Yol bisikletinizde hangi lastiği kullanıyorsunuz?

Hangi lastik?

• Continental Grand Prix 4 Season

• Continental Grand Prix 4000S

• Continental Grand Prix 4000S II

• Continental Gatorskin

• Continental GatorHardshell

• Continental Ultra Sport II

• Continental SuperSport Plus

• Continental GP Force II and Attack II

• Michelin Pro4 Service Course

• Michelin Pro4 Endurance

• Michelin Pro 3-4 Race

• Michelin Dynamic

• Michelin Lithion 2

• Schwalbe Marathon Plus

• Schwalbe One

• Schwalbe Durano Plus

• Schwalbe Durano RaceGuard

• Schwalbe Marathon Supreme

• Schwalbe Ultremo

• Schwalbe Ironman

• Schwalbe Lugano

• Vittoria Rubino Pro

• Vittoria Zaffiro Pro

• Vittoria Open Corsa Evo CX & SC

• Veloflex Master

• Hutchinson Serisi

• Challenge Serisi

• Maxxis Serisi

• Rubena Serisi

• Diğer

• Toplam katılım
    955

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
Daha farklı yol lastikleri var fakat ankete 30 seçenek eklenebiliyor. Bu sebeble eğer başka lastik kullanıyorsanız "Diğer" seçeneğini seçerek, konuya kullandığınız modeli yazabilirsiniz.

Kullandığınız lastikler hakkında olumlu-olumsuz görüşlerinizi tüm kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ankette sadece markalar olup modelleri de yorumla belirtsek daha mantıklı olurdu sanki? Bende Kenda Kadance var 750 km'yi geçti 1 kere patlattım oda benim hatam havası düşüktü çukurda gitti onun dışında camlardan geçtiğim oldu bir kaç kez mecburiyetten patlak falan yaşamadım güzel lastik renk seçenekleri de mevcut.

• Beğen
Tepkiler: canayaz0734

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
Berke bu şekilde detaylı olarak lastikleri yazma sebebim, kullanıcıların hangi modelleri daha çok tercih ettiğini rahatça erişebilmesi.

Kenda lastikleri bi ara bende araştırmıştım güzel lastiklere benziyor.

• Beğen
Tepkiler: Berke

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Cyclocross kullanıcısı olduğum dönemde asfalt lastiği olarak Gatorskin 700x28c kullanıyordum. Müthiş derecede dayanıklı lastiklerdi. Ancak ıslak zeminde yol tutuşu çok tatmin etmemişti. Ayrıca zırh katmanı nedeniyle biraz ağırlardı.

Mevcut yol bisikletimde ise Maxxis Detonator lastikler takılı. Hafif ve şaşırtıcı derecede iyi ıslak zemin tutuşu mevcut. Patlak direncinin az olduğu yönünde eleştiriliyor ancak lastik basıncını kontrol altında tutarak henüz bir patlakla karşılaşmadım.

ArdaE

Aktif Üye
Tepki
96
Bisiklet
b'Twin
Hutchinson equinox 2, ıslak zeminde çok güven vermiyor. Sonbaharda vittoria pave veya Conti 4 season'a geçeceğim gibi

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
maxxis detonator kullanıyorum. Antrenman serisi lastiği olarak geçiyor. iyi bir lastik bence. Fiyatına oranla kullanılır. Islak ve kuru performansı gayet iyi. Ömrü uzun. (taa 2012 de aldığım bir çifti bir kaç farklı bisiklet üzerinde 10.000 km civarı kullanıldı.) Patlama direnci normal düzeyde. Ne çok iyi diyebilirim nede kötü. Uygun hava basıncında kullanıldığında sorun yaşatmıyor pek. Yol tutuşu olarakta normal düzeyde. Tek eksik gördüğüm yanı yuvarlanma direnci biraz yüksek.

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
  • Continental Grand Prix 4000S II
  • Schwalbe One
  • Vittoria Open Corsa Evo CX

Bu 3 lastik modeli incemelere göre performans olarak diğer lastiklerden biraz ayrılıyor gözüküyor.

Ozan Yavuz

Üye
Tepki
26
İsim
Ozan Yavuz
Bisiklet
Merida
Yanlış oy kullandım dalgınlıktan :)

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
Güzel bir konu, herkes tecrübelerini paylaşırsa daha da güzel olur

Ben bisikletimin üstünde gelen Michelin Dynamic kullanıyorum. Fiyatına göre gayet iyi. Yol tutuşu da güzel. Islak zeminde kullanmadım. Patlamaya karşı da iyi diyebilirim 2 haftadır kullanıyorum sıkıntı çıkarmadı. Düşük basınçtan kaynaklı bir kere patlattım. Ne olursa olsun basıncınıza dikkat edin.

• Beğen
Tepkiler: Furkan TK

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Sch, one kullanıyorum 2000 km yaklaştı,
Memnunum 2 kez patladı o da havası yeterli değildi. Tavsiye ederim,

Birdahakine conti 4 season veya 4000s2 deneyeceğim.

