Yol bisikletinizde kadro koruyucu kullanıyor musunuz?

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kullanıyorsanız önerdiğiniz markalar var mı?

Scudo

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben kullanıyorum. Kpmf marka otomobil kaput koruma filmi ile maşa-çatal ve gövdenin bisiklet taşıyıcısı ile temas eden yerlerini kapladım..

• Beğen
Tepkiler: -Skynet-

FoldingRider

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben zincir sürtmesini önlemek amaçlı Tenis raketi sargısı sardım.Çok hoşuma gitti. Kask, eldiven, çorap, rüzgarlık aynı renk olunca renk uyumu da hoşuma gitti :)

190172

• Beğen
Tepkiler: gmutlu ve -Skynet-
Tepki
159
Bisiklet
Canyon
@BurakMehmet
nereden aldınız koruma filmini? hepsiburada vs. oralarda var mı? Ben baktım göremedim...

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Sakınan göze çöp batar diyorum ben... Çizikleri, vurukları ile birlikte güzel bisiklet :harika:
Şeffaf plastik kaplamalar falan yersiz geliyor bana bisiklette.

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Buğra Ünalan
oto kuaför işletiyorum.. toplu olarak alıyoruz biz.Herhangi bir otokuaförden veya reklamcıdan bu tarz bir ürünü alabilirsiniz.

@BerkEvren
bende senin baktığın da sana bakar diye düşünüyorum.. gerek yok çizilmesine zarar görmesine önlemi varken..

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçende bir bisiklet videosunda denk geldimde, aslında baya kullanışlı oluyormuş. Şeffaf şekilde oluyor hem estetiğini bozmuyor, hemde ufak tefek çiziklerin önüne geçiyor.Özellikle alın borusu üzerinde vites fren kablolarının oluşturduğu çizik/lekeler için gerekli bence. Benimkinde azıcık böyle leke var.Ne kadar silsemde çıkmadı. Diğer yandan kadronun alt kısmı yerden seken taş,çakıl vs açısından açık hedef oluşturuyor. Benzer şekilde orta borudada bu tarz etkiler olabiliyor, bir bisikletçiye götürdüğünüzde orta borudan sehbaya alıyorlar lakin sehpalarda yılların verdiği aşınım var,plastik noktalar neredeyse gitmiş.Durduk yere çizik. :) Özellikle bazı geçilen yerlerde yeni asfalt çalışması varsa o zif olayı beter.. :)

• Beğen
Tepkiler: MakRo

mmakif

Aktif Üye
Tepki
321
İsim
Mehmet Akif
Bisiklet
Ümit
190174
Orjinal boyutuyla yüklüyorsa inş görünür. Yakınlaştırarak bakarsaniz arka çatal, ust boru, sele altindaki seat tube borusu, maşalar ve alt boruda kaplı. Dışardan gören birisi fark etmez. Siz de kapladıktan 1 dk sonra alışırsınız.

Kirlenince temizlemesi kolay, çizilmeyi de koruyor görüntü olarak da rahatsızlık vermiyor.

Hepsiburadadan zamaninda 30 tl ye almıstım 2 bisikletimi kapladim belki yarisi ya gitmis ya gitmemistir. Ürün ismi hala satiliyorsa : "Dc-fx"

Inş faydali olmuştur.Keyifli pedallamalar herkese..

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arka maşadaki küçük çizikten sonra yaptım.. dikkatli bakılmadığı müddetçe görünmesi zor.
190175190177190176

• Beğen
Tepkiler: mmakif

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@BurakMehmet
Bakımlı ve temiz tutmak konusunda katılıyorum. Ama çizilmesin diye plastik kaplamalar kullanmak açıkçası görsel açıdan rahatsız ediyor beni.

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren
aslında en önemli nokta söylediğiniz " açıkçası görsel açıdan rahatsız ediyor beni" şu söz.. rahatsız ediyorsa doğrusu bile olsa yapmamak lazım.. En doğrusu benim iyi hissettiğim :D

Tepki
89
İsim
Emre Doğan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kullanmıyorum. Kafamı takacağım bir şey değil. Çizilirse çizilsin. a noktasından b noktasına gidiyorum. Bir çizik falan da olmadı şimdiye kadar. :hımm:

edit: Az önce baktım şeffaf koruma bandı varmış.
"Mosso 735 TCA"

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mmakif
Sizinki direk bisiklet kadro koruyucu değilde bu tarz alanlarda kullanılan bir ürün gördüğüm kadarıyla? Ölçülerini kendiniz mi belirlediniz?

@BerkEvren
Bu birazda kişisel kullanımla alakalı, kimi kullanıcılar vardır ayda bir bisikletini temizler,bakım yapar; kimi kullanıcılar var her sürüşten sonra temizler. Çizikler, olmadan önce önemsenmez ama oluncada sürekli dikkatinizi çekecektir. Sizin çekmesede ileride satmaya kalktığınızda almak isteyen kişinin dikkatini çekecektir. İkinci el ilanlarına bakın, "çiziği bile yok" tabirinin sıkca kullanılması, estetik olarak bu yargının önemli olduğunu gösteriyor. :) Tabi bu ürünlerde kalitede önemli, uygun incelikte olması, dayanıklılığı (güneşte,yağmurda vs hafif darbelerde soyulup soyulmaması vs) Bence bunları karşılayan,uygun fiyatlı ürünler düşünülebilir.

• Beğen
Tepkiler: mmakif

smtdgncy

Daimi Üye
Tepki
488
İsim
Samet
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
DC Fix diye bir marka var ben onunla kapladım. Uygulaması oldukça basit. Gerekli malzemeler maket bıçağı cetvel ve raspa. DC Fix'in 45cm * 2 mt olanı 50 TL civarında. Bir kaç arkadaş ile 2-3 bisiklet yapabilirsiniz rahatlıkla.
Edit: Görüntü açısından hiç belli olmuyor en ufak görsel sıkıntı olmuyor bu arada. :) Tabii uygularken baloncuk yapmamasına dikkat etmeniz gerekir. :harika:

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve mmakif

mmakif

Aktif Üye
Tepki
321
İsim
Mehmet Akif
Bisiklet
Ümit
@smtdgncy in dediğine katiliyorum. Baloncuk yapmamasi için kadroyu islak bezle silin sonra kurulayin. Ölçüleri aldiktan sonra da tekrar kuru bezle sil yapistir sil yapistir :komik:

@-Skynet- Ürün aynen bisiklet icin özel değil. Bana da bir arkadaşım tavsiye etmişti memnunum.

Boyutlarini önce kabaca kadroya göre yapiskanini cikarmadan kestim. Sonra ince ayarini yaptim. Yapiskanini sökmeden kapliyormus gibi bisikletin üstunde baka baka yaptim yani bi bisikletimde 2 yildir yol bisikletimde 8 aydir duruyor.

Ben kapliyacağım diyorsaniz illa görüntüsü rahatsiz etmez -ki şeffaf olduğu için ben kaplı kapsız anlayamıyorum o derece oluyor- pişman olmassiniz ürün kaliteli. Ama inş fiyati artmamıştır :)

Eğer alirsaniz kaplamadan önce yapistirma konusunda yardimci olmaya calisirim olabildigim kadar ozelden :)

• Beğen
Tepkiler: smtdgncy

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet kadrosu gibi dar ve yuvarlak yüzeye folyo uygulamak zahmetlidir. Onun yerine Aliexpress'de 5 dolara satılan 9h mr. fix marka seramik kaplama ürününü tavsiye ederim. Kullananlar gayet memnun. İçinden 2 otomobili kaplayacak malzeme çıkıyor yani bir bisikleti 15-20 kere kaplayabilirsiniz. Seramik kaplamalar 1-2 yılda bir yenileniyor.

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Knight Rider
Bahsi geçen ürünlerin ithalatını ve uygulamasını yapıyoruz. Bisiklet kadroları için çok mantıklı değil. Tam kürleşmesini sağlarsanız 10 mikron civarında bir koruma kazanırsınız. Folyoların en kötüsü 200 mikron..

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.021
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
boyası çıkmışsa oje kullanıyorum onun dışında başka bir uygulama yapmıyorum.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kaldırırken boyaya zarar verir mi

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Araç arkası 2. bisikleti taşıyorsanız dikkat edin. Diğer bisikletin tırnaklı pedalı kadromu çizmişti zamanında. Bant diyip geçmemek lazım, kadro çiziğinin/eziğinin kalıcı mide bulandırmasından iyidir.