
1
Yol bisikletiyle bir atak sonucu çıkılabilecek maksimum hız düz yolda kaç kilometre/saat civarındadır acaba bir fikri olan var mı. Bu koşullarda kendi yaptığınız maksimum hızı da yazarsanız sevinirim..

Scudo

Tesup Taru

Forum Demirbaşı
Tepki
425
Bisiklet
Salcano
Yol yarışı yayınlarında, sunuculardan sprint finişlerinde, sprint yapan bisikletçilerin son 200-300 metrede 60-70 km arası bir hıza ulaştıklarını söylemişti diye hatırlıyorum. ben şehir tur bisikletimle düz yolda 50-60 metre boyunca 50 km hıza çıkabiliyorum...yokuş aşağı hızlanmak kolay max. hız ise eğime, ne kadar aerodinamik bir pozisyon alabildiğinize ve cesarete kalıyor...

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
Arkadaş Sram rival aynakol ile düz yolda son vites kadansı 140 ile max 74 mü 78 mi ne o civarı görebildiğini söyledi dün konuştuk konuyu...

Tesup Taru

Forum Demirbaşı
Tepki
425
Bisiklet
Salcano
@chavanel bisiklet sporunda 5-10 sn. lik patlayıcı güçten ziyade kuvvette dayanıklılık ve süreklilik önemlidir..o yüzden ağırlık antremanlarında, yüksek ağırlık az tekrar yerine düşük ağırlık çok tekrar önerilir..anlık çıkılan max. hızı artıracağım diye böyle bir antreman yöntemini seçilmemesi konusunda bisiklet sürücülerini uyarmak isterim...öte yandan unutmamalı iyi bisikletçi yokuşta belli olur, çıkılan max. hızda değil :)

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
Vay beee 1800W bastığı sırada 85km. ye çıkan Mario Cipolliniden bile hızlısın maşallah maşallah. Arkadaşlar açmayın böyle konular lütfen, zaten arama alışkanlığı edinirseniz bunlardan yeteri kadar olduğunu göreceksiniz.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Yine bir max hız konusu yine komedi dükkanına dönmüş ortalık. bizim forumda ne cevherler çıkıyor böyle max hız-ortalama hız sözkonusu olunca :) okudukça keyif alıyorum.keşke bu hızlara çıkan kardeşlerimizi yollarda görsek yurtdışı yarışmalarında görsek.bazen ipin ucu kaçıyor büyük turların zamana karşı değerlerinden bile yüksek yazılıyor ama ergendir ne yazsa yeridir :)

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@adilcan adısanoğlu

Canım kerdeşim, biz o bisikletleri kullanıyoruz vede hangi şartlarda ne kadar gidebildiğini biliyoruz:)

• Beğen
Tepkiler: ErkinS. ve pala

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@adilcan adısanoğlu

Estağfurullah, bunun yaşla inanın bir ilgisi yok, ayrıca şahsi algılamayın lütfen, tesadüfen sizin mesajınıza denk geldi serzenişim:)

• Beğen
Tepkiler: ErkinS.

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
ferhat abi meydanı boş bulan sallıyor valla.Gene kadans meselesine kayacak gibi konu :) Valla arkadaşlar benim bildiğim Mark Cavendish (yani dünyanın en iyi sprinterlerinden biri) bir yarışında düz yolda 74 km/h yapmıştı ve sanırım düz yolda yapılan en yüksek hızdı.Kamyon arkası falan değil yani ona bakacak olursanız bir türk de 120 yapıyor :) Benim ise max. gördüğüm hız 37 derece sıcaklıkta kütahya-eskişehir arası erimiş asfaltta 59.6 km.Daha zorlasam da pek gideceğini sanmıyorum sizde fazla sallamayın konu tadında kalsın yoksa 150-160 görenler olacak bisikletin lastikler yerden kesilecek :)

sadık özer

Forum Demirbaşı
Tepki
158
Bisiklet
Beldeyama
bendcede biraz üfürme olmuş düz yolda 65m ı geçmek pek kolay değil zannımca yokuş aşağıda zannettmiyorum 100 ü geçileceğini zira belirli hzdan sonra istesenizde pedal etki etmez tabi altnızd red serisi(56'10) falan yoksa

• Beğen
Tepkiler: ErkinS.