Yol bisikletinin verdiği haz ??

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
Benim öğrenmek istediğim şehir içinde yolla, mtb arasındaki alınan haz nasıldır ?

Scudo

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Hani deriz ya anlatılmaz yaşanır diye işte buda ole birşey..İkisininde verdiği zevk haz farklı tabi ikisininde verdiği rahatsızlıkta farklı..Yol bisikleti ile en basitinden çukurlarda rahatsız oluyorsunuz...Mtb ilede rüzgara karşı çevirmek yorucu oluyor ama bozuk yollarda daha rahat gidiyorsunuz...Bence bu işi yapan bizlerin , 1 adet mtb ve 1 adet yol bisikleti olması şart :) , iyi forumlar..

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
İlk önce hangisini almalı =) eski bir bisiklet var bende mtb den bozma , yolu merk etmekteyin şuan çok , düşüp ölmekten korkmaktayım =)))

• Beğen
Tepkiler: Salih Manavoğlu

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
sizin kullanım amacınıza bağlı..sürekli asfaltta iseniz mtbde olur yolda şehir bisiketide olur..

Salih Manavoğlu

Daimi Üye
Tepki
492
Bisiklet
Cannondale
limitlerinizi cok zorlamadığınız sürece kötü sonuclarla karşılaşma ihtimaliniz oldukca az. Ancakk, ne de olsa burası Türkiye :), yol bisikleti için uygun, güvenli yolları bulmak biraz zor ;)

mtb ve yol, her ikisinden de alınan zevk bambaska; aklınızdan kurcalıyorsa, yol dışında binip camurlanırım demiyorsanız yol bisikletiniz icin hayırlı olsun demem gerekiyor. :)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Eskiden beraber pedalladığımız Gökhan abi, İzmir'e taşındıktan sonra bayram nedeniyle İstanbul'a geldi geçen günlerde. Deore'li, hidrolik diskli bir 1052D'si vardı, Whistle.
Bisikletsiz geldiği için burada benim Scott S40'ımı kullandı. Şuan bisikletini satmayı düşünüyor :D
Sayfanın linkine ona atarım, en kısa zamanda yorum yapar o da :)

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Serbay Akar

Tavsiyem , şehir içinde yol bisikleti sürme .

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
@Cem Unden

:eek: :eek:

Benim yoldan kastım yarış bisikleti ?

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@Cem Unden

Neden, öğrenebilirmiyim:)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Cem Unden

E madem bi tavsiye vermişsiniz, arkasında durun da neden olduğunu açıklayın

• Beğen
Tepkiler: binRR

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
dağ bisikleti pop müzik
yol bisikleti klasik müzik

ikiside çok güzel ama farklı disiplinler. yol bisikleti için çok güçlü olmak gerekir. Büyük aynakol büyük teker. aynı zamanda teknik te ister yokuş aşağı yüksek süratlere çıkar.

dağ bisikletinde yol bisikletinin giremeyeceği araziye girer dar patikalarda özellikle inişlerde çok eğlenebilirsiniz. bence hem yol hem dağ ikisinede binmeli.

gökhanc

Aktif Üye
Tepki
88
mtb köyün en güzel kızıdır , hamarattır , yeri geldimi erkek gibidir , her zorluğa karşı engebeye karşı gelebilir , köyün verdiği yaşam şartları onu güçlü kılmıştır , şehir şartlarına ayak uydurabilir...

yol bisikleti şehrin rüya kızıdır.incecik vücudu ve kendisine has kıvrımlarıyla ilgiyi her zaman üzerine toplar.kıvraktır , usulca sokulur içinize.onunla olmak yürek ister.çoğu insan korkar onunla birlikte olmaya.derki zordur onun yanına yakışmak.o yapamaz şehrin dışında , narindir yakışmaz köy sokakları ona...

bislet

Daimi Üye
Tepki
229
Dağ bisikleti beygir gibidir kimseye hayır demez.Dağ bayır sizide taşır yükünüzüde taşır ,yorulmaz.Koşamasada yarı yoldada bırakmaz.

Yol bisikleti yarış atı gibidir herkesi sırtına almaz.Koşabileceği pist ister,çok hızlı koşar ama fazla yükede naz yapar.

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
@binRR

Ben de büyük bir zevkler yazıları takip ediyorum bakalım daha neler çıkıcak. :in:

Selim Esener

Forum Bağımlısı
Tepki
392
@Serbay Akar

bunu anlaman için her ikisinide şehir içinde kulanman lazım anlatmakla olmaz yaşamak gerek:)))

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
yorumlar çok renkli.okurken çok güldüm :)