• Beğen

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
Michelin Pro4 Service Course : 1000 km yaptık kendisi ile kuru hava için alınabilecek en güzel lastiklerden sıcak asfaltta virajda bisikleti yatırabildiğiniz kadar yatırın frenleme mesefasi çok başarılı yuvarlanma direnci %16 daha fazla.

Eksiler

- ıslak zeminde güven hissiyatının az olması
- dikkatli kullanım gerektiren kolay kesik olabilen lastik

Link : (link)

konuyu açan arkadaşa teşekkür ler herkes yorumlarını yazar ise arşivlik konu olur

• Beğen

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.024
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Continental Ultra Sport II gayet memnunum.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Maxxis Re-fuse, yaklaşık 7 yıldır iki çift eskitip hali hazırda üçüncüsünü kullandığım lastik. İlk lastiği arkadaşıma verdim benden sonra uzun bir süre kullandı, ikincisi diğer bisikletim de, üçüncüsünü bu kış aldığım yeni yol bisikletim de kullanıyorum. Her yönden Türkiye yol şartlarına en uygun lastik diyebilirim. Patlatması ve yıpranması zor bir lastik.

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.655
(link)
Çek'ler bu ıvır zıvır konusunda iyi. Mesela çok iyi LCD ekran da yapıyorlar.

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
@r.ezk

Schwalbe One, tercih etmeyi düşünüyorum 2.000 km'de lastiğin ömrü ne durumda ?

conti 4 season'u kullandım bu lastiği öneriyorum çok başarılı lastik yazın ve kışın güvenli olarak kullanabilirsiniz. Patlak koruması üst seviyede.

Grand Prix 4000S II lastiklerle Cube Agree GTC Race bisikletimde sıkıntı yaşıyorum. İlk önce 25c yanlarında reflex olaran modelini aldım ön lastik maşaya sürtüyordu. Sonra reflex olmayan 1 adet 25c, 1 adet 23c lastik aldım ve dar olanı öne taktım bu sefer sürtme yok ama lastik maşaya ve fren kaliperine çok yakın dönüyor aradaki boşluk sadece 3 mm kadar. Aynı durum arka lastik içinde geçerli neredeyse kadroya sürtecek vaziyette kullanıyorum. Oysaki conti 4 season ve Mavic aksimum lastiklerde böyle bir durum yok aradaki boşluk kabul edilebilir şekilde.

Grand Prix 4000S II ile yaşadığım 2 sorun;

1- Lastikleri yeni taktığımda ilk turumda çok hızımı kesti farkına sonradan vardım lastik maşaya hafif sürtüyordu o şekilde 50 km gittim.

2- Biraz mıcırlı yolda giderken ne olduysa arka 25c lastik kilitlendi aynakol dönmedi durup baktığımda kadro ile lastik arasına taşlar vs. parçalar çıkışmış 3 mm boşluk olunca böyle sıkıntılar çıkartabiliyor.

Sebebini gelince araştırdığım kadarıyla, Grand Prix 4000S II lastiklerin genişlikleri ve yükseklikleri fazlaymış bu nedenle Cube kadrosunda verimli olarak kullanamıyorum.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
Yakında Rubena Phoneix Pro deneme şansım olacak. Ben yabancı dilde yazılmış makalelerde kendisi hakkında çok olumlu fikirler gördüm. O vakit fiyat ve performans açısından kullanıp bir bakmak gerekli diye düşünüyorum.

Bisikleti aldığımdan beri üzerinde Conti GP 4000s II var ve çok memnunum bunu belirtmeden geçmek istemedim.

Teknik bilgilerin olduğu link : (link)

(link)
(link)

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletin üstünde gelen maxxis lastiklerden sonra; Michelin pro4 e geçtim. gerçekten sabunda sürüyormuşum da haberim yokmuş. Lastikler başarılı.

IMG_20150716_121148.jpg

• Beğen
Tepkiler: kev1ncon

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
bende de Cube Agree Gtc Pro var, kadrolarımız aynı.
üzerinde gelendi ön-arka 23c sch. one lar, yana yatma ve hızlanmaları çok iyi, ömrüde şuan iyi gidiyor, patlak seviyesi artabilir yalnız eskidikçe, son 3 ayda oldu patlaklar, arka 120psi/ön 90 psi civarı uygun olan (83kg)..

Conti. GP denemedim. Arkayı 25c/önü 23c olarak 4 season/4000s2 düşünüyordum. Siz söyleyince 4000s2 yerine 4season ağır bastı onu da arka 25c/önü 23c olarak mı kullandınız mı?

• Beğen

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
4 seasonları takım olarak 25c kullanıyordum. Fakat arka 25c, ön 23c yapılabilir memnun kalırsınız.

• Beğen
Tepkiler: r.ezk

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
25c ön/arka, 4 season siparişi verdim, sch. one lar da önarka değişimi yaptım, bir süre daha kullanacağım gibi bu şekilde herhangi bir açma yok şuana kadar..

4 season ile kaç km yapmıştınız?