Yol bisikletiyle belgrad ormanı

Insansevmem

Aktif Üye
Tepki
308
İsim
Erim
Bisiklet
b'Twin
Merhaba,

Yol bisikleti ile belgrad ormani icerisindeki asfalt yolu kullanan var mi?
Mumkun oldugunca trafiksiz alanlarda kullanmaya calisiyorum,Fenerbahce- maltepe arasi. Ancak sariyerde oturuyorum.

Sariyerden karsiya gecerken usenmesemde arabayla carbon saliniminin dibine vurup bisiklete binmekte haliyle sacma:)

Sariyer taraflarinda trafigin cok az oldugu parkur onerileriniz varsa cok sevinirim.

Scudo

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Ben bazen yol bisikletine biniyorum Belgrad Ormanı içinde, gayet güzel, ama kısa bir parkur. Haftaiçi işe giderken kullanıyorum, sıfır araba oluyor neredeyse :)
Sarıyer'den vurun sahile kendinizi Beşiktaş'a, trafik olmasına var ama kavşak olmadığı ve arabalar genelde gezinti modunda olduğu için nisbeten az riskli bir yol. Biraz performanslı binebiliyorsanız zaten çoğu yerde şerit kapatıp araç gibi gidebiliyorsunuz, trafik ortalama 30-40 ile akıyor.

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
384
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
Belgrada yoldan girip köprü ayağından çıktık. Yollar tabi berbat ve inşaat. Düz asfalt istiyorsan evet orası çok kısa

• Beğen
Tepkiler: Insansevmem

Insansevmem

Aktif Üye
Tepki
308
İsim
Erim
Bisiklet
b'Twin
@KaanG trafikten oldukca cekiniyorum, bir de yeniyim 20- 25 gidiyorum pek guvenemiyorum kendime.

@Ardaa kac kilometredir o kisim tahminen?

Cevaplariniz icin tesekkurler

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
384
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
@Insansevmem

20-25 ortalamaysa gayet iyi bir hız açıkçası. Kaç km olduğunu tam bilmiyorum ama gerçekten çok kısa bir yol. Ancak oksijen + ormanın güzelliği için bile gidip görmelisin :harika:

• Beğen
Tepkiler: Insansevmem

Insansevmem

Aktif Üye
Tepki
308
İsim
Erim
Bisiklet
b'Twin
@Ardaa tabiki caddebostan sahilde dumduz yolda ve 22 kmde uzun sure gidiyorum iyi demenize sevindim, umarim gelisir daha da. Yarin sabah solediginiz yeri deniyorum, bir yer kesfedersem paylasirim. Tekrar tesekkurler.

Tyler

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Eray I
Bisiklet
Merida
belgrad ormanında patikaya girmediğiniz sürece sıkıntı olmaz, içerdeki toprak yolu (asfalt bittikten sonraki) bile kullanabilirsin
bakın adam nasıl kullanıyor,
:)

• Beğen
Tepkiler: 7haiku

Insansevmem

Aktif Üye
Tepki
308
İsim
Erim
Bisiklet
b'Twin
@Eray I lastiklerim 28 - 35c olsa bende yaparim ne var ki.. Saka bir yana adam gopro be a hero sloganindaki sozu gecen hero arkadas heralde..

• Beğen
Tepkiler: Tyler

Insansevmem

Aktif Üye
Tepki
308
İsim
Erim
Bisiklet
b'Twin
Oldu cokta guzel oldu:) 14 km asfalttan gittim sonra geri donus. Dinlenirken de manzara cabasi. Cukurlara dikkat etmek gerekiyo, camur icinde kaldim ama cok keyifliydi. Bu tarafta oturan herkese tavsiye ederim

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: HikmetYılmaz

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
@Eray I

Hârika. Düşmesi de örnek alınacak cinsten.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bugün rumeli feneri yolunu gittim. hacıosman-sarıyer-garipçe gittim sonra sahilden beşiktaş yaparak döndüm. gayet hoştu, bi deneyin derim. zaman zaman ciddi yokuşlar var, fakat içinde bulunduğunuz ortam hepsine değer.

arabayla ulaşıma alternatif olarak, sabah ve akşam olmak üzere kadıköy-sarıyer arası karşılıklı iki vapur seferi var. sabah gidip, sahil yolunu turluyip akşamki vapuru yakalayabilirsiniz. ya da anadoluya ulaşım için hacıosman dan metro sonra metrobüs de bir çözüm olabilir.

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar. Ormanın içindeki parkur kaç km biliyor musunuz? (direk bisiklet yolu olan